Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Ce consola sa cumpăr?

  1. #1 SP
    Junior Member logy's Avatar

    Ce consola sa cumpăr?

    Vreau sa îmi cumpăr un PS3 sau un xbox3 sh. Intrebarea este ce versiune sa imi cumpar, avand in vedere ca as vrea sa il modez, daca s-ar putea softmod, si nu vreau sa bag mai multi bani in modare decat am dat pe consola, cum am pățit cu ps2, mi-am cumpărat un 9004 9c, fiind prost am crezut ca orice versiune se poate moda prin card. Am auzit iara ca consola poate fi si banata, asta ce inseamna? Adica nu ma mai pot juca pe internet cu ea nici daca am jocul original? Se poate debana?

  2. #2 SP
    Member enemigo's Avatar
    Majoritatea de aici avem consola/consolele "for real" (nemodate). Nu cred ca vei primi prea multe sfaturi. De asemenea nu se incurajeaza warezul. Bafta.

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Vrei consola modata pentru ca nu ai bani de jocuri?

    Iei PS3. Iei abonament la PS Plus (200 de lei pe an) si primesti 2-3 jocuri in fiecare luna. Asta inseamna minim 24 de jocuri pe an. Asta inseamna mai putin de 10 lei un joc. Daca ai si PS Vita, primesti cate 2 jocuri lunar si pentru ea, fara sa platesti nimic in plus.

    SAU

    Un joc preowned costa 20-50 de lei, si este la fel de bun ca unul luat din magazin. Dupa ce il joci, il vinzi, ceea ce inseamna ca iti recuperezi banii in afar de taxa de transport care e infima. Modarea nu isi are rostul.

  5. #5 SP
    Junior Member logy's Avatar
    Vreau consola modata, va rog răspundeți la intrebarea mea, ce versiune ar fi buna pt softmod sau ceva mai simplu ps3 sau xbox

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ti s-au dat raspunsuri adecvate. Daca doresti sa piratezi jocuri, o vei face pe un alt forum. Exista topic special pentru modare, il gasesti pe aria bazar.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts