Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 20 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 ... LastLast
Results 301 to 320 of 393

Thread: Rise of the Tomb Raider

  1. #301 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vad că este un fel de Complete Edt. plus un mod pentru PS VR. Am crezut că se lansează prin noiembrie, dupa fix un an.
    uploadfromtaptalk1468937931246.jpg

  2. #302 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cei ce l-au jucat pe XBOX, ce parere aveti? Cum e jocul? Mai slab, mai bun ca si predecesorul?

  3. #303 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Mai slab nu e. Este ceva mai mare, aduce cateva elemente noi destul de ok, povestea nu mi s-a parut la fel de buna ca in primul dar... merge. Si n-am sesizat un improvement grafic semnificativ fata de definitive edition.

    In esenta daca ti-a placut primul joc asta este "more of the same", deci daca te-ai distrat cu primul si asta ar trebui sa te satisfaca. Elementele noi sunt deajuns cat sa nu para ca e exact acelasi joc.

    PS: pe mine, dupa mai bine de un an de injurat square enix si ms, m-a cam facut sa cumpar un xbone. Ma rog alaturi si de alte considerente.

  4. #304 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Este mai bun decat cel vechi, pentru ca este aceelasi joc actualizat (in materie de grafica) in rest .. absolut la fel

  5. #305 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am ajuns pe la jumatatea jocului. Daca mai are cineva dubii despre jocul asta, cu mana pe inima cred ca pot spune ca e cel mai bun joc adventure din ultimii ani, si daca nu era Witcher 3 anul trecut cred ca mi se parea si cel mai bun joc din 2015. Daca ma gandesc acum la lansarea jocului, cred ca eram mult mai multumit sa il fi luat in locul lui Fallout 4.

    Ce nu mi-a placut mie la primul a fost actrita, care se smiorcaia si gemea in ultimul hal. Acum are o interpretare absolut normala si s-a rezolvat problema mea majora cu jocul. De aratat arata splendid si nu am intalnit probleme tehnice pana acum. Mare fraier am fost ca nu l-am luat la lansare

  6. #306 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @tudy: That's the way (chorus: Aha-aha!)/ I like it! (chorus: Aha-aha!)

    So, maybe the hype is just real!

  7. #307 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe ce il joci, XOne sau PC?

  8. #308 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe Xbox, desigur

  9. #309 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Este. Pe mine m-a facut sa nu imi para rau ca am luat si xboneul

  10. #310 SP
    Member lucas22010's Avatar
    pe ps4 cand?

  11. #311 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Octombrie

  12. #312 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Sper sa fie mai bun ca si Unkarated 4

  13. #313 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    sigur e mai bun din punctul meu de vedere, desi si U4 este bun , dar mie imi place mai mult genul TR , explorezi mai mult asa , nu curge liniar jocul.

  14. #314 SP
    Banned 00prime's Avatar
    poate in visele voastre, dar hey, continua sa speri

  15. #315 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by 00prime View Post
    poate in visele voastre, dar hey, continua sa speri
    Ce vrei sa spui? Detaliaza te rog

  16. #316 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    L-am terminat aseara. Buna si povestea pana la urma. Nu pot zice ca m-au deranjat multe, arata atat de bine uneori si atmosfera e atat de bine realizata incat ai impresia de multe ori ca vizionezi un film. Doar ca apoi imersiunea asta sa iti fie distrusa de Lara care sare sute de metri spanzurata fiind de diverse schele si nebunii. Adica e ok pentru un joc de genul sa ai platforming atat de misto, ca executia e foarte buna fata de un Assassin's de exemplu, dar e pacat ca pare totul atat de realist doar ca sa iti dai seama ca e totusi doar un joc cand o vezi ce sarituri face. Micul inconvenient asta e, ca iti da impresia ca e mai mult decat un joc doar ca apoi sa iti reaminteasca la prima saritura ca nu, tot un joc e.

    Per total e printre cele mai bune action adventure din ultimii ani. Comparatiile parca nu isi au rostul cu altele, e foarte bun si inca regret ca nu l-am jucat la timp. Cu siguranta voi lua editia de PS4 care vine si cu alte nebunii, oricum nu am facut toate misiunile, explorat toate pesterile, etc.

  17. #317 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    daca zice Tudy ca-i bun , e clar

    Quote Originally Posted by 00prime View Post
    poate in visele voastre, dar hey, continua sa speri
    Am terminat U4 si nu am ramas decat cu impresia ca se poate destul de mult pe partea de grafica pe un ps4 ,jocul este foarte liniar chiar si atunci cand umbli cu jeepul si iti lasa impresia ca explorezi.. de fapt nu poti sa mergi decat pe unde trebuie , in rest l-am dat la schimb cu NFS 2015 desi parea ok si partea de MP.

    Pe mine povestea din U4 m-a cam lasat rece , din partea mea este un joc de 7-8, insa pot sa inteleg si de ce place majoritatii atat de mult insa TR are diversitate mai mare

    de exemplu in U4 nu ai nici o arma de stealth (macar un pistol cu amortizor ceva.. ) ori le rupi gatul pe la spate si risti sa te vada toti si sa nu mai scapi (depinde si pe ce dificultate joci) ori te apuci sa ii impusti direct.

    si cel mai enervant punct din tot jocul U4 este ca tu te chinui prin toate scorburile , coclaurile si puzzle-urile sa ajungi undeva , iar ceilalti sunt deja acolo unde n-a mai ajuns nimeni

  18. #318 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    si cel mai enervant punct din tot jocul U4 este ca tu te chinui prin toate scorburile , coclaurile si puzzle-urile sa ajungi undeva , iar ceilalti sunt deja acolo unde n-a mai ajuns nimeni

    Mie chiar mi se pare ca nu s-a mai intamplat asta fata de ultimele jocuri.

  19. #319 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Uncharted 4 e naspa, n-are nici elicoptere, 2-ul a avut, Drake n-are si el un cutit acolo...merita 5 pt lipsurile astea. A, era sa uit, tot jocul faci numai cocoteala

  20. #320 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    De-ar fi toate jocurile cel putin la fel naspa precum U4.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 20 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 14-06-2015, 17:10
  2. Rise of the Tomb Raider exclusiv Xbox By paunstefan in forum Console News
    Replies: 32 Last Post: 23-08-2014, 22:40
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 07:06
  4. Rise of the Tomb Raider anuntat By paunstefan in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 09-06-2014, 22:59
  5. Replies: 0 Last Post: 01-04-2013, 07:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts