Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 34 of 34

Thread: Ce credeti in 5 ani vom mai intra intr'un magazin sa cumparam jocuri sau nu ?

  1. #21 SP
    Banned Razor's Avatar
    Se vorbeste de acel program Quake Live ca o sa poti cumpara online...insa nu prea cred ca o sa aibe sanse de reusita.

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu zic ca PSP-Go a mai pus o piatra "la temelia" digitala... Ce zicea Khan de 5 ani, cand anul asta vom avea o consola cu nici-un fel de unitate optica... totul downloadable... ?!?

  3. #23 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Foarte bine! DLC is the future!

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate DLC va insemna RESALE = ZERO. Sunt multi cei care isi permit sa-si cumpere jocuri doar pentru ca stiu ca isi vor recupera o parte din bani...

  5. #25 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din pacate DLC va insemna RESALE = ZERO. Sunt multi cei care isi permit sa-si cumpere jocuri doar pentru ca stiu ca isi vor recupera o parte din bani...
    ...asta e

    Ca să mă dau pe mine exemplu...eu nu v�nd nimic. Pentru mine toate au valoare sentimentală.

    Ce nu-mi place mie la DLC-uri e faza aia cu Digital signature (nu știu exact dacă ăsta-i termentul...dar eu ăsta-l folosesc).

    Habar n-am cum se aplică...dar mă cam enervează. Eu (iar mă dau exemplu) am o tonă de DLC-uri pe 360...ei bine dacă-mi dă RRoD, E-74, E-Ronan, E-etc,...avelo! Jocurile trebuiesc re-cumpărate, etc. Am testat...nu vorbesc prostii. Am 2-uă 360-uri. Dacă mut HDD-ul cu toate DLC-urile pe celălalt 360 (gol) e dezastru...

    ...fiecare joc e trial (chiar dacă a fost cumpărat), fiecare theme dispare (chiar dacă e pe HDD), etc (cu alte cuvinte...mulțimea vidă).

    No...asta mă enervează pe mine la DLC-uri. �n rest e oki.

  6. #26 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Oricum la noi sa intrii intr-un magazin sa cumperi un joc nu prea e posibil ca sunt costuri destul de mari si uneori idiote. La Diverta FIFA 08 e mai scump ca FIFA 09.

    Cand am fost pe afara, mai ales in UK, era o placere sa vad un magazin precum HMV sau Play si sa pierd o ora si ceva prin el cautand joculete vechi pe la discount-uri sau chiar jocuri noi la oferte zilnice. Zilnic puteai lua un joc la 20Lire indiferent cat de nou sau de vechi e.

    In schimb la noi, nu simt deloc placerea asta cand intru in Media Galaxy sau Diverta.

  7. #27 SP
    Member dogdan's Avatar
    sunt de acord cu distributia digitala dar sunt de parere ca trebuie si un unitate optica cu care sa poti scrie diskuri ...de exemplu dupa ce ai downloadat un joc de pe xbl sa il poti face pe un dvd dar sa fie blocat doar pentru profilul(gamertag-ul) tau nu de alta dar ar trebuii sa bage niste hdd-uri monstruase la urmatorul gen de console.Distributia digitala poate scadea preturile la jocuri piraterie=zero, lumea nu mai cumpara jocuri second hand,producatori nu mai consuma banii pe dvd-uri blu-rayuri si nu sunt taxe pentru distributia online.

  8. #28 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Eu nu sunt atat de incantat de dlc-urile si online shop-urile astea pentru ca imi place sa colectionez, sa le vad acolo pe raft cum stau frumos in formatie, si bineinteles pentru ca am posibilitatea sa le vand daca nu m-au impresionat atat de mult incat sa merite pastrate.
    Chestia cu pierdutul lor la stricatul consolei se poate rezolva usor, dar faptul ca dai buy, faci download si gata parca nu are farmec.
    Senzatia aia cand pui prima data mana pe carcasa jocului, cand scoti banda aia subtire din jurul ambalajului, cand deschizi prima data carcasa si vezi carticica frumos printata si dvd/BD-ul, toate dispar!

    Acelasi gand am si eu ca si Bobby, la noi preturile nu numai ca sunt mari dar nici nu sunt flexibile, jocuri aparute acum 2 ani inca se vand prin magazine la noi la preturi de peste 200ron, pai daca vrea mama/tata/bunica/pisica sa-mi faca un cadou si ia un joc dinala in ideea ca face un gest frumos si da 200ron pe un joc care il poti comanda nou de pe site-uri din UK si iesi cu transport si taxa la RD la sub 50% din pretul ala!
    Mai exact asa am patit recent, de ziua mea frate-miu a tinut neaparat sa imi faca cadou un joc de ps3 pentru ca nu am de mult consola si stia ca o sa ma surprinda, si s-a dus omu frumos in Carrfour si mi-a luat si el un joc care parea mai interesant, respectiv Condemned 2, pret? aproximativ 200ron, si pe amazon uk e 6lire NOU!! ..pai asta nu e magarie?

  9. #29 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Nu cred. nu vrea sa-i spulber visul lui Dark1, dar pana si antiacariatul a ajuns online...
    btw, prefer shoping-ul clasic, sa vad produsul cu mana mea. Si chestia asta n-ar trebui sa fie inlocuita de online. Ar putea f bine sa co-existe. Plus ca la DLC, dispare acea bucurie, fie ea si de moment.

    LE:
    in cazul in care vrei sa-ti cumperi un film ce faci ? stai 2 zile pana se descarca? In cazul meu 47GB :10MB/s =
    Sau poate le vedem online... mama lui de buffer ... aaaaahhh!!

  10. #30 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu zic ca PSP-Go a mai pus o piatra "la temelia" digitala... Ce zicea Khan de 5 ani, cand anul asta vom avea o consola cu nici-un fel de unitate optica... totul downloadable... ?!?
    Sa vedem cat de mult se va vinde consola respectiva
    Faptul ca DLC-ul de la GTA IV va ajunge si in format fizic imi da si mie intr-un fel dreptate

  11. #31 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    La fel si DLC-ul de la Gears parca, este in format fizic...

    Anyway, pentru ca distributia digitala sa prevaleze, trebuiesc indeplinite cel putin 2 conditii: Spatiu de stocate maricel si viteza buna de download. Ambele accesibile tuturor, ca si pret. Treaba trebuie gandita bine, pt. ca producatorii sa scoata console cu HDD mare, la pret competitiv; pentru ca daca va fi scumpa consola, nu o va cumpara nimeni... Si pana isi vor permite sa scoata console ieftine cu astfel de caracteristici, jocurile vor ocupa mai mult spatiu! De aceea spun eu ca nu se va renunta asa usor la forma fizica... Plus ca nimeni nu poate prevedea in ce masura se vor vinde jocurile in format digital, atata timp cat main- shopping-ul se face deocamdata in magazine... Ce vreau eu sa apun mai pe scurt e ca nimeni nu poate prezice cu exactitate comportamentul consumatorului. Pentru ca el poate sa rastoarne cu repeziciune orice predictie fantasgonica initiala...

  12. #32 SP
    Senior Member huber's Avatar
    PSP-Go 250$

    Xbox 360-Arcade 200$.

    Dupa parerea mea nu cred ca PSP-Go se va vinde bine , mai ales la noi in tara unde parca vad ca va veni la un pret de 350-400 $.La pretul asta mai bine imi cumpar un iphone .

  13. #33 SP
    Banned Mario's Avatar
    pai in urmatori 10 ani va evalua tehnologia aceea on live fff mult si nu ne va trebui cine stie ce net ptr a rula cele mai tari jocuri,la cea mai mare grafica si va fi mult mia ieftina si mai rentabil,va inchipuiti daca ar fii sa fie cum ziceti voi adica pui pehard, daca ti se umple hardul si vrei sa pui un joc ce faci dezinstalezi unu te joci ala te plictisesti si astepti din nou sa-ti pui celalalt joc?Si in continuare vor mai aparea jocuri in stare "solida" dar se vor face mult mai putine si mai scmpe decat pe net adica ptr collectori

  14. #34 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    pai in urmatori 10 ani va evalua tehnologia aceea on live fff mult si nu ne va trebui cine stie ce net ptr a rula cele mai tari jocuri,la cea mai mare grafica si va fi mult mia ieftina si mai rentabil,va inchipuiti daca ar fii sa fie cum ziceti voi adica pui pehard, daca ti se umple hardul si vrei sa pui un joc ce faci dezinstalezi unu te joci ala te plictisesti si astepti din nou sa-ti pui celalalt joc?Si in continuare vor mai aparea jocuri in stare "solida" dar se vor face mult mai putine si mai scmpe decat pe net adica ptr collectori
    Semnele de punctuatie fac minuni

    Sunt de aceeasi parere cu huber. La bani astia pot sa iau un Xbox sau un Wii, iar daca vreau ceva portabil la bani astia cumperi un Iphone

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 31-12-2014, 17:43
  2. Nu-mi mai functioneaza PS3-UL ! Nu mai intra CD-ul ! By br1c1vl in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5 Last Post: 19-06-2014, 23:42
  3. Vom plati mai mult pentru jocurile lansate pe PS4? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 30-09-2013, 19:29
  4. Replies: 5 Last Post: 04-01-2013, 23:24
  5. Cat credeti ca va mai rezista PS2-ul in magazine? By Radu386 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 32 Last Post: 17-07-2011, 02:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts