Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 30 of 30

Thread: Homefront: The Revolution

  1. #21 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  2. #22 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  3. #23 SP
    Member Popae36's Avatar
    Am jucat beta si a fost ingrozitor,framerate scazut sub 10 foarte des,o grafica oribila,parca as fi jucat un joc pe ps2...sper ca produsul finit sa nu fie asa.

  4. #24 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pe mine nu ma atrage nimic la jocul asta.

  5. #25 SP
    Member esop's Avatar
    Se pare ca si pe forum se confirma ce deja am vazut prin cateva reviews pe youtube...




  6. #26 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Ok, dincolo de recenzii de tot felul si analize tehnice (vezi Digital Foundry, ce apreciau cresterea performantei jocului cu pana la 25% in urma patchului 1.06) vreau sa va dau un singur sfat: nu cumparati jocul asta sub nicio forma, indiferent de pret!

    L-am luat pentru ca l-am gasit la reducere si mi-era dor de un joc militar cu macar o idee de progres bazata pe context sau story si voiam ceva proaspat, m-am cam plictisit de CoD iar The Division, desi tehnic mi s-a parut exceptional, numai story nu se poate spune ca are.

    Jocul, aflat la versiunea 1.07, este praf. Delay intre sunet si imagine de aproape o secunda in cutscenes, detectare imprecisa a coliziunilor (de pilda pur si simplu nu poti sari printr-o fereastra unde nu exista alta cale de acces), framerate etc. Sa nu mai zic despre cum (nu) functioneaza indicatoarele obiectivelor de pe harta. In starea actuala este de evitat indiferent de pret.

  7. #27 SP
    Member b615dub's Avatar
    Cat ai jucat din el? Intradevar jocul este praf in ceea ce priveste partea tehnica, dar nu este ceva nejucabil. FPS ul este la pamant in anumite cazuri nu mereu, modul de save este complet degeaba ca tot de la inceput de da. Cel mai enervant lucru la jocul asta este acela ca iti apar inamicii fix langa tine. Mie chiar imi place jocul, cu toate problemele lui, momentan incerc sa fac 100% dar mi a dat corupt data de 2x pana acum. Cum a zis si AlanPoe, daca v a asteptati la un joc mediocru, nu l cumparati acum.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #28 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Am jucat 5-6 ore, cred. Am terminat cu primul "yellow zone" si m-am intors sa mai termin ce mai era prin primele red zones (nu mare lucru). Sa fim intelesi, imi place setup-ul, atmosfera post-apocaliptica - o combinatie de Half Life cu Killzone si ceva Stalker/ Metro, iar jpcul reuseste sa arate chiar foarte bine in multe situatii, insa pur si simplu nu functioneaza. Cateodata pun arma la ochi si mi se mareste toata scena, pentru ca apoi sa mi se deseneze si conturul lunetei, ultimul aparut fiind reticulul. Animatiile incep si se termina aleator, jocul sacadeaza infiorator fix cand ai nevoie mai mult sa raspunda rapid la comenzi (fiind un fps, go figure: ai nevoie mai tot timpul). Inamicii dispar de langa tine sau apar din neant la doi pasi de tine.

    Ma rog, lista asta poate continua pana maine. Nu-i un joc perfect ca design, dar macar sa functioneze cat de cat...

  9. #29 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Va salut. Spuneti-mi va rog, la Homefront nu poti baga tinta? Adica trebuie apasat mereu L2 pentru a putea nimeri inamicul? Multumesc

  10. #30 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Salut! Nu-ti apare reticul pe centrul ecranului daca tragi fara sa apesi si L2 si n-ai optiune pentru asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Homefront: The Revolution amanat pentru 2016 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 19-03-2015, 16:56
  2. Homefront: The Revolution isi face aparitia By paunstefan in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 06-06-2014, 18:14
  3. Replies: 0 Last Post: 02-06-2014, 23:56
  4. Licitatie: Republic - The Revolution By razvanrazy in forum Licitatii
    Replies: 1 Last Post: 27-04-2011, 15:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts