Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 74 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 ... LastLast
Results 521 to 540 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #521 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pfff, ala era motivul principal pentru care luam jocul. O sa astept sa apara si vad daca intr-adevar e asa. Daca e doar un alt open world in care stau cu ochii pe minimap voi astepta o reducere.

  2. #522 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Sunt uimit de ce detalii am ajuns sa ne impiedicam atunci cand alegem ce joc sa cumparam. Sunt curios daca nu aparea acel zvon, cati dintre noi ne-am fi asteptat ca atunci cand scoatem hud-ul sa fim indrumati de NPC-uri.

  3. #523 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Strict pt mine n-ar fi un deal breaker, poate unii vor un grad de realism imens, nu stiu.

  4. #524 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Eu sunt convins ca multe din asa-zisele detalii sunt pur si simplu marketing. Asta nu diminueaza cu nimic importanta pe care o va avea RDR2, care sunt sigur ca va fi f.bun. Dar daca ne aducem aminte de marketing-ul GTA V si acolo au promis marea cu sarea si intr-un final jocul n-a fost chiar ATAT de bun. Din pct meu de vedere, chiar mai putin imersiv ca GTA IV prin simplul fapt ca au redus din Euphoria physics si astfel totul a fost parca mai automatizat. Sper sa nu fie cazul si aici ca shooting-ul a fost pe placul meu in primul RDR si mi-au placut la nebunie reactiile inamicilor la impuscaturi.

  5. #525 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Sunt uimit de ce detalii am ajuns sa ne impiedicam atunci cand alegem ce joc sa cumparam. Sunt curios daca nu aparea acel zvon, cati dintre noi ne-am fi asteptat ca atunci cand scoatem hud-ul sa fim indrumati de NPC-uri.
    Nu e un detaliu, cel putin nu pentru mine. Oricum cred ca am dreptul sa imi aleg jocurile dupa ce criterii vreau.
    Nu am mai cumparat un open world day one de foarte mult timp, tocmai pentru ca m-am plictisit de design-ul artificial al hartilor. Nimic nu e memorabil, pentru ca explorarea se rezuma la a urmari niste checkbox-uri pe o harta. Poate checkboxuri cu combat bun (Horizon), poate checkboxuri cu povesti frumoase (Witcher), dar pana al urma tot taskuri mai mult sau mai putin automate.


    Seria mea preferata ramane in continuare Gothic, deoarece intreaga lume a jocului este organica, naturala, si trebuie sa te ghidezi singur prin ea cu ajutorul altor personaje. Cand am auzit ca RDR2 ar vrea sa faca ceva asemanator, am fost foarte incantat, pentru ca in ultimii ani nu prea am avut parte de asa ceva. Ma rog, inca sunt incantat, ca parerile unor niste youtuberi nu sunt neaparat lege, dar voi astepta sa vad un walktrough cu harta dezactivata inainte de a-l cumpara.

  6. #526 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai vezi ca ai asa ceva in Assassins Creed Odyssey si sunt sigur ca vom avea asa ceva si aici, din ce am tot citit.

    Haideti sa asteptam totusi sa iasa jocul, sa iasa reviews-urile si sa ne suparam dupa aia pe joc, daca face sau nu ce ne dorim.

  7. #527 SP
    Member Otman's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post


    Seria mea preferata ramane in continuare Gothic, deoarece intreaga lume a jocului este organica, naturala, si trebuie sa te ghidezi singur prin ea cu ajutorul altor personaje. Cand am auzit ca RDR2 ar vrea sa faca ceva asemanator, am fost foarte incantat, pentru ca in ultimii ani nu prea am avut parte de asa ceva. Ma rog, inca sunt incantat, ca parerile unor niste youtuberi nu sunt neaparat lege, dar voi astepta sa vad un walktrough cu harta dezactivata inainte de a-l cumpara.

    Exact, prea comozi suntem mai nou, creieru in hibernare si ochi pe minimap sa vezi unde merge liniuta...
    Citeam zeci de pagini in Morrowind sa ma prind unde naiba e o pestera sau nu stiu ce intrare.

    Eu dezactivez minimapu in toate jocurile in care pot, deci pentru mine e un plus imens ca NPC-urile o sa-mi dea indicatii

  8. #528 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai vezi ca ai asa ceva in Assassins Creed Odyssey
    Mai sunt niste ainigmata ce iti dau hinturi si locatii pe unde ar putea sa fie anumite perkuri iar pt alea trebuie sa te uiti pe harta ce si cum si sa explorezi ,nu conteaza minimapul ( pe care oricum nu-l ai disponibil in joc )

  9. #529 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O mizerie de joc, asta o sa fie. Toate sunt niste mizerii, porcarii, jeguri. Nu mai încurajați studiourile. Toate au ajuns cancer.

    PS: Sunt Khan, i-am spart contul lui Dante
    PPS: Comuniștilor!

  10. #530 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    O mizerie de joc, asta o sa fie. Toate sunt niste mizerii, porcarii, jeguri. Nu mai încurajați studiourile. Toate au ajuns cancer.

    PS: Sunt Khan, i-am spart contul lui Dante
    PPS: Comuniștilor!
    Hahaha, dar stai un pic. Inteleg ca e caterinca ce faci tu cu un sambure de adevar, tot ne plangem ca aia nu e bine, aia nu e cum vrem noi dar hai sa nu mai le purtam grija studiourilor sau mai bine zis, corporatiilor de miliarde de dolari, k? Daca eram pe un topic Valkyria Chronicles 4 sau Fist of the North Star, intelegeam atitudinea, dar stai, jocurile astea nici nu au topic dedicat. RDR2? Pfft, o sa vanda in draci.

  11. #531 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Sunt uimit de ce detalii am ajuns sa ne impiedicam atunci cand alegem ce joc sa cumparam. Sunt curios daca nu aparea acel zvon, cati dintre noi ne-am fi asteptat ca atunci cand scoatem hud-ul sa fim indrumati de NPC-uri.
    Am ajuns noi gamerii mult prea mofturosi pentru ca nu mai e ca pe vremuri, si avem din ce alege. Eu sincer prefer mini map si sa imi spuna unde sa ma duc, altii prefera sa delireze pe harta si sa exploreze, eu nu mai am rabdarea necesara si nici timp sa ghicesc unde sa ma duc ca sa termin un quest. In primul joc nu mi-a placut deloc cand trebuia sa caut comori, am gasit 2 din accident restul le-am lasat sa putrezesca. Cred ca cel mai bine ar fi daca ar avea ambele optiuni ca sa fie toata lumea multumita, cum a fost si cu GTA V dupa ce au implementat first person cine era fan first person o juca asa si altii 3'rd si fiecare tabara a fost fericita. Oricum eu nu mai dau preoder la jocuri si o sa astept recenziile dupa care o sa cumpar jocul, nu e graba.

  12. #532 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Oricum eu nu mai dau preoder la jocuri si o sa astept recenziile dupa care o sa cumpar jocul, nu e graba.
    Imi place atitudinea asta dar asteapta-te la un 95 pe metacritic.

  13. #533 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    97/100 MC

  14. #534 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Va fi sub BO4 pe Metacritic, unul dintre motive este ca vine pe doua discuri.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #535 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E posibil ca tocmai pentru ca vine pe 2 discuri, sa nici nu-l mai cumpere lumea. Deci nota de pe metacritic nici n-o sa mai conteze, daca ei vand doar ~1 mil de unitati... e posibil chiar sa vedem colapsul a ceea ce a fost candva Rockstar Games...

    Oricum un lucru e cert. BO4 si FIFA 19 vor avea nota mai mare pe metacritic decat RDR2.

  16. #536 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tocmai ce am primit confirmarea, vine pe disc de vinil, am anulat precomanda.

  17. #537 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu vine direct instalat pe un HDD? Atunci nu-l mai cumpar.

  18. #538 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Digital Dom'le Digital,mai am 30 de gb si l am descarcat in 30 de minute..

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

  19. #539 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    @4:26 XD

  20. #540 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Am inteles ca nu vor trimite la magazinele astea mai mici de abia aia mari gamestop si bestbuy primesc jocul pe 25... Am intrebat la Altex/mediagalaxy inca nu am primit confirmare probabil saptamana viitoare... ma bate gandul sa il iau digital daca nu voi astepta si reviews si il iau din raft������

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 74 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts