Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 74 of 74

Thread: Kingdom Come: Deliverance

  1. #61 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    eh, oricum am zis sa fac roleplay si sa il fac mai nobil, desi armura de pe mine e lootată

  2. #62 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu de Vineri am renunțat la Main Quest si tot le fac pe cele secundare, unele sunt foarte grele, am uitat de la cine l-am luat și am uitat și detaliile plus că tre să cauți de nebun, am renunțat la unele că efectiv nu mai știam ce să fac, și am observat că unele sunt pe timp, dacă nu ajungi la obiectiv în timpul limită îl pierzi, are o grămadă de conținut, nu mi-se pare foarte balansat jocul, am crescut așa de mult încât am cam tot ce se poate cumpăra, efectiv în combat nu am deloc probleme chiar îi omor foarte ușor. Sper să devină ceva mai greu dacă mă apuc iar de Main Quest.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  3. #63 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    Am terminat si eu jocul ieri si pot sa zic ca am ramas cu un gust amar, fix cand ma asezam mai bine pe scaun si povestea devenea din ce in ce mai interesanta m-am trezit cu un final brusc, desi nu a fost neaparat cliffhanger, te lasa in pom. Jocul mi-a placut, am intampinat si niste buguri, dar am avut noroc ca nu mi s-au corupt salvarile.

    Mare atentie pentru cei care vor sa cumpere jocul, nu stiu daca e considerat spoiler, dar povestea este neterminata cica ar mai fi inca un act (3) care ar fi sub forma unei expansiuni/dlc/sequel. In forma actuala din cauza continutului lipsa, povestea neterminata, buguri si optimizarea proasta primeste un 7/10 de la mine. Poate in viitor dupa patch-uri si eventuale dlc-uri jocul o sa se simta mai complet.

    Jesus Christ be praised!

  4. #64 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by maudrunk5 View Post
    Mare atentie pentru cei care vor sa cumpere jocul, nu stiu daca e considerat spoiler, dar povestea este neterminata cica ar mai fi inca un act (3) care ar fi sub forma unei expansiuni/dlc/sequel. In forma actuala din cauza continutului lipsa, povestea neterminata, buguri si optimizarea proasta primeste un 7/10 de la mine. Poate in viitor dupa patch-uri si eventuale dlc-uri jocul o sa se simta mai complet.

    TRIST!

    Nu-mi vine sa cred ca pana si companiile de nisa abia aparute pe piata au inceput sa faca mizerii din astea tipice de Bungie si al sau Destiny!



    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu sunt foarte curios domnule Khan, daca ai jucat jocul dar mai ales daca l-ai cumparat, daca tot arunci cu pareri atat de pertinente in stanga si-n dreapta despre gameplay si alte chestii de genul.
    Eu nu-ti mai raspund fiindca n-ai nicio treaba cu calitatea jocurilor.
    Stai te rog in lumea ta roz!



    Nu l-am jucat cum am vazut clipurile de pe YT care evidentiau niste buguri grave si un joc neterminat.

  5. #65 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Adica imi spui ca nu-mi mai raspunzi, RASPUNZADU-MI ?!?!?!
    E ok. M-am convins si singur. Ai luat jocul de PC de pe filelist si ai inceput sa comentezi de calitatea lui. Mai bine taci

  6. #66 SP
    Banned wd87's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    @wd87 Arkham Knight GTFO..........ce dracu cauta mizeria aia intre restul jocurilor mentionate de tine, oricare alt Batman e mai bun ca ala.
    E singurul joc pe care l-am cumparat si imi pare rau ca am dat banii pe el.
    ma doare pe mine in cur de ce ce jocuri Batman crezi tu ca-s mai bune ca Knight, Knight nu e doar cel mai bun joc Batman, dar e cel mai bun joc in general, acum hai, mai scrie opinii de 2 lei care nu-i pasa nimanui

    Quote Originally Posted by maudrunk5 View Post
    @wd87 prietene, nu mai fi asa salty, invata tu sa citesti mai bine pentru ca eu vorbeam de kingdom come, tu imi zici ceva de bestii si magie si imi arati un gameplay cu witcher???






    jocul are bug-uri si nu este intr-o stare impecabila, nici acum nu am reusit sa desfac ceva cu lockpick dupa 10 ore de joc... insa quest-ul ala cu father Godwin a fost pur si simplu excelent.

    EDIT: @wd87 m-am uitat peste post-urile tale... nici nu stiu de ce m-am mai obosit...
    invata sa citesti prietene, eu nu am zis ca Kingdom are elemente de fantezie, am zis ca nu are, nu eu am comparat cu witcher, un cineva de pe aici a comparat, si eu i-am aratat cum Kingdom nu linge cizmele la witcher, punct, mai pune mana pe o carte

    The Witcher 3 Metascore 92 Universal acclaim based on 79 Critics

    Kingdom Come Deliverance Metascore 71 Mixed or average reviews based on 22 Critics

  7. #67 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    tu inca nu ai terminat? simti ca tu trebuie sa ai ultimul cuvant? zici si tu ceva on-topic? ai jucat jocul? sau esti un edgelord care simte nevoia sa se afirme pe forumuri?

  8. #68 SP
    Member Otman's Avatar
    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    ma doare pe mine in cur de ce ce jocuri Batman crezi tu ca-s mai bune ca Knight, Knight nu e doar cel mai bun joc Batman, dar e cel mai bun joc in general, acum hai, mai scrie opinii de 2 lei care nu-i pasa nimanui
    Ahahaha....tu glumesti? Arkham Knight cel mai bun joc "in general"..........mai ce sa zic, bine ca iti place, desi cred ca nici cei mai inraiti fani Batman (din aia cu chiloti si lenjerie de pat cu lilieci) nu ar spune treaba asta, ca alora le plac primele, mult mai mult decat ultimul.....stii alea care au boss fights, in care Batman nu e un hibrid intre Flash si Superman cand se bate, care te lasa sa joci cu Batman, nu cu tancu la fiecare 10 min......etc.

    Spor si succes sa-i gasesti pe restul de 0,001% din jucatorii care is de acord cu tine......

  9. #69 SP
    Member Otman's Avatar

  10. #70 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar

  11. #71 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Adica imi spui ca nu-mi mai raspunzi, RASPUNZADU-MI ?!?!?!
    E ok. M-am convins si singur. Ai luat jocul de PC de pe filelist si ai inceput sa comentezi de calitatea lui. Mai bine taci

    Tu nu stii sa citesti sau citesti pe sarite?
    Cred ca am scris clar. Vrei sa bolduiesc?
    Nu l-am jucat cum am vazut clipurile de pe YT care evidentiau niste buguri grave si un joc neterminat.


    Am lipsit ceva timp de pe forumul asta si imi pare rau ca am revenit si am reintrat pe topicul asta fiindca mai nou vad ca se fac comparatii dintre infectia asta de joc neterminat si capodopera de Witcher 3 care e la 100 de ani lumina la toate capitolele.

  12. #72 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Tu nu stii sa citesti sau citesti pe sarite?
    Cred ca am scris clar. Vrei sa bolduiesc?




    Am lipsit ceva timp de pe forumul asta si imi pare rau ca am revenit si am reintrat pe topicul asta fiindca mai nou vad ca se fac comparatii dintre infectia asta de joc neterminat si capodopera de Witcher 3 care e la 100 de ani lumina la toate capitolele.
    Woooooow. Ai spus tu despre un joc că este capodoperă? The end is near.

  13. #73 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Ai dracu invadatori cumani si maghiari, ce m-au fugarit!
    Mi-au tras o sageata de m-a julit.


    ---------- Post added 07-03-2021 at 18:39 ----------

    Urata senzatie sa fii fugarit de niste calareti , si pe deasupra, sa auzi niste vorbe in maghiara pe la spate. Iti provoaca cosmaruri la noapte.

    ---------- Post added 07-03-2021 at 22:49 ----------

    Mda, am ajuns la faza cand trebuie sa plec din castel.........si chiar ma OBLIGA, cu toate ca mie imi place acolo.
    Si fiind un joc RPG, ar trebui sa-mi lase libertatea de a alege intre a pleca de la castel si a ramane acolo sa continui povestea. Zic ca daca stau cu aia acolo, poate am mai multe sanse sa ma antrenez, sa devin cavaler, sa particip la lupte, si poate gaseam o oportunitate sa-l omor pe cheliosul ala care i-a omorat parintii personajului principal.

    DAR NUUUU, trebuie sa plec dracu de unu' singur prin padure sa-i ingrop parintii, fara aparare, in astfel de vremuri de razboi,vulnerabil .
    Si nu stiu cum sa plec de acolo.

    Ma inarmez, imi iau scut, o sabie, un topor, un arc si sageti, dar descopar ca nu ma pot bate cu nimeni, fiindca combatul e mizerabil, nu mai zic ca de acolo incep bugurile si glitch-urile care imi strica experienta.
    Vreau sa-mi iau armura dintr-un cufar, dar nu pot pentru ca nu am cheie.
    Ma descopera aia rapid ca am scutul si armele si incep sa ma ia la bataie si ma omoara.


    Pot foarte bine sa plec si fara nimic, doar ma duc la domnita castelului si o rog sa-mi dea niste bani sa dau spaga la gardian sa ma lase sa plec, dar cum sa plec asa, in padurea plina de banditi, fara nimic pe mine?

    Hai sa iau calul, dar surpriza, poarta e inchisa! Si vin toti gardienii si ma omoara.

    Nu prea vreau sa ma uit la clipurile de pe YT cum au procedat altii, dar am citit pe undeva ca la un moment dat, dupa ce parasesti castelul, esti rapit de banditi, ca personajul e un idiot care tine neaparat sa mearga de unul singur si fara aparare prin padure pana la satul sau natal.

    Mare pacat de joc fiindca incepuse bine , si mai ales de grafica, dar sistemul de RPG e la pamant (asta daca pot sa-i spun RPG, ca mai mult e un action-adventure scriptat, fara libertate de miscare), scenariul e prost scris.

    Nu cred ca o sa mai vedem jocuri ca Skyrim prea curand.

    ---------- Post added 08-03-2021 at 15:47 ----------

    Am reusit sa omor un gardian tragand cu arcul in el. I-am furat toata armura si armele.

    Dupa vreo inca 5 incercari, am furat calul, si multumita unui BUG , am sarit parleazul cu calul si am fugit din castel.

    Acum ii caut cadavrele parintilor personajului astuia. Jezas......

  14. #74 SP
    Manager paul's Avatar
    Vine pe Switch.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 19-02-2014, 11:26
  2. Replies: 0 Last Post: 13-08-2012, 16:25
  3. Replies: 0 Last Post: 14-07-2012, 21:38
  4. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 17:05
  5. Replies: 0 Last Post: 19-06-2011, 11:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts