Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 20 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 LastLast
Results 341 to 360 of 392

Thread: Middle-earth: Shadow of Mordor

  1. #341 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    m-am apucat sa-l rejoc. still fun.

  2. #342 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    ce mi-ar placea un SOM 2

  3. #343 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Il am dar inca nu l-am jucat. E bun? E repetitiv?

  4. #344 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Eu abia l-am inceput. E bun pana acum. Joc mai stealthy. E o combinatie de Assassin's Creed (te urci pe un turn sa unlock zona), as zice ca catararea e mai inspre Tomb Raider Assasin, si evident Arkham la cafteala.

    Iar world-ul se simte LoTR, facand trimitere la locuri si denumiri din lumea aceea.

  5. #345 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    ***bip*** (blesteme).... de mult nu m-a frustrat un joc atat cat jocul asta. E greu ca dracu, nu mai am chef sa ma chinui cu un joc cum o facem in copilarie cu jocuri side scrolling imposibil de grele. Am o varsta la care un joc vreu sa ma relaxeze si deconecteze de la rahaturile de zi cu zi, nu sa ma faca sa vreau sa sparg televizoru. Ma *** pe el de joc!

  6. #346 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu e greu deloc. Mai da-i o sansa. Vezi ca ai ceva skill-uri destul de folositoare si o data ce le deblochezi e chiar destul de usor.

  7. #347 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    ce e greu? poate dam niste tips

  8. #348 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Am avansat destul de mult in joc, si la un moment dat am dat peste ceva warchief ..."the Biter nu stiu cum", cu un scut mare imun la stealth si arc, si nici de sus nu poti sa-i sar in cap ca e imun. Toate bune si frumoase pana m-a omorat. Si cum m-a omorat m-am ambitionat sa il omor. Toate bune pana m-a omorat din nou. s.a.m.d pana cand a devenit atat de tare ca ultima data cand m-a omorat am zis ca sparg televizoru. Degeaba dai in el, degeaba sari peste el, pur si simplu nu ia damage. Si cand mai e si cate un belit de orc no-name care in ultima secunda iti trage una si te omoara dupe ce te-a obosit warchiefu...pericol de infarct. Stiu ca puteam evita sa il mai urmaresc, am incercat si asta o vreme. Dar isi tot facea aparitia prin diverse misiuni. Si tot jocu asta a s-a transformat numai in urmarirea si dorinta de a-l termina pe ticalos. Asa ca am zis ca mai bine sparg jocu decat tv-ul... Mai am si alte jocuri de jucat.

  9. #349 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Din cate imi aduc eu aminte, fiecare warchief are o slabiciune pe care trebuie sa o fructifici. Nu mai stiu exact cum o aflai. Daca vreun coleg a a jucat recent, sigur te va lamuri.

  10. #350 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Din cate imi aduc aminte, trebuie sa ii interoghezi bodyguarzii parca, sa ii aflii slabiciunile. Poate e suficient sa interoghezi doar orci din aia cu verde pentru asta, dar nu mai stiu sigur.

  11. #351 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Storm of UrafelCharged with melee kills. Allows Talion to perform unlimited executions for 20 seconds. Can be extended by 10 seconds with the Ruination weapon rune.
    După ce deblochezi asta orice warchief devine super usor de omorat. Mult prea usor.

    Cand l-am jucat a doua oara am strâns mirian pt skill-ul asta inca de la început. Cred ca a fost primul pe care l-am deblocat. Abia așteptam sa se incarce bara aia sa înceapă macelul

  12. #352 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Hmm...interesanta ideea cu debloare skill-ului cu executii nelimitate 20 sec. Poate ii mai dau o sansa . Multumesc de replayuri!

  13. #353 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    L-am batut pe nenorocit! Am reluat jocu de cateva zile si azi l-am invins pe nemernic. L-am vanat, ademenit sa fie singur si atata am sarit si ocolit si prins o schema care functiona (ca pe vremuri la jocurile arcade ) pana cand in cele din urma l-am omorat. Si in culmea fericirii continui jocul, cand dupa o vreme, ce sa vezi? Reapare nemernicu. A inviat . Aplic aceeasi strategie si il kilaresc dinnou, de data asta mult mai usor ca am prins experienta . Sper sa fie ultima data cand il vad .

  14. #354 SP
    Member Otman's Avatar

  15. #355 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au inceput sa apara review-urile...





    Destul de slabut dpdv grafic. Se pare ca a ramas la ce aratau initial, cand era alpha. Parca arata mai bine, mai "curat" primu.

    Sper sa nu se repete povestea de la primu, cu review-urile platite.

  16. #356 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Sunt ceva diferente:
    IGN - 9
    Gamespot - 7

    Eu sunt destul de sceptic in a il achizitiona momentan. Mi se pare ceva cam incarcat. Iar dpdv grafic nu pare o imbunatatirea prea mare fata de precedentul.

  17. #357 SP
    Member clovnusor's Avatar
    meh: the game. pare ca primul dar fara imbunatatiri prea mari. lootboxes peste tot. PAS

  18. #358 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Sper sa nu se repete povestea de la primu, cu review-urile platite.
    Toate recenziile publicate de IGN, Gamespot si alte redactii mainstream sunt platite, nu mai este demult un secret.
    Ori chiar si daca n-ar fi platiti cu "spagi" de catre producatori, redactorii si editorii tot le dau note mari fiindca primesc exemplare gratuite si in exclusivitate dinainte de lansarea oficiala.
    Pentru ei , jocurile gratuite sunt niste bonusuri pe langa salariile mizere pe care le iau ca jurnalisti, de aia si trec cu vederea peste defecte si le dau note mari din burta, ca sa mai primeasca in continuare acele "bonusuri ".

    Crezi ca daca s-ar apuca sa noteze cu note de 5 si 6 jocuri precum FIFA , AC sau CoD, EA , Ubisoft sau Activision le-ar mai da jocuri gratuite ? Nici vorba!
    De altfel, IGN si Gamespot nu mai sunt demult site-uri de specialitate care sa aiba vreo legatura cu "Jurnalismul" sau "critica jurnalistica".
    De cativa ani sunt niste site-uri publicitare!

    Aia care recenzeaza jocuri primite gratis nu sunt "jurnalisti", ci niste prostituate la propriu. Pentru ca automat, sunt obligati si datornici sa le dea note mari la jocurile pe care le primesc ca sa-i faca o favoare publisherilor.



    Recenzor adevarat de jocuri e ala care CUMPARA jocurile pe banii lui si le face recenzii , avand libertatea deplina de a le critica cum vrea el, fara sa fie dator unei companii.
    Iar astfel de recenzori sunt foarte, foarte rari si de nisa.


    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    meh: the game. pare ca primul dar fara imbunatatiri prea mari. lootboxes peste tot. PAS
    Chiar te asteptai la imbunatatiri majore cand in 2014 se trezeau multi fani LOTR hardcore care il considerau cu surlete si trambite pe Shadow of Mordor drept GOTY la vremea respectiva?
    Pe bune...chiar asa asteptari nerealiste ai?

  19. #359 SP
    Member Otman's Avatar

  20. #360 SP
    Member geo971986's Avatar
    Eu sunt putin nedumerit. Din revieuri si ce am mai gasit despre el nu reusesc sa imi dau seama cu ce e diferit de shadow of mordor. Imi pare aceeasi Marie cu alta Palarie. Ma insel?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 20 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts