Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 74 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 ... LastLast
Results 281 to 300 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #281 SP
    Junior Member Crixus's Avatar
    Quote Originally Posted by MENTATAL0R View Post
    Ce tampenie Cum o editie de colectie sa nu contina jocul?!Pacat ca gamerii accepta asa ceva..unde o sa se ajunga?Poate o sa vanda un mixer cu rdr2 scris pe el..
    Mie mi se pare o practica buna sa devina editiile de colectie independente de platforma. Unii vor sa cumpere digital dar sa aiba si figurinele sau artbook-urile din editiile de colectie, fara sa mai cumpere jocul inca o data. Sau nu gasesc in magazin editia pentru consola mea, trebuie sa cumpar pentru cealalta consola si pe urma sa vand jocul... altii care chiar sunt colectionari vor in primul rand sa isi asigure editia pentru continuitate si jocul il vor juca mult mai tarziu, de ce sa il plateasca la pret intreg cand e mai comod sa-si ia intai cutia de colectie si jocul peste un an sau doi, cand vor sa-l joace...la pret mai mic. Oricum piata de physical collector's edition se afla in contractie, preturile vor continua sa creasca inevitabil asa ca ar putea fi si o masura de eficientizare a costurilor si minimizare a pierderilor facand o singura editie.

  2. #282 SP
    495
    Member 495's Avatar
    ^^^this so much!

    Thankyou.gif

  3. #283 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Sper doar sa imi gasesc timp sa rejoc primul RDR pana apare 2-ul.

    Asta fac acum, vanez un PS3. Jocul il am deja. O sa fie dragut sa bootez iar un batranel PS3.

  4. #284 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Dacă încerci pe PsNow trial 7 zile asta înseamnă să cumperi jocul RDR, sau joci free cat te tine trial?(Nu am incercat niciodata)Scuze ca intreb.

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

  5. #285 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Crixus View Post
    Mie mi se pare o practica buna sa devina editiile de colectie independente de platforma. Unii vor sa cumpere digital dar sa aiba si figurinele sau artbook-urile din editiile de colectie, fara sa mai cumpere jocul inca o data. Sau nu gasesc in magazin editia pentru consola mea, trebuie sa cumpar pentru cealalta consola si pe urma sa vand jocul... altii care chiar sunt colectionari vor in primul rand sa isi asigure editia pentru continuitate si jocul il vor juca mult mai tarziu, de ce sa il plateasca la pret intreg cand e mai comod sa-si ia intai cutia de colectie si jocul peste un an sau doi, cand vor sa-l joace...la pret mai mic. Oricum piata de physical collector's edition se afla in contractie, preturile vor continua sa creasca inevitabil asa ca ar putea fi si o masura de eficientizare a costurilor si minimizare a pierderilor facand o singura editie.

    Excelent punctat!
    Eu am facut ceva similar cu Titanfall Collector's Edition, nu mi-am permis sa dau 250$ sau cat a fost (mult) la lansare, insa 2 ani mai tarziu inca imi doream statuia foarte mult pentru colectie desi aveam deja jocul pe Xbox One, si am fost nevoit sa cumpar versiunea de PC de pe ebay cu tot cu joc ulterior fiind nevoit sa il vand.

    Scuze de offtopic!

  6. #286 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by DiablQ View Post
    Dacă încerci pe PsNow trial 7 zile asta înseamnă să cumperi jocul RDR, sau joci free cat te tine trial?(Nu am incercat niciodata)Scuze ca intreb.
    Joci free cat tine perioada de trial.

  7. #287 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E foarte prost optimizat RDR pentru PS Now, mai bine faci rost de un PS3

  8. #288 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by DiablQ View Post
    Dacă încerci pe PsNow trial 7 zile asta înseamnă să cumperi jocul RDR, sau joci free cat te tine trial?(Nu am incercat niciodata)Scuze ca intreb.

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
    Cum s-a zis mai sus, joci free acele 7 zile, dar iti zic sincer ca nu merita, pentru ca am incercat. Este destul de laggy, adica pentru cineva care percepe astfel de chestii, o sa fie deranjant la ochi. Decat sa il joci asa, mai bine te uiti pe Youtube, e mult mai cursiv

    Nu stiu cum vor ei sa fie asta viitorul cand este o chestiune atat de problematica conexiunea la server, distanta fata de el, latency is a biatch. Anyway, daca poti sa faci efortul sa joci pe un PS3 direct, gasesti destule la pret ok pe net si apoi poti sa o vinzi pentru a-ti recupera investitia. Sau o pastrezi, PS3 are librarie buna de jocuri

  9. #289 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Fiind colectionar, mi-am pastrat toate consolele vechi si colectiile de jocuri (implicit si RDR). Them feels

  10. #290 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Iese pe PS4 in curând

  11. #291 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    E posibil, dar s-a tot zvonit pana acum de multe ori, nici nu mai stii ce sa crezi. Daca nu vezi nimic de la ei concret, degeaba ne facem noi idei sau sperante.

  12. #292 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Bai nu te juca cu sentimentele noastre, de GTA 4 nu stii nimic ?

  13. #293 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    GTA 4 știu că e o rușine de joc

  14. #294 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    eh, parerea ta

  15. #295 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu am văzut în viața mea om mai nemulțumit. Nu exista joc apărut în ultimii 3 ani care sa fie demn de portofelul tau...Ești însurat? Daca da, probabil ai vreun îngeraș de la Victoria's Secret...
    Ai uitat de Khan...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #296 SP
    Member Otman's Avatar
    Povestea din RDR2 are loc inainte de primul joc, asa ca nu e musai sa-l joci primul inainte sa apara asta.
    Aveam si eu in plan sa-l joc pe primul cu trial de PS Now, dar daca nu se leaga povestea, nu vad rostul.

  17. #297 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ Daca nu l-ai jucat deloc, crede-ma ca exista un foarte mare rost. Bun, poate nu e musai dpdv al faptului ca povestile nu se leaga, asa cum spui tu, dar e musai dpdv al experienței pe care ti-o va oferi.

  18. #298 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Povestea din RDR2 are loc inainte de primul joc, asa ca nu e musai sa-l joci primul inainte sa apara asta.
    Aveam si eu in plan sa-l joc pe primul cu trial de PS Now, dar daca nu se leaga povestea, nu vad rostul.
    Povestea se leaga destul de bine. Avand in vedere personajul cu care joci in primul RDR, vei afla doar cateva amanunte despre viata personajului principal inainte de story-ul prezentat ( si nu numai povestea lui ). Dpdv al povestii, RDR2 va raspunde la multe intrebari sau curiozitati.

  19. #299 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Desi RDR2 este un prequel conteaza foarte mult si primul joc din serie. Subscriu ce a scris Honord.

  20. #300 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Iese pe PS4 in curând
    Nope. R* nu au spus asta oficial dar jocul nu va fi remasterizat ever. Jocul este mumbo jumbo ca si cod si ar dura prea mult sa-l rescrie pt generatia actuala sau PC. ACG vorbeste despre asta in "walking the walk RDR" daca vrei sa te uiti.

    Totodata, GTA 4 este cel mai bine realizat joc din franciza dupa mine. Nu ruleaza la fel de fluid ca V-ul si nu are atata varietate dar ca si driving, detalii si physics/open world gameplay este regele.

    Otman, eu zic ca e musai sa vezi legaturile dintre cele doua jocuri. Dupa cum a precizat si Radu, chiar daca nu se legau, RDR este dupa mine si multi altii unul dintre jocurile generatiei trecute.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 74 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts