Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 20 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 392

Thread: Middle-earth: Shadow of Mordor

  1. #161 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by rhadoo69 View Post
    Eu am facut rezervare in Media Galaxy Feeria si mi-au trimis mail de confirmare pentru a ma duce sa-l ridic azi.
    Ce numai tu.. ? La Feeria cu noi

  2. #162 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    se pare ca nu mai este deloc in Bucuresti pt a putea fi rezervat..
    am avut noroc si am mai prins de dimineata , acum imi pun fundul in masina si plec spre "aprozar"
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  3. #163 SP
    Member tudort's Avatar
    Eu am primit mail de stoc si le-am trimis inapoi mail ca sa confirm iar ei mi-au spus sa stau linistit ca vor suna. Nu m-au contactat. Cum sa procedez ?

  4. #164 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Du-te si ia-l din magazin daca-ti e mai usor (ca sigur este pe stoc) si cand vine curieru nu ridici coletul.

  5. #165 SP
    Member Ramon's Avatar
    Eu l-am luat azi din magazin si maine imi vine si prin curier, dar o sa dau retur. Daca e cineva interesat de el, sa imi dea mesaj privat si stabilim cum facem sa-l iau pt el.

  6. #166 SP
    Member tudort's Avatar
    O sa merg maine la Altex si MG in Iasi fiindca de aici sunt. Daca este Special Edition Steelbook il iau daca nu , asta e. Am sunat la ei si mi-au zis ca au cazute serverele si nu pot face verificarea pre-comenzii. Asta dupa ce mi-au spus sa stau linistit ca ma suna ei. Asta este. Am zis ca merg la sigur cu precomanda dar se pare ca tot magazinu' e sfant !

  7. #167 SP
    Member Seryaph's Avatar
    In Altex la Plaza nu e, am fost acum o ora.

  8. #168 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    nu le gasiti la raft , trebuiesc ori comandate online ori facuta rezervare

  9. #169 SP
    Member Atrium's Avatar
    Pentru cine mai doreste (brasoveni). La MediaGalaxy Brasov sunt in stoc. Pe raft erau inca 5 bucati exceptand jocul luat de mine. In schimb, la Altex Brasov nu il veti gasi.

    Un joc foarte interesant si captivant. Abia astept sa vad ce urmeaza dpdv al story-ului.

  10. #170 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dzeule... n-am crezut sa vad o asemenea puzderie de caractere luptand in acelasi timp pe ecran. Nu stiu cum o fi pe PS3 sau Xbox360... dar pe XO si PS4 am avut lupte cu aproximativ 100 de orci simultan (plus monstrii), dintre care cel putin 5-6 capitani... fiecare cu stilul sau specific de lupta, cu efectele sale + explozii & co. E impresionat cat de bine se tine framerate-ul la asa nebunie pe ecran!

    Sa fiu sincer Ryse era jocul favorit pt. asa ceva, insa SoM i-a luat locul. Poate nu e grafica la fel de hq, dar luand in calcul free roaming-ul, sistemul de fighting mult mai evoluat, sistemul de upgrade, runele, etc... categoric SoM wins!

    Imi pare rau ca jocul a fost extrem de putin promovat la noi... vad ca e aproape de negasit prin magazine. Probabil s-au gandit "eeeh, another LotR game... not gonna sell well". Tough luck, pt. ca este cu mult peste Batman, Ryse... si indraznesc sa spun ca-mi place mai mult decat AC.

  11. #171 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da...am jucat si eu app 2h. Sper sa am mai mult timp weekendu asta (sper sa ploua ).

    Foarte bun sistemul de combat, dar uneori simt ca apas pe X in disperare (il joc pe Xbox One), chiar si in loc de counter (Y), daca ma intorc dau incontinuu cu X si e destul de ciudat.

    Unele animatii sunt dubioase, mai ales cand se blocheaza in fata vreunui perete, iar camera are niste probleme serioase. Ma asteptam la un day one patch (cum au spus), dar nu am vazut sa downloadeze absolut nimic.

    Jocul overall este foarte bun si te tine in priza, parca nici nu ai timp sa faci misiunile principale, ca mereu omori pe cineva care-ti ofera intel despre altu si mergi la ala si tot asa. Absolut demential.

    Grafic este ok, este exact ce au prezentat in trailere. Nimic suparator, uneori frumos din cauza luminii, dar in mare parte, este...normal. Astept sa ajung in a doua zona sa vad si eu putin verde. Parca-mi lipseste un cer curat, cu nori.

    Oricum, este absolut demential sa omori orci

    Ma enerveaza ca dobitocii de la altex nu au fost in stare sa-mi trimita si cele 2 DLC-uri pentru precomanda (probabil abia luni) si ma ajutau mai mult acum, la inceput, decat luni, cand probabil o sa trec de jumatea jocului si cele 2 rune nu vor mai fi la fel de folositoare.

    Mi se pare patetic ca in anul 2014, sa-mi ajunga mai repede un joc prin curier decat un mail cu 2 coduri de la Altex.

  12. #172 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dzeule... n-am crezut sa vad o asemenea puzderie de caractere luptand in acelasi timp pe ecran. Nu stiu cum o fi pe PS3 sau Xbox360... dar pe XO si PS4 am avut lupte cu aproximativ 100 de orci simultan (plus monstrii), dintre care cel putin 5-6 capitani... fiecare cu stilul sau specific de lupta, cu efectele sale + explozii & co. E impresionat cat de bine se tine framerate-ul la asa nebunie pe ecran!

    Sa fiu sincer Ryse era jocul favorit pt. asa ceva, insa SoM i-a luat locul. Poate nu e grafica la fel de hq, dar luand in calcul free roaming-ul, sistemul de fighting mult mai evoluat, sistemul de upgrade, runele, etc... categoric SoM wins!

    Imi pare rau ca jocul a fost extrem de putin promovat la noi... vad ca e aproape de negasit prin magazine. Probabil s-au gandit "eeeh, another LotR game... not gonna sell well". Tough luck, pt. ca este cu mult peste Batman, Ryse... si indraznesc sa spun ca-mi place mai mult decat AC.


    pentru mine, care nu joc mmorpg-uri sau chestii similare, e cel mai complex joc din punctul de vedere al gameplay-ului. si am ajuns sa cred si eu ca e peste AC. am jucat deja vreo 27 de ore, ceea ce n-am mai patit pana acum.


    totusi, sincer, pentru a avea si gameplay-ul efectiv ceva mai diversificat, puteau sa bage si ei putin platforming si de ce nu niste puzzles, ca material ar fi avut pentru ambele. ar fi fost jocul ideal.


    grafica intr-adevar nu e stralucita, nu-mi dau seama daca, avand in vedere ca nu sunt pierderi de frame-uri suparatoare, ar fi putut face mult mai mult. probabil ca cel putin anumite texturi puteau fi mai ok.


    are dreptate razvan cu privire la camera, se misca auirea uneori si dispari cu totul din cadru in mijlocul luptei. si am mai observat o chestie de obicei atunci cand iti fug capitanii din lupta. uneori in momentul in care se opresc sa-ti spuna ca fug, le dispare ptr cateva secunde partial textura feței si e inlocuita de o textura neagra dubioasa.

  13. #173 SP
    Member Downshifting's Avatar

  14. #174 SP
    Member dumibalamuc's Avatar
    Se pare ca degeaba i am sunat pe cei de la altex special ieri sa mi puna jocu la curier
    Sper sa am noroc in magazinele din cta , desi nu prea cred

  15. #175 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Voi trebe sa intelegeti ca in mom in care sunati la relatii cu clientii, oamenii aia nu au niciun fel de putere. Ei doar pun un comentariu in sistem si trec la urmatorul apel.

    Exista o alta echipa, in alta locatie, care cand vede comanda plasata in sistem, o impacheteaza si o pune pentru livrare. Nu se sincronizeaza in niciun fel.

    Cel mai bun exemplu a fost la mine. Am plasta precomanda la jocul asta, dupa care am sunat sa o anulez la app 3h distanta iar a doua zi la ora 12 aveam coletu.

  16. #176 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar

  17. #177 SP
    Member dumibalamuc's Avatar
    4games constanta 260 lei au destule pe stoc

  18. #178 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    am jucat si eu cam 5 ore , abia am facut 1 misiune principala si cateva secundare printre care si una cu Golum , am reusit sa omor si cateva capetenii

    in prima parte este destul de ciudat , chiar te poate descuraja in a omora orcii, dar dupa ce avansezi putin incepe sa te prinda langa tv..
    la inceput cam trebuie sa dai bir cu fugitii sa culegi ceva flori pt a te mai pune pe picioare , altfel ti-o furi fara numar

    am dus un orc la gardul 15 , nu m-am lasat pana nu l-am doborat , mai erau si inca 2 capetenii pe langa el..greu..dar am reusit prin metoda dai si fugi ,incarci viata si iar mai dai

    nu sunt prea multe de spus , ca si concluzie , imi place !

  19. #179 SP
    Member dumibalamuc's Avatar
    Same here , mi au iesit peri albi pana am invatat ce si cum in luptele cu orcii
    Momentan fac si eu side missions si omor capitani
    Beton jocu , te tine in priza

  20. #180 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da...cu luptele e cam dubios. Daca sunt mai mult de 5-7, dintre care 2-3 cu scut, deja trebuie sa fugi destul de multsi sa tragi cum si daca poti, cu arcu. Altfel, mori instant.

    Cum vad exact cat am jucat si la cat sunt din joc ?

    Cam pe la cat incep sa-i pot controla pe inamici, sa le pot da ordine ? Ca momentan inca pot doar sa aflu informatii. Cred ca am vreo 5h jucate si am facut cel putin 5 misiuni principale.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 20 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts