Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 44

Thread: RiME

  1. #21 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Vesti bune:

    Rime Release Date Announced - IGN

    Costing $29.99/€34.99/£29.99, Rime will be available both digitally and at retail and is currently available for preorder . Rime will later come to Nintendo Switch and be available both physically and digitally for $39.99/€44.99 /£39.99, however no exact Switch release date has been announced. yet.
    Eu cred ca o sa il iau pentru Switch, ca oricum duce lipsa de jocuri, sper doar sa nu dezamageasca.

  2. #22 SP
    Member rolleer's Avatar
    Foarte fain....mersi

  3. #23 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe Switch e mai scump cu 10$, wtf?

  4. #24 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, probabil pentru ca nu foloseste BD, ci acele carduri proprietare Nintendo. Ar trebui insa varianta digitala sa fie la acelasi pret. O sa vedem in cateva luni ce si cum

  5. #25 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

    review is up

  6. #26 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Tocmai ce am terminat sa-l joc. Mie unul mi-a placut extrem de mult. Felul in care se termina povestea iti schimba perspectiva asupra intregului joc. Foarte fain! Recomand!

  7. #27 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cat de lung ai zice ca e? Puzzle-uri complicate? Da si tu mai multe detalii, eu astept ca fraierul sa apara si pe Switch sa mai cresc si acolo numarul de jocuri, dar parca il tot urmaresc cu coada ochiului si vreau mult de tot sa il iau cat mai curand.

  8. #28 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Parca am citit pe undeva ca vreo 6 ore...

  9. #29 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Sincer nu prea stiu cat de lung e pentru ca l-am jucat cand am apucat. Pot spune ca nu mi s-a parut nici foarte scurt nici foarte lung. Puzzle-urile nu prea sunt complicate, m-am blocat putin la cateva, dar majoritatea sunt usurele. Prezentarea insa e geniala, grafica, sunetul si povestea se imbina perfect si ofera o experienta placuta. Gameplay-ul este destul cat sa nu fie plictisitor.

  10. #30 SP
    495
    Member 495's Avatar
    L-am luat si eu azi, redus de la 30 de lire la 19 si in sfarsit ma pot bucura si eu de acest joc! Arata fenomenal, soundtrackul este excelent, puzzle-uri usoare, desi la unele am stat ceva timp . M-am oprit din joc anumea, nu vreau sa il termin prea repede.

    Prima parte din playthrough o am si pe youtube, planuiesc sa il joc tot pe stream, asa fac cu joculetele astea mici.


  11. #31 SP
    495
    Member 495's Avatar
    L-am terminat aseara pe la 5 (dimineata)...

    gizas ce final!



    foarte bun jocul!

  12. #32 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Azi l-am luat si eu in sfarsit, nu mai puteam astepta sa apara pe Switch, e singurul joc din ultimele 2-3 luni pe care am vrut sa il joc si il tot amanam aiurea. Apropo, 17 noiembrie e data de lansare pentru Switch, in caz ca mai e cineva interesat ca mine de asa ceva. Da, stiu ca nu.

    Oricum, am jucat putin peste o ora si imi place ce am vazut pana acum. Puzzle-uri simple, o parte artistica deosebita, asemanatoare cu Firewatch si The Witness, o atmosfera deosebita cu iz de basm, insa un gameplay putin greoi, dar in mare ma bucur ca l-am luat intr-un final. Abia astept sa mai am timp sa il mai joc.

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, cum e ca joc overall ? Din comparatiile date de tine si din ce am vazut pana acum, pare destul de plictisitor/monoton. Cele 2 jocuri cu care ai facut comparatia sunt doar story driven si mai fara actiune.
    Eu ma asteptam la ceva gen noul Zelda. Stiu ca nu-si are rost comparatia, dar nah.

  14. #34 SP
    495
    Member 495's Avatar
    dafuq?

    sa fie 99% din jocuri ca the witness, firewatch si ca rime si "the world would be a better place". numai in astea 3 jocuri ai calitate cat in 100 alte AAA games.

    comparatia cu zelda e amuzanta!

  15. #35 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce e asa de amuzant ? Si de ce trebuie sa fie toate jocurile de un fel ? E vorba de gusturi.

    Eu ma mega plictisesc in jocurile mai sus mentionate. Nu mai am nici rabdarea si nici timpul necesar sa merg efectiv fara niciun rost in jocuri de genu asta sau ala cu Edith Finch si ce mai era de genu.

    Comparatie am facut foarte usor, prin stilul grafic si genul jocului. Daca as fi comparat FIFA cu NFS sau Bloodborne intelegeam sa fie amuzanta, dar asa care-i problema ?

  16. #36 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Comparatie am facut foarte usor, prin stilul grafic si genul jocului.
    stilul grafic mai merge, dar "genul jocului"? pai vezi mai intai 2-3 clipuri cu zelda si pe urma cu rime sau cele mentionate mai sus. una e sa fie rpg, sa ai inventory management, stats, dialoguri etc si una e sa joci rime... gizas, e cu totul alt joc.


  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ma omule, esti complet pe langa. Nu inteleg nici macar de ce te-ai bagat in discutie. L-am intrebat pe Tudor ceva, nu pe thread si nu pe tine.

    Si stai linistit ca m-am documentat foarte bine in ceea ce priveste jocul si am vazut destul trailers/gameplay si review-uri incat sa-mi fac o parere si tocmai asta este motivul pentru care inca nu l-am cumparat nici macar la o mega oferta.

    Asa ca am ales sa-l intreb pe Tudor, pentru ca am incredere in parerea si gusturile lui.

  18. #38 SP
    495
    Member 495's Avatar
    google "forum" atunci. intrebari personale pe pm.

    omule, no offence.

    merita cumparat si daca dupa "destule trailers/gameplay si reviewuri" nu te-ai lamurit, treci mai departe.

  19. #39 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @495: vrei sa moderezi si nu stii cum sa faci asta? Da-i un PM lui MonkY sau altui moderator si vezi daca se poate. Altfel, interventia ta aici n-are nimic constructiv. Eu am intrat sa aflu pareri despre joc, iar din dialogul celor doi ar putea aparea detalii relevante. Interventia ta e gratuita.

  20. #40 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Razvan, nu cred ca am jucat inca indeajuns din el incat sa am o parere definitiva, insa am mai adaugat niste ore. Eu am inteles unde bati tu cu plimbareala, jocul are asa ceva. Nu e o chestie atat de naucitoare precum in jocuri ca Dear Esther sau Everybody's Gone to the Rapture, dar daca ai jucat The Witness si nu ti-a placut, nu cred ca o sa iti placa nici asta. Dupa primele trailere mie imi dadea impresia ca incearca sa fie un The Last Guardian, dar singurul aspect la care le-as puta compara pe cele doua este la gameplay-ul greoi si camera cu probleme in spatii stramte, in rest nimic. Pana la urma The Witness mi se pare cel mai apropiat, atat doar ca e 3rd person si cu un pacing ceva mai rapid, puzzle-uri mai usoare. Dar are sarmul lui si ma bucur ca l-am luat, e cam ce m-am asteptat sa fie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts