Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 10 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 194

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2015

  1. #1 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

    Pro Evolution Soccer PES 2015

    GameStop pegs PES 2015 for late September launch -- PlayStation Universe

    GameStop has listed Pro Evolution Soccer 2015 for release on September 26, 2014.

    The latest entry in the footie franchise, colloquially known as PES, is coming to PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One and Xbox 360.

    It’s worth noting, however, that publisher Konami has yet to pin a concrete date on its latest video game attempt at The Beautiful Game.

    The company has previously teased that PES 2015 will prove a significant overhaul for the series, and said it is “looking at the needs of the European people.”

    “It’s about globalizing the franchise,” said Shinji Hirano, head of Konami Europe, “so it’s not just being developed by Japanese people.”
    Attached Images Attached Images pes-2015-logo.jpg

  2. #2 SP
    Member colossus's Avatar
    Avem si un trailer cu "posibilul" motor grafic :


  3. #3 SP
    Junior Member CODO's Avatar
    PES 2015 'The Pitch is Ours' :

  4. #4 SP
    Member colossus's Avatar
    A sosit si un mic teaser mult asteptat ,cu precizarea (la sfarsit) ca pe 3 iulie vom vedea un new feature (probabil ceva in-game footage) :


  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa felul in care este realizata trecerea dintre animatii, filmuletul de mai sus este in-game.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tot FIFA e baza

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Depinde de nevoi. Eu personal joc PES doar pentru Football Life (ma rog, ma jucam, ca la 2014 a fost praf si am renuntat repede), iar FIFA cu al sau World Cup m-a dezamagit crunt si inca prefer sa joc 14.

  8. #8 SP
    Member akzation's Avatar
    Deja mi se pare ca diferenta dintre FIFA si PES e prea mare , adica serios , nici macar nu pot compara trailerele de la FIFA 15 si PES 15 . Dar asa cum a zis si razvanrazy , singurul lucru care il prefer la PES in loc de FIFA este Football Life , care si mie in 14 mi s-a parut ca a fost praf . Mi se pare ca in loc sa evolueze , jocul scade cu fiecare editie .

  9. #9 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Din pacate PES nu mai poate fi considerat un competitor pentru Fifa. Din noul trailer arata foarte rau. Va las sa va clatiti ochii.


  10. #10 SP
    Member colossus's Avatar
    Pai asta e PES 14 toata ziua .PES 15 nu are decat un announcement trailer , un scurt gameplay trailer (ce l-am pus eu mai sus ) si cateva poze .
    Cred ca putin gameplay vom vedea pe 3/7 .

  11. #11 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by akzation View Post
    Deja mi se pare ca diferenta dintre FIFA si PES e prea mare , adica serios , nici macar nu pot compara trailerele de la FIFA 15 si PES 15 . Dar asa cum a zis si razvanrazy , singurul lucru care il prefer la PES in loc de FIFA este Football Life , care si mie in 14 mi s-a parut ca a fost praf . Mi se pare ca in loc sa evolueze , jocul scade cu fiecare editie .
    In mare ,licentele fac diferenta intre cele doua jocuri.

  12. #12 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    Din pacate, ca in fiecare an, PES-ul promite, dar baietii de la Konami pur si simplu nu reusesc mai nimic..peste cativa ani vor realiza ca FoxEngine a fost un dezastru inca de la inceput, sau poate este un engine bun, dar nu fac ei fata..asta inseamna ca trebuie sa bagi mana in buzunar si sa cauti oamenii potriviti pt acest job, ca daca o tin tot asa, nu ii vad bine..

    PES 2015 (desi nu am vazut decat acel trailer, si a fost suficient), pare sa semene prea mult cu PES2014, care parerea mea, nu ma impresionat deloc, mai ales dupa ce am jucat faimosul demo, am ramas cu un gust amar..dar, sa vedem, poate gameplay-ul ii va salva anul acesta si vom avea macar un motiv pt a juca PES2015..

    PS: in legatura cu acel video din al doilea post, este vorba de CryEngine si nu are nicio legatura cu PES2015, desi asa spune linkul..Konami foloseste de ceva timp FoxEngine, care, pana acum nu ma convins deloc..mai mult a stricat seria, decat sa o imbunatateasca..pacat..


    ~Sunt fan ambele serii, atat FIFA cat si PES, desi aici am spus mai multe impotriva PES-ului, este doar pt ca sunt dezamagit, de la PES6 incoace, nu am mai facut nimic bun~

  13. #13 SP
    Member colossus's Avatar
    Totusi hai sa mai asteptam doua zile pana vine gameplay-ul ,sa vedem daca merita cumparat .

  14. #14 SP
    Member flightcrank's Avatar

  15. #15 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Si mai multe poze, nu arata rau dar va fii greu sa concureze cu FIFA, e o diferenta mare de buget aici.

  16. #16 SP
    Banned asperas's Avatar


    un meci

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nici macar nu este un meci. E cam 3 sferturi de meci...
    Nu inteleg filmarile astea. Toata lumea are telefoane care filmeaza 720p sau full HD, dar cand sunt lucruri mai importante, gen OZN-uri, bucati de telefoane nelansate sau jocuri nelansate, toti filmeaza cu un Nokia 1100 si tin camera aia in asa fel incat sa te chinui sa intelegi ceva.

    Aici avem calitate cat de cat ok (cat iti poti da seama de ceva filmand un televizor in care se reflecta anumite lumini), dar cum naiba tine telefonu ala...nu inteleg. Cum vrei sa filmezi ceva wide, tinand telefonul in portrait mode ?

  18. #18 SP
    Member nutzule's Avatar
    pes 15 ps4 gameplay, chiar arata si se misca bine, abia astept


  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Singurul plus, licență pt UEFA Ch. League si Europa League, nu are nicio șansă sa bata FIFA, au trecut acele vremuri.

  20. #20 SP
    Member nutzule's Avatar
    dant3!? eu am postat pe un thread pes15, nu pes vs fifa

    hai sa nu fim offtopic, sa ne bucuram de jocuri si sa evitam contradictii si polemici, discutii puerile gen "care e mai bun",

    mai mult ca sigur ptr tine fifa este cel mai bun joc fotbal, respect asta

    filmuletul are 25 minute, tu ai tras deja o concluzie la 3 minute dupa ce am postat, probabil nici nu ai vizionat gameplay ul, ai reactionat instictiv - "fifaaaaa", desi thread ul nu are legatura cu fifa

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 10 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2018 By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 35 Last Post: 06-03-2022, 22:59
  2. Pro Evolution Soccer PES 2019 By nutzule in forum Console Club
    Replies: 56 Last Post: 01-11-2018, 18:14
  3. Pro Evolution Soccer PES 2017 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 129 Last Post: 24-03-2017, 12:18
  4. Pro Evolution Soccer PES 2010 By AndRewqp in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 101 Last Post: 06-12-2009, 10:38
  5. Pro Evolution Soccer PES 2009 By richardm27 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 14 Last Post: 14-10-2008, 00:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts