Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 76

Thread: Cele mai bune jocuri de console!

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca gasesti o modalitate prin care sa faci asta in Excel si sa ramana la copy in forum, please let me know

    Problema e ca daca in xls pun titlu URL si pe el pun un hyperlink, in momentul in care am copiat aici, nu se copiaza decat textul URL, fara hyperlink. Asta via Chrome. Din Firefox copiaza si text si hyperlink, insa face tabelul o varza (nu are nicio legatura cu tabelul real... il sparge in 14 bucati... iti ia probabil 2-3 ore sa repari ce ai copiat din xls).

    P.S. Oricum, unele jocuri nu au thread deloc... daramite unul de discutii si unul de review

  2. #22 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Voi pune Hotline Miami... Beyond Two Souls iar nu l-am jucat si vad ca este la limita 70/100...
    Hm nu stiu daca e o idee buna sa te iei strict numai dupa metacritic avand in vedere ca majoritatea reviewurilor sunt "aranjate".
    Ryse de exemplu are doar 60/100 dar stiu ca esti de aceeiasi parere ca este un joc bun

    Exemplu ar fi Ghosts care are 78 , il consideri un joc bun atunci ?

  3. #23 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Un Google Spreadsheet n-ar fi mai bun oare?
    La document ar putea avea acces doar moderatorii.
    Si embed se face prin iframe .

  4. #24 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Heavy Rain? Heavy Rain for PlayStation 3 Reviews - Metacritic
    Povestea mi s-a parut foarte captivanta (Sper sa nu fiu prea subiectiv, majoritatea jocurilor le joc pentru poveste...Don't hate )

  5. #25 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Jocul pt care eu traiesc... gta4 este pe primul loc!.... marfa ,in acest joc mp mi-am petrecut cam 10.000 de ore....

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Un Google Spreadsheet n-ar fi mai bun oare?
    La document ar putea avea acces doar moderatorii.
    Si embed se face prin iframe .
    Nope, no Google. We keep our stuff in-house. Same for iframe

    Oricum guys, moderatori, useri, nu conteaza... oricine poate propune jocuri... and i'll do it. Deja am modificat table-ul ca sa suporte anumite nebunii (si lucrez la ceva interesant - care sper sa mearga)... mai astept sa-mi dea si developerul o idee pentru a centra coloanele (exista doar centrare per row - si asta ar insemna sa depasim cu mult textul dintr-un thread, plus ca s-ar incarca din ce in ce mai greu).

    Acum, daca deranjeaza pe cineva lista facuta de noi... e liber sa creeze un nou thread cu o lista mai buna. I don't mind, si chiar voi ajuta pe cat pot.

    ---------- Post added 15-06-2014 at 18:38 ----------

    P.S. Pe de alta parte, nici nu pot accepta orice joc inclus in lista. Sa zicem ca vine userul X, care este fan Mickey Mouse. O sa vina sa planga, spunand ca pentru el jocurile cu Mickey Mouse sunt cele mai bune ever... indiferent daca sunt jocuri de nota 2. Imi pare rau pentru el, dar nu voi introduce in lista asa ceva. Un fan adevarat nu are nevoie de lista asta, are propria lui lista...

    Orice asemanare sau legatura cu Mickey Mouse este pur intamplatoare...

  7. #27 SP
    Member memol's Avatar
    Se poate pune si Gran Turismo 6?

    Are nota 81 pe Metacritic

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au fost adaugate urmatoarele titluri:

    Heavy Rain
    Beyond: Two Souls
    Hotline Miami
    Gran Turismo 6
    Rage of the Gladiator
    Bravely Default
    Monster Hunter 3 Ultimate
    Sine Mora
    Left 4 Dead 2
    GRID 2
    Virtua Fighter 5: Final Showdown
    Battlefield 4
    The Witcher 2: Assassins of Kings
    Wolfenstein: The New Order
    Ryse: Son of Rome
    NBA 2K14
    Guitar Hero 5
    Resogun
    Luigi's Mansion: Dark Moon
    Tearaway

    Deja imi este din ce in ce mai greu sa gasesc titluri care sa merite...

  9. #29 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    E ti-e greu ... n-ai cautat tu destul, doar cateva care imi vin in minte, nu le-am cautat pe Metacritic insa sunt sigur ca toate sunt peste 60 cred ca am coborat cam jos "nivelul" cu Ryse ala

    3D dot hero - este un joc still zelda (chiar asa a fost si denumit, zelda clone) cu un concept extrem de interesant totul facut din blocuri (care imita pixeli in genul jocurilor pe 8 biti) insa in 3D
    The Darkness II - continuarea aceeluiasi joc mult mai polished insa parca a scazut un pic din factorul de "noutate" - insa ramane un joc bun
    Disgaea 2 - un RPG extrem de complex (seria Disgaea e renumita pentru asa ceva) in care tutorialul dureaza o vesnicie insa daca te-a prins, esti terminat, vei petrece SUTE de ore (da mai mult de 100) jucandu-l
    Folklore - joc exclusiv PS3, aparut in perioada de launch a consolei, foarte multa lume a uitat deja de el
    Motorstorm - joc de launch pe PS3, exclusiv, probabil prima data intr-un joc te poti duela cu diverse tipuri de vehicule si poti alege diferite trasee, jocul merita (mai ales pentru cei care nu l-au jucat la timpul lui)
    si Motorstorm Apocalypse - au fost adaugate vehicule suplimentare si trasee (in oras)
    Stranglehold - un joc foarte misto, pe care l-am terminat si pe PS3 si pe X360, recomand tuturor, un fel de Max Payne (1-2) in care te simti cu adevarat bad-ass
    Tales of Xillia - RPG din seria Tales (care a inceput pe PSX daca nu ma insel) pentru cei care s-au saturat sa joace jocuri Sqare-enix este o gura de aer curat. (ar mai fi Tales of Symphonia care initial a aparut pe GC, apoi a fost remake pe Wii cu adaugiri si acum pe PS3 | Tales of Graces F | Tales of Phantasya | Tales of the Abyss | Tales of Vesperia .... si cred ca mai sunt 1 sau 2)

    Revin cu o lista uriasa mai tarziu momentan trebuie sa zbor spre scarbici.

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    E ti-e greu ... n-ai cautat tu destul, doar cateva care imi vin in minte, nu le-am cautat pe Metacritic insa sunt sigur ca toate sunt peste 60 cred ca am coborat cam jos "nivelul" cu Ryse ala
    Vezi ca aici gresesti... nu a scazut nimic la 60... limita ramane la 70/100. Am scris la inceput "Poate vor fi 2-3 mici exceptii cu titluri foarte bune dar care au fost prea aspru criticate." Iar Ryse a primit notele acelea complet aiurea (de la cativa review-eri care probabil nu si-au luat banutul de la Microsoft). A fost momentul in care am dat reject la orice mai spune Gamespot: Ryse: Son of Rome Review - GameSpot. Daca asta e joc de nota 4/10...

    O sa ma uit la restul... astept sa vii cu lista aceea uriasa, sa le iau pe toate odata. Daca tot mi-am dat singur de lucru...

    Cat despre sequel-uri si prequel-uri, vorba cantecului: mai usor cu pianul pe scari! Am pus doar anumite titluri bune si foarte bune dintr-o serie... ca altfel ajungem sa facem o lista kilometrica numai cu Tekken 1 - 15, Final Fantasy 100, Fifa 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, whatever... Ca si in cazul Assassin's Creed, eu am vrut sa pun doar primele 2... a mai fost recomandat unul si am mers la 3. Altfel, puneam toate 6 sau 7, cate Dzeu sunt, si din 10 titluri terminam lista

    P.S. Disgaea 2: la care dintre ele te referi? Pt. ca exista Disagea 2: A Brighter Darkness, Disgaea 2: Dark Hero Days, Disgaea 2: Cursed Memories...

  11. #31 SP
    Member Wagram's Avatar

  12. #32 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Spec Ops: The Line lipseste.

  13. #33 SP
    Member legokid220's Avatar
    Se mai stie ceva de seria Dead Space? se va mai continua?

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by legokid220 View Post
    Se mai stie ceva de seria Dead Space? se va mai continua?
    News: We'll "absolutely" make another Dead Space, promises EA - Total Xbox.com

  15. #35 SP
    Member legokid220's Avatar
    ce bine ... iubesc seria asta

  16. #36 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    C'mon, EA sa nu stoarca tot ce poate dintr-o serie iubita?! Never gonna happen Sunt curios cate expansion-uri va avea Sims 4 de data asta

  17. #37 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eheee, uite d'aia nu vand ps3-ul, mai am prea multe jocuri pe care nu le-am jucat. Felicitări pt. inițiativa

  18. #38 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eheee, uite d'aia nu vand ps3-ul, mai am prea multe jocuri pe care nu le-am jucat. Felicitări pt. inițiativa
    Si nici nu o vei vinde prea curand pana nu apare o varianta de PS4 cu backward comp. (ceea ce nu se va intampla prea curand).

  19. #39 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    PS4 cu backward comp. nu se va întâmpla niciodată , de aceea au cumpărat Gaikai

  20. #40 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Tocmai...eu tot ma gandesc ca dc. o sa bag oricare din blu-ray-urile mele de PS3 in PS4 va incepe streaming-ul prin gaikai... dar ma indoiesc ca vor avea toate suport. Si multe din ele nu sunt AAA (din colectia mea ma refer).

    ---------- Post added 17-06-2014 at 14:23 ----------

    Asura's Wrath - un joc demn de lista.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Cele mai bune jocuri retro! By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 8 Last Post: 21-05-2021, 11:43
  2. Cele mai bune jocuri pt. WiiFit By MonkY in forum Nintendo Wii
    Replies: 3 Last Post: 27-11-2009, 16:20
  3. Cele mai bune jocuri de ps3 By PumaS in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 17-06-2009, 13:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts