Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Cele mai reusite jocuri inspirate din filme

  1. #1 SP
    Member colossus's Avatar

    Cele mai reusite jocuri inspirate din filme

    Inca de mic ,fiind posesor de PSX , realitatea mi-a aratat ca nu toate jocurile facute pe baza filmelor sunt de proasta calitate, avand exemple ca : Men in Black ,Blade si lista poate continua. Iar acum ,peste aproape 10 ani ,se pare ca strategia directorilor si a box-office-urilor de a majora popularitatea si ''capitalul'' unui film prin emularea acestuia intr-un joc ,nu s-a schimbat.

    Este adevarat faptul ca e aproape imposibil sa reproduci cu exactitate povestea ,insa deodata ce stii cu ce ''se mananca'' filmul ,vei fi capabil sa treci cu vederea lipsa unor scene,iar daca vocea reala a actoului nu este aceesi cu cea a jocului ,nu ne suparam, tot ce vrem este un gameplay autentic fara bug-uri si fara improvizatii deplasate, exact ca un automobil de succes care-si pastreaza forma si adauga mici retusari.

    Mai pe scurt, puteti posta mai jos ce joc inspirat dintr-un film v-a placut cel mai mult si de ce.

    Allow me sa sparg gheata,incepand primul: Blade (PS1) ,un joc foarte lung si complex,cu o multime de arme(pe care nici in film nu le-am vazut) ,personaje autentice, nivele solide ,colectabile ,si o poveste ce m-a tinut cu sufletul la gura.

    Va dati seama cum ar fi fost daca atunci cand erau doar filmele (si nu jocurile) sa putem controla personajul nostru preferat dintr-un film? Insane!

  2. #2 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay. 'nuff said.

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Silent Hill.

  4. #4 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    se refera la jocuri din filme Ronan nu invers

  5. #5 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    x-men origins:wolverine

  6. #6 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Family Guy Back To the multiverse se pune? si cred ca si stick of truth o sa fie ok

  7. #7 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    @DeathOfArt ti-a placut family guy-ul ala..?

  8. #8 SP
    Member colossus's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    Family Guy Back To the multiverse se pune? si cred ca si stick of truth o sa fie ok
    Se pune; Tinand cont de faptul ca jocuri dupa seriale nu prea s-au facut sau au fost putine.

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Star Wars KOTOR

  10. #10 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Doooh, Star Wars The Force Unleashed.
    Standalone nu e o capodopera, dar pentru fanii seriei e genial.

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    se refera la jocuri din filme Ronan nu invers
    Ups, sorry am citit in repezeala

    erm...pai in cazu' asta nu-mi vine nimic in minte.

  12. #12 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    GoldenEye 007, pentru N64 si Batman, pentru NES. Classics

  13. #13 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    @sol1d da, a fost funny.
    si ar mai fi jocurile din seria Star Trek.
    si sa nu uitam de Constantine si X files

    Edit:
    si Simpsons Hit And Run

  14. #14 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Mai este si Enter the Matrix , aparut pe NGC, PS2, Xbox si PC. Are o nota de ~7/10.

  15. #15 SP
    Junior Member aranxas's Avatar
    X-men Origins: Wolverine a fost mult peste ceea ce te-ai astepta de la un movie tie-in.

  16. #16 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Mi-a placut Tarzan pe PS One. L-am terminat doar de 27 ori.

  17. #17 SP
    Member rascalov's Avatar
    The Godfather, Scarface. Cam astea imi vin in minte...

  18. #18 SP
    Member AzFaust's Avatar
    King Kong, mi-a placut la fel de mult ca filmul. Insula, dinozauri, monstri si Kong vs dinozauri (epic sh*t mates ).

  19. #19 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    da, da si king kong a fost misto.
    si mai e si reservoir dogs, scurt dar decent

  20. #20 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Acum mi-am adus aminte si nu stiu cum de nu a zis nimeni de el. The Thing maestrilor. Foarte bun la vremea lui. Trebuia sa fii atent cand ieseai afara ca sa nu ingheti, sistemul prin care aveai grija de teammates era destul de bine pus la punct si daca mai tin minte bine, a fost destul de lung.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts