Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 74 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #1241 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Referitor la ultima intrebare, habar nu am dar si eu as vrea sa stiu cat timp am petrecut pana acum. Probabil din aplicatia aia se poate vedea dar eu n-am instalat-o pe telefon.

    Circula un filmulet pe net cu setarile pe care sa le faci ca sa ai un aiming mai fin daca joci pe free-aim. Eu asa joc si m-am bucurat mult mai mult de joc, fiecare confruntare fiind speciala. De regula imi pastrez dead-eye-ul pentru banditi si ambuscade pt ca e destul de greu sa dau headshot-uri pe cal, desi se mai intampla.
    LE: asta



    Raportul dintre liniste si evenimente e f.bine programat in joc. Sunt dati in care pur si simplu calaresc si admir cum se strang norii si incepe o furtuna fara sa se intample absolut nimic dar sunt si dati cand imi pun un waypoint dar pana sa ajung acolo, omor niste bounty hunters, platesc bounty-ul si culeg si nush ce plante pt challenge. Vorbea si ACG intr-un video treaba asta; raportul asta despre care vbesc face ca fiecare eveniment sa ramana memorabil, spre deosebire de alte open-world-uri unde esti bombardat non-stop cu evenimente incat toate devin o ciorba si nu-ti mai aduci aminte nimic.

    Intrebarea mea e alta; care-i faza cu "artefactele" pe care le vor membrii din camp? Una vrea o oglinda, altu vrea o pipa? Ajuta la ceva sau sunt doar collectibles? Cum imi dau seama ca le am la mine, se bifeaza ceva automat?

  2. #1242 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Daca ai probleme cu combatul atunci foloseste niste tarie sa ai viata galbena, te ajuta mult, asta in cazul in care nu o faci deja, si asa ai timp sa supravietuiesti si daca stai prost cu aim-ul, si bagati auto aim, asta nu-i ceva joc competitiv, macar aici sa va relaxati.

  3. #1243 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In momentul in care le gasesti, o sa-ti apara o notificare pe ecran care o sa-ti spuna ca obiectul X era pentru persoana Y.

    Mare atentie la 2 chestii aici:

    1. le poti vinde din greseala si dupa aia nu stiu daca mai gasesti - eu eram ffff aproape sa vand din greseala un colier.
    2. iti recomand sa te duci si sa le dai imediat ce le gasesti

    Iar referitor la dead eye, baga chewing tobacco, ca tot se gaseste din abundenta si o sa poti folosi dead eye mai des.

  4. #1244 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    In momentul in care le gasesti, o sa-ti apara o notificare pe ecran care o sa-ti spuna ca obiectul X era pentru persoana Y.

    Mare atentie la 2 chestii aici:

    1. le poti vinde din greseala si dupa aia nu stiu daca mai gasesti - eu eram ffff aproape sa vand din greseala un colier.
    2. iti recomand sa te duci si sa le dai imediat ce le gasesti

    Iar referitor la dead eye, baga chewing tobacco, ca tot se gaseste din abundenta si o sa poti folosi dead eye mai des.
    De ce am impresia ca am vandut deja unul sau doua dintre ele?

  5. #1245 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu de obicei vand doar bijuteriile din care am mai multe, restu le tin ca poate ii trebuie la cineva nu stiam de notificare.
    @razvan treaba asta notificarea, iti arata doar daca personajul ti-a cerut-o deja sau si in cazul in care inca nu am inca ce face cu el?

  6. #1246 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Da, multumesc de recomandari. Problema e ca nu am mai prea tras cu un controller de prin 2015 (am trecut la PC si folosesc destul de rar altceva in afara de mouse si tastatura) si imi e un pic dificil sa ma reobisnuiesc. Am un controller pe care il folosesc pentru Rocket League si ca sa pilotez in GTA Online, dar cam atat. De-aia pentru mine, cel putin momentan, free aim nu prea e o optiune. Am incercat si cu The Nathan Drake Collection si joc execrabil, ma bat aia de ma sting pe Medium. Asta in conditiile in care pe PS3 am facut platina la primele doua jocuri.

    Oh, well.

  7. #1247 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca apare doar daca ti-a cerut-o deja, da. Daca dai pe sageata stanga, iti arata open quests si daca nu este acolo, nu cred ca-ti poate arata jocul ca un obiect iti va fi folositor la un moment dat, dar iti arata ca obiectul x este pentru questul y deja in progress.

    Eu chiar un colier cred ca luasem si vandusem din greseala, dar am avut noroc pentru ca fix astea sunt mai multe pe harta si am mai gasit destul de repede altul.

  8. #1248 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Ok, dar mai precis cu ce il ajute pe Arthur sa aduca obiectele astea?

  9. #1249 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu...nimic. Sunt doar alte side missions din joc. La fel ca alea cu ? de pe harta

  10. #1250 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cu...nimic. Sunt doar alte side missions din joc. La fel ca alea cu ? de pe harta
    Bummer. Macar un snake oil sau ceva de genul ca recompensa. Oh well, la aprozar cu ele.

  11. #1251 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ah, pai fiecare iti ofera cate ceva dupa ce le dai obiectul respectiv, dar sunt chestii mici care nu te prea ajuta in poveste.

    Credeam ca intrebi la ce te ajuta dpdv al bonding-ului cu persoana X sau al povestii

  12. #1252 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Iar referitor la dead eye, baga chewing tobacco, ca tot se gaseste din abundenta si o sa poti folosi dead eye mai des.
    Ce vorbesti...Arturila e la regim,eventual un Coldrex

  13. #1253 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Ieri, eram cu John, insotit de Charles Smith, intr-o misiune in care trebuia sa salvam pe cineva din ghearele unor banditi, intr-o padure.
    Aveam costumatia aleasa de mine echipata pe John. O haina western misto, pantaloni din piele, cizmele cu metal pe varfuri si armele mele preferate, carabina Litchfield repeater si pump shotgun-ul.
    Dupa ce am terminat misiunea, John era doar in camasa si pantalonii lui clasici cu bretele, in picioare avea niste cizme obosite rau si decolorate, si ca arme, avea o pusca si arcul. Parca si barba ii era mai mare.
    Cred ca s-a oprit undeva la un vestiar in padure si si-a schimbat hainele alese de mine, considerandu-le poate cam incomode pentru lupta. E mai usor in pantaloni cu bretele si camasa.
    Bun, nu sunt ironic ci doar fac haz de comicul situatiei.
    Insa pentru gusturile mele in materie de jocurile open world, cu libertate maxima, nu sunt foarte incantat de faptul ca Rockstar ma ingradeste strict la cum si cu ce vor ei sa fiu echipat, in misiunile principale din joc.

    Si tot ieri, inca o data wanted pe nedrept. Am fost atacat instant de o trupa de mexicani pe undeva pe langa Armandillo, i-am lichidat, si iarasi un martor bineintentionat a anuntat serifii. Am uschit-o rapid din zona, cu toate ca voiam sa fac lot la cadavrele celor ucisi si la caii acestora (poate unii dintre voi nu ati observat ca daca cautati si prin saddle bag-urile cailor adversarilor, gasiti itemuri pretioase, destul de des chiar si gold nuggeti).
    Mi s-ar fi parut normal ca Rockstar sa implementeze optiunea de a astepta serifii sa investigheze si sa le pot explica faptul ca de fapt eu am fost atacat si m-am aparat, fiind scutit astfel de bounty-uri nedrepte. Dar ma rog, am luat-o la fuga si gata, pentru ca un conflict cu serifii, nu ar fi dus decat la complicarea inutila a situatiei.

    Presupun ca iarasi o sa mi-o iau ca sunt hater, insa ma gandesc ca poate sunt unii care intra pe acest forum, doar ca sa citeasca cate ceva despre jocurile pe care ii intereseaza si pot sa afle astfel ca nu totul este perfect si funny in RDR 2, asa cum sustin multitudinea de review-uri de nota 10 pentru el.
    Si eu, daca as fi stiut unele lucruri pe care le stiu astazi, nu m-as mai fi grabit sa-l iau in prima zi. Asteptam poate sa-i mai scada pretul si il luam dupa aceea.

  14. #1254 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Multumim pentru spoiler...

  15. #1255 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Multumim pentru spoiler...
    Angel...imi cer scuze, acum realizez ca trebuia sa atentionez sau sa spoileresc, dar am omis! Scuze inca o data!

  16. #1256 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cateva chestii foarte interesante pe care nu le stiam (nici dupa ~75h in game...)


  17. #1257 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Daca nu-i dai sa manance la Arturica o sa apara thin in stats si ii scade viata mai repede, intrebarea e insa daca o mierleste la un moment dat?

    ---------- Post added 16-11-2018 at 13:55 ----------

    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Ieri, eram cu John, insotit de Charles Smith, intr-o misiune in care trebuia sa salvam pe cineva din ghearele unor banditi, intr-o padure.
    Aveam costumatia aleasa de mine echipata pe John. O haina western misto, pantaloni din piele, cizmele cu metal pe varfuri si armele mele preferate, carabina Litchfield repeater si pump shotgun-ul.
    Dupa ce am terminat misiunea, John era doar in camasa si pantalonii lui clasici cu bretele, in picioare avea niste cizme obosite rau si decolorate, si ca arme, avea o pusca si arcul. Parca si barba ii era mai mare.
    Cred ca s-a oprit undeva la un vestiar in padure si si-a schimbat hainele alese de mine, considerandu-le poate cam incomode pentru lupta. E mai usor in pantaloni cu bretele si camasa.
    Bun, nu sunt ironic ci doar fac haz de comicul situatiei.
    Insa pentru gusturile mele in materie de jocurile open world, cu libertate maxima, nu sunt foarte incantat de faptul ca Rockstar ma ingradeste strict la cum si cu ce vor ei sa fiu echipat, in misiunile principale din joc.

    Si tot ieri, inca o data wanted pe nedrept. Am fost atacat instant de o trupa de mexicani pe undeva pe langa Armandillo, i-am lichidat, si iarasi un martor bineintentionat a anuntat serifii. Am uschit-o rapid din zona, cu toate ca voiam sa fac lot la cadavrele celor ucisi si la caii acestora (poate unii dintre voi nu ati observat ca daca cautati si prin saddle bag-urile cailor adversarilor, gasiti itemuri pretioase, destul de des chiar si gold nuggeti).
    Mi s-ar fi parut normal ca Rockstar sa implementeze optiunea de a astepta serifii sa investigheze si sa le pot explica faptul ca de fapt eu am fost atacat si m-am aparat, fiind scutit astfel de bounty-uri nedrepte. Dar ma rog, am luat-o la fuga si gata, pentru ca un conflict cu serifii, nu ar fi dus decat la complicarea inutila a situatiei.

    Presupun ca iarasi o sa mi-o iau ca sunt hater, insa ma gandesc ca poate sunt unii care intra pe acest forum, doar ca sa citeasca cate ceva despre jocurile pe care ii intereseaza si pot sa afle astfel ca nu totul este perfect si funny in RDR 2, asa cum sustin multitudinea de review-uri de nota 10 pentru el.
    Si eu, daca as fi stiut unele lucruri pe care le stiu astazi, nu m-as mai fi grabit sa-l iau in prima zi. Asteptam poate sa-i mai scada pretul si il luam dupa aceea.
    Uite ca se pare, ca poti scapa de Bounty (Wanted) daca stai cand l-ai pleznit pe unu din greseala si iti ceri scuze la nenea politaiu

  18. #1258 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Dada, asa am patit si eu odata, era ceva mini event si l-am impuscat pe tip ca a vrut sa ma omoare, ( asta a fost in Saint Denis ), si normal ca a venit politia locala dar nu am avut unde sa fug ca era o fundatura, asa ca m-am ascuns dupe ceva scari ce duceau intr-un beci, m-a gasit tipu si am zis ca pff iar trebuie sa ma duc sa platesc bounty, dupa care am vazut ca are optiunea defuse si asa am scapat si am fugit repede.

  19. #1259 SP
    Member madskills's Avatar
    Voi sunteti mici copii. In Saint Denis am apasat din greseala pe R2 si am tras. Abia plecasem de la butcher, nu era absolut NIMENI pe strada, am tras inspre apa din greseala. Evident, apare sus murder desi nu am impuscat pe cineva ! Deci asta e apogeul, dupa ce tot in Saint Denis m-au atacat de doua ori si am ripostat apoi veneau dupa mine atat politistii cat si aia care nu am apucat sa-i lichidez

  20. #1260 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Bine man asta mi se intampla tot timpul cand ma duc in oras

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 74 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts