Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 74 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #1081 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Am prins calu ala Arabian Alb, cica e "elite".......bull****, se sperie de orice, da cu capu in aproape toti copacii, in oras e naspa de tot cu acceleratia aia de 8, e mic ca naiba si desi are 2 lini in plus la viteza fata de American Standardbreed eu il simt mai incet.

    Screw that horse, m-am intors la roscata mea iubita
    Cand te urci prima data pe el, te atentioneaza ca va avea unele "iesiri", fiind in continuare un cal salbatic, dupa ce ajungi cu el la nivel 1, se comporta normal

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  2. #1082 SP
    Member Otman's Avatar
    Eu ii compar pe amandoi la lvl 4, la ala alb ii place sa dea cu capu in copaci...m-a disperat, roscata nu i-a unul, merge frumos printre ei la viteza maxima...in fine.

  3. #1083 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pt cei care se plang de control, poate va ajuta:

  4. #1084 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Jocul e foarte bun, dar ma plictisesc cat o ard pe cal. Merg 7 minute in cinematic mode, pescuiesc 20 de secund, ma intorc pe cal, alte 5 minute pentru a ajunge la cea mai apropiata posta.


    Edit: Am mai fost in zona aia de 4-5 ori, nu se mai intampla nimic momentan acolo. Pe langa asta se aude si se vede daca se intampla ceva, chiar daca esti in cinematic mode.

  5. #1085 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu mai merge in cinematic mode. Du-te spre fiecare fum pe care-l vezi si spre fiecare casa gasita in salbaticie. O sa dai peste o gramada de povesti sau misiuni diferite.

    Si asta ori fara ori sa faci misiuni ori chiar in drum spre ele.

  6. #1086 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    ^Am si eu bugul, dar din cate am citit nu pierdem mare lucru, doar ca nu ii gasim in tabara sa schimbam doua vorbe cu ei. Din capitolul 4 am inteles ca apar si la cei care au bugul.
    Pai am inteles ca este o misiune destul de importanta cu John si tutorialul de pescuit. Plus ca pierzi din story si ratezi discutiile lor din camp. Mie mi se pare de kko... imi pare rau ca nu mi-am dat seama dinainte ca reluam jocul, dar dupa 15-20 nu prea imi mai vine.
    Mi se pare destul de trist ca R* nu reactioneaza in niciun fel momentan. Nu tu patch pt HDR, nu tu patch pt bug-ul asta si a trecut mai bine de o sapt de la lansare, iar reddit e plin cu cele doua probleme.

  7. #1087 SP
    Member Mishy's Avatar
    Nu pierzi din misiunile principale, acolo apar cand trebuie, doar ca nu ii ai prin tabara atata tot.

  8. #1088 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sa ma *** pe el de joc, infinte loading screen la inceput de joc, e imposibil sa fac ceva. Am incercat toate solutiile gasite online, practic eu nu pot sa mai joc nimic acum. Duca-se cu jocul lor de ratati.

  9. #1089 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^

  10. #1090 SP
    Member coxanovici's Avatar
    E un joc Ok pana acum deabia am ajuns la chapter 3 am facut cateva misiuni aseara. Foarte greu se misca povestea se vede ca nu vor mai scoate vreun alt joc cat curand. Plus ca mai e si online-ul de care nu prea a o sa am timp
    In rest alergatul asta cu calul de colo colo ma omoara chiar daca am fast travelul. Si foarte multe chestii de facut pff si ceea ce nu imi place ca poti sa pierzi acele optional missions care sunt interesante

  11. #1091 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    ^^^
    Am incercat si asta si cumva nu a mers din 2 incercari. M-am dus sa mananc, am bagat niste house of cards si am mai incercat si a 3a oara si a mers. Oricum, super nasoala experienta, eram plini de nervi.
    Dar am ajuns la capitolul 5 si a fost atat de fcking awesome incat aproape l-am iertat. Cel mai bun capitol so far.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  12. #1092 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Stie cineva cum pot sa pescuiesc pesti mai mari? Pare retardata intrebarea dar ma chinui de 15 minute sa prind un peste mare, urmez instructiunile de pe ecran si nu reusesc sa il prind dau la "manivela" pe right stick de ma plictiesesc si nu ajung sa il scot din apa, nu inteleg ce anume fac gresit.

  13. #1093 SP
    Member Otman's Avatar
    Ce scrie pe ecran aia trebe sa faci, cand se zbate tragi batul in sus in rest dai la mulineta.
    Dureaza ceva pana scoti unu mare din apa, cateva minute.
    Am luat trofeul It was this big, cu un muskie de 8,98 kg.

  14. #1094 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    ^ O sa ai nevoie de momeala speciala. Un mini ghid aci: Red Dead Redemption 2 How to Get Fishing Bait & Lures

    Also, pentru trophy hunters [trofeele Zoologist si Skindeep] (spoiler chapter 5):

  15. #1095 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Am luat trofeul It was this big, cu un muskie de 8,98 kg.
    Nu vreau sa incepem sa "scoatem rigla" dar...

    biggie.jpg

    fara sa exagerez, am stat aproximativ vreo 18 minute pana ce l-am adus la mal, controllerul era sweaty AF, ma dureau degetele si aia din party cu mine cred ca ma dadusera pe mute...

    Anyway, sunt pe la sfarsitul jocului si pot spune ca a devenit noul meu joc preferat, pana acum coroana era la Mafia 1. Am facut cam tot ce era de facut in joc, dar ma oftic ca s-a glitchuit o misiune si nu pot primi trofeul "lending a hand" decat daca il iau de la capat. In rest e o capodopera de joc, pt mine e cel mai aratos joc de pe console, cel mai complet in materie de diversitate, o poveste foarte buna si un gameplay FIX pe gustul meu.

    Abia astept partea online ca sa joc putin, sa renunt si sa ma intorc la singleplayer.

  16. #1096 SP
    Member Kratos666's Avatar
    ?

  17. #1097 SP
    Member geo971986's Avatar
    ce fel functioneaza sistemul de save? aveam un pelt legendar si am murit dupa care mi-a zis ca am pierdut pelt-ul si il pot recupera de la trapper dar eu am dat reload la un save de dinainte sa il pierd insa tot pierdut e...

  18. #1098 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sa-mi bag .... in spoilerele voastre, chiar si ascunse, ca din tapatalk nu arata spoiler...

  19. #1099 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    M-am spoilerat si eu... Trigger happy ce sunt: asa imi trebuie... (insa ma gandeam ca e ceva mai din spate) Data viitoare, daca aveti de gand sa puneti spoilere, sa le puneti cum trebuie: scrieti daca e spoiler end game sau din ce capitol

  20. #1100 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    ce fel functioneaza sistemul de save? aveam un pelt legendar si am murit dupa care mi-a zis ca am pierdut pelt-ul si il pot recupera de la trapper dar eu am dat reload la un save de dinainte sa il pierd insa tot pierdut e...
    Nu trebuia sa dai load. Dupa ce mori, mergi si cumperi de la trapper blana pierduta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 74 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts