Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Devil May Cry Ultimate

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Devil May Cry Ultimate

    Well, va intrebati probabil de ce nu am continuat discutia pe threadul http://www.consolegames.ro/forum/f60...evil-may-cry/? Simplu... pentru ca aceasta noua editie (care momentan este la nivelul de zvon) va fi o varianta "remastered" doar pentru console next-gen (Xbox One si PlayStation 4). Se pare ca va deveni o moda acest lucru: remastering PS3 titles. O fi bine, o fi rau?

    Intre timp vad ca a aparut chiar si pe site-ul celor de la Altex:Pretul este de 119.90 RON iar data de lansare apare a fi 28.02.2015. Well... asteptam!
    Attached Images Attached Images dmc-devil-may-cry.jpg

  2. #2 SP
    Member madskills's Avatar
    Inteleg ca ps4 dispune de o grafica superioara. Dar mie personal mi se pare o pacaleala a gamerilor. Nici grafica de pe ps3 nu e de lepadat, e un progres enorm daca stai sa compari de exemplu ps2 cu ps3. Cine si-a luat o consola ps4 nu vrea sa joace indie-uri pe care pe poti juca si pe o tableta. Oamenii aia vor jocuri NOI, nu ciorbe reincalzite, mai ales ca marea majoritate au fost/sunt detinatori de ps3. E ca si cand ii dai cuiva sa conduca un Ferrari care are vopseaua stearsa si apoi ii dai fix acelasi Ferrari cu o vopsea custom, ultimul racnet. Oricum privesti lucrurile, condusul masinii/gameplay-ul este identic

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca evolutia a fost destul de progresiva. Uite aici am incercat sa fac un mic compare intre rezolutiile celor 3 generatii: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1142837.

  4. #4 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    yeah, no more DmC for me, slabut jocul comparat cu precedentele.

  5. #5 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    p-asta chiar nu cred ca-l cumpara cineva

    poate daca ajunge la 30ron

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu as vrea sa-l rejoc... deci il voi cumpara. Dar vorba ta, la pret de dumping... Sper ca totusi sa vina cu addons, dlc-uri incluse... poate chiar extra story?

  7. #7 SP
    Member chesterb's Avatar
    Am făcut precomandă la Altex. Nu l-am jucat şi are un preţ bun.

  8. #8 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    How does DmC: Definitive Edition feel at 60fps on PS4? - PlayStation.Blog.Europe


    vine in Martie cu 60 fps si 1080p


    nu stiu daca e tocmai pret de dumping, dar macar nu e 50 de lire cum a fost Tomb Raider


    DmC Devil May Cry - Definitive Edition (PS4)


    DmC Devil May Cry - Definitive Edition (Xbox One)

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    DmC Devil May Cry: Definitive Edition - 60 FPS Turbo Mode Comparison:
    Enjoy this brief side-by-side comparison of DmC's original gameplay speed versus the new Turbo Mode, which provides a 20% speed boost across the board. Turbo Mode is a gameplay modifier which can be optionally toggled on top of any other gameplay mode, for both Dante and Vergil.

  10. #10 SP
    Member BlackGremlin's Avatar
    Deja imi este sila de remaster-uri.

  11. #11 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    In primul rand titlul ar trebui modificat in "Devil May Cry Definitive Edition".

    Eu am cumparat verisiunea de Xbox One, ca tot scriau cei de la Digital Foundry ca versiunea asta e mai cu mot. Intr-adevar din punct de vedere vizual este curata si neteda, fara jaggies, fara poticniri, controlul este mai responsive ca niciodata (desi nu m-am putut plange de versiunea de Xbox 360). Insa modelele au fix acelasi numar de poligoane si multe dintre texturi sunt in continuare cam prea low-res. Jocul asta n-a fost o minune vizuala nici pe vechea generatie, insa acum isi arata si mai abitir varsta. Per total insa sunt multumit, sunt sectiuni unde partea artistica suplineste fara probleme lipsa unor efecte vizuale de ultimul racnet, este incredibil de fluid si mai fun ca niciodata.

    Insa este plin de bug-uri/ glitch-uri. Chiar mi s-a parut curios ca nu s-a sesizat aproape nimeni pe internet a propos de problemele astea (cel putin pe One) si mi s-a facut frica ca am eu o problema cu consola.

    Concret: a treia misiune secreta e glitched rau. Cand m-am conectat prima oara tot ce vedeam era sabia agatata pe spatele lui Dante, nu puteam sa misc personajul, nu puteam face nimic. A doua oara a mers, in sensul ca personajul se misca si "hacuie" inamicii. In continuare, personajul e imaterial si la propriu si la figurat, este invulnerabil. Insa atunci cand apare acel recipient verde in forma de floare de crin (mission complete) personajul meu nu-l poate lua. Iar misiunea este in acelasi stadiu si astazi, chiar si dupa reload/ restart. Daca o selectez din main menu se comporta fix la fel.

    Si cate si mai cate. Spre ex. fac o combinatie de miscari si brusc jocul decide ca sunt... in alta parte a nivelului. Sau camera sare cateva secunde cu tot cu personajul meu in alta parte, apoi revine. Acele trapped souls in pereti: cum multe nu pot fi luate decat cu ascend + melee, de multe ori fac ascend insa loviturile de sabie sau coasa trec prin acel soul. Doar vizual insa, jocul nu inregistreaza hit.

    Pe scurt: frustrare maxima. Asta doar daca-mi doresc sa gasesc chei, trapped souls si misiune secrete. Altfel se joaca foarte bine. Acum, toate astea se pot repara destul de usor si foarte probabil ca vor fi reparate, insa pe cei care intentioneaza sa-l ia pe One eu i-as sfatui sa mai astepte o luna - doua.

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. DmC: Devil May Cry By griever666 in forum Console Club
    Replies: 234 Last Post: 25-03-2015, 11:20
  2. Licitatie: Devil May Cry 4 By buf in forum Licitatii
    Replies: 4 Last Post: 26-09-2011, 12:31
  3. Devil May Cry 4 By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 23 Last Post: 11-01-2009, 15:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts