Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 74 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #301 SP
    Member Otman's Avatar
    Da fratilor asa e, RDR e un joc ce merita jucat. E pe lista mea, dar nu cred ca merita sa ma chinui cu el pe PS Now, acuma.

    Daca ii scot o versiune remastered pt PS4, il iau si-l joc.

    Iar din moment ce RDR2 are loc inainte de RDR, sigur e o experienta mai faina sa joc RDR dupa RDR2, pentru ca stiu deja amanuntele despre care vorbea Honord.

    BTW In RDR2 joci cu alt personaj, nu e acelasi ca in primul joc, ala e doar membru al benzii, bine am inteles?

  2. #302 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Problema cea mai mare, daca alegi sa faci asta, o sa fie in mecanicile de joc invechite, din primu, dupa ce-l vei juca pe 2. Sunt atatia ani intre ele si cu siguranta vor imbunatatii 1-2 lucruri carora le vei duce lipsa in 1 (chiar daca povestea are mai mult sens spusa asa).

  3. #303 SP
    Member Otman's Avatar
    Mecanicile alea oricum se simt invechite in 2018...

  4. #304 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e clar, dar daca, sa zicem, in jocul de baza trebuie sa apesi constant pe A ca sa fuga omul/calu (la fel ca in GTA) si poate in 2 vor scoate asta si o sa poti sa fugi apasand pe stick-ul stang (cam ca toate jocurile actuale), asta nu este neaparat o mecanica invechita ci o directie diferita.

    La fel, in 2 te vei obisnui cu interactiunea cu toti oamenii pe care-i intalnesti si cu un open world mai plin de viata, iar primul a avut limitarile vremii (in principal cele hardware).

    Si sunt sigur ca sunt multe exemple similare, dar ideea este ca o sa-ti fie mai greu sa treci de la un joc bun si adus in zilele noastre, la un joc mult mai limitat, nu neaparat de mecanici invechite cat de limitarile vremii, decat invers, ceea ce s-ar simti ca o evolutie.

    Asta e doar parerea mea. Eu l-am jucat la vremea lui si a fost senzational, dar am incercat sa-l joc in urma cu 1-2 ani si n-am mai putut din cauza mecanilor invechite (+ faptul ca-l stiam mult prea bine).

  5. #305 SP
    Member Otman's Avatar
    Da clar asa e, oricum eu daca ma pun sa-l joc il joc pentru poveste si atat, ca alte chesti in 2018 nu vad la el sa ma dea pe spate.

    Daca il iau azi sa-l joc pe PS Now si mai are lag....si se simte oricum ca e din alte vremuri, is sanse mari sa-l las din mana si amin, nu ma mai uit la el in veci.

    Dupa ce o sa termin RDR2 daca chiar ma prinde povestea individului is sanse mai mari sa fiu curios sa vad ce se intampla mai departe.

    Eu pot sa trec peste faptul ca un joc e vechi, daca are parti bune.
    Daca instalez azi primul Gothic si ma apuc de el, pana saptamana viitoare ii gata, chiar daca stiu fiecare metru patrat de pe harta aia, dupa 17 ani, daca inchid ochii pot sa ma plimb din colt in colt, parca l-am jucat ieri.

  6. #306 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Da clar asa e, oricum eu daca ma pun sa-l joc il joc pentru poveste si atat, ca alte chesti in 2018 nu vad la el sa ma dea pe spate.
    Nu stiu cum sa-ti zic dar nu sunt de acord cu mentalitatea asta. Jocul e inaintea vremurilor in care a fost lansat. Sunt lucruri old-school la el, adevarat dar sunt si f.multe lucuri pe care INCA nu le vezi in jocurile open-world din 2018, ca sa nu mai zic ca animatiile calului si calaritul in sine sunt peste Origins/Witcher 3, etc...
    Plus ca jocul are niste detalii de numai la R* le vezi, toata fauna posibila de la muste si sobolani pana la ursi, praful volumetric care se ridica in aer, vantul care bate prin frunze si baltocile care se formeaza in urma furtunilor; furtuni care nu se compara cu nimic din ultimii ani. Sunt atat de "reale" incat chiar iti vine sa te adapostesti.
    Shooting-ul e foarte precis (eu nu am folosit auto-aim-ul lor, am terminat de doua ori jocul pe free aim) si satisfacator iar physics engine-ul e tot
    Euphoria, folosit in toate jocurile R* si o sa ai parte de momente unice, mai ales daca folosesti lasoul.

  7. #307 SP
    Member Otman's Avatar
    Nu l-am jucat, nu stiu cum e. L-am vazut pe youtube.....nimic impresionant in 2018.
    Daca ar fi sa-l joc, pentru poveste l-as juca.

    Aproape toate chestiile din postul tau, R* le-au facut in GTA V, dar sigur imbunatatite la toate capitolele, in afara de calarit si lasou.

  8. #308 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Presimt ca si acest thread se duce in directia GoW, deraiat in mod brutal. Ce ziceti, ramane cum am stabilit? Cine vrea sa il joace, sa il joace. Cine nu, aia e. Nu trebuie sa convingem pe nimeni de nimic.

  9. #309 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Stim cu totii fapul ca Red Dead Redemption II este unul din cele mai asteptate jocuri ale anului 2018. Primul joc a facut adevarate furori cand a aparut iar a doilea se anunta epic.

    Totul se datoreaza echipei Rockstar care au o atentie deosebita asupra detaliilor. Putem sa ne delectam pe data de 26 Octombrie.
    In schimb pentru ce ce vor o experienta completa si de ce nu o platina, pentru ca stim cu totii ca ne place ceva stralucitor virtual Rockstar si Piggbyback ne dezvaluie doua Editii de ghid oficiale a jocului.
    1. Editia standard : - va contine “ informatii esentiale legate de fiecare misiune in parte, fiecare caracter, si optiune a lumii detaliate si vaste din joc alaturi de harti si sectiuni de referinta. O outem achizitiona la pretul de 24.99$

    2. Editia de colectie : - va contine tot ce este mai sus mentionat dar printate pe o hartie de inainlta calitate, si o galerie de artwork a caracterelor, ce o gasim ls pretul de 39.99$.
    Ambele vor fi disponibile odata cu jocul in octombrie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #310 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Cand o companie produce 2 din cele mai de succes jocuri din istorie, este bine sa profite de asta. Asa au gandit si cei de la Rockstar Games si au anuntat o promotie cross-games ce consta in o arma, The Stone Hatchet, disponibila atat in Grand Theft Auto 5 cat si in Red Dead Redemption 2.
    Arma este deblocabila in GTA Online, dupa ce termini o serie de bounty-uri pentru Maude Eccles.Asa ca data viitoare cand va plimbati nestingheriti prin lumea GTA Online, verificati mesajele de la Maude. Completati bounty-urile, nu conteaza daca in viata sau nu, si aveti un nou kill challenge si arma. Daca treceti si acel challenge, aveti 250000 $ ( evident nu reali, ci ingame) si arma in RDR 2.
    Si asta nu este tot...in caz ca nu ati deblocat acum ceva timp arma Double-Action Revolver, fiti cu ochii in patru dupa un ingame mail pe viitor ce explica cum se va debloca. Odata deblocat si challenge-ul aferent facut , va fi si el disponibil in RDR 2 alaturi de 250000$ in GTA Online.
    Spor la treaba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #311 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Stone Hatchet pt. Gta si RDR2.
    screenshot_20180804-180819.jpeg

  12. #312 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Hell yeah!
    Red Dead Redemption 2: Official Gameplay Video
    Watch the Red Dead Redemption 2: Official Gameplay Video this Thursday, August 9th at 11AM Eastern on rockstargames.com and at the official Rockstar Games YouTube, Facebook and Twitch channels.
    Attached Images Attached Images 7742fc032a379dc671178302cf190bf64cc9f199-1-.jpg

  13. #313 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Il astept pe marele Khan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 09-08-2018 at 09:37 ----------

    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    In Romania, la ce ora va fi difuzat, daca acolo este 11 AM?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #314 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by vladthegamer View Post
    Il astept pe marele Khan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 09-08-2018 at 09:37 ----------



    In Romania, la ce ora va fi difuzat, daca acolo este 11 AM?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Google zice ca ar fi ora 18:00,ora Romaniei, astazi

  15. #315 SP
    Member clovnusor's Avatar
    De-abia astept. O sa ia foc internetu' la ora trailer-ului.

  16. #316 SP
    One Man Army Cristy's Avatar

  17. #317 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Ce repede te ai miscat

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

  18. #318 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    PC Master Wait

  19. #319 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Oricum, au lasat de inteles pe la sfarsit ca o sa avem cel putin inca un gameplay video...

  20. #320 SP
    Member danielconst90's Avatar
    Odata cu prezentarea globala de astazi a primului gameplay a jocului Red Dead Redemption 2, am cosiderat o recapitulare la ce ne astepatm la lansare. Ca sa intelegem de ce este atat de asteptat acest joc, ne putem orienta dupa primul joc din serie ce a fost printre primele ce a obtinut nota 9.7/10. Ce stim pana acum? Pai:
    Jocul va fi Open-World, iar echipa Rockstar promite cea mai ambitioasa experienta de tip open-wolrd, asta in conditiile in care Gta 5 exista de ceva timp de la aceesi companie, deci ne asteptam la ceva BIG. Stim protagonistul actiunii, Arthur Morgan, si fiind un prequel al primului joc, vom vedea ceva fete familiare dar si personaje noi. Totodata, avem confirmarea ca tanarul John Marston isi va face aparitia in joc. Vedem si banda de talhari Dutch van der Linde. Il vedem pe un mai tanar Bill Williamson ce se afla in faimoasa banda de talhari mai sus mentionata, dar nu el comanda. SI are nevoie de ajutorul lui Arthur Morgan, pentru un jaf de banca. Desi se observa setea de ‘sange’ a lui Bill el inca nu este monstrul ce va fi in primul joc. Atat continuam cu poveste deoaree nimanui nu ii plac spoilerel.Cum spuneam, este un prequel, actiunea se petrece cu 12 ani, inainte de primul joc, combina cumva povestea dintre actualul si primul protagonist.
    Jocul are urmatoarele detalii:
    Nume: Red Dead Redemption 2
    Platforme : PlayStation 4, XBox One
    Gen : Actiune-Aventura
    Developer : Rockstar Studios
    Publisher : Rocstar Games

    Putem avea parte de urmatoarele editii ale jocului:
    Editia Standard

    Contine jocul standard

    Editia RDR2 Speciala

    Contine :
    continut exclusiv in story mode, o misiune bank robbery si una gang hideout.( dar nu fac parte din poveste, doar side-story )
    Un racehorse
    Gameplay boosts si cash bonus si discounturi
    Iteme speciale in story mode
    Acces gratis pentru arme aditional
    Si costumul Nuevo Paraiso Gunslinger


    Editia RDR2 Ultimate

    Contine:
    Editia Speciala
    Online bonus: costume , tema survivor camp, arme aditionale, nonus rank, and a black chestnut thoroughbred.

    SI BINEINTELES MULT ASTEPTATUL GAMEPLAY


    Si va las cu vorbele lu Strauss Zelnick “ It seems quite obvious that Red Dead is a permanent franchise” .



    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 74 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts