Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 134

Thread: Life is Strange

  1. #41 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    nici o reducere pentru tot sezonul ?

  2. #42 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    L-am terminat aseară, nu am avut răbdare, mă așteptam la mai mult de la ultimul episod, e drăguț, dar sub eps 3 și 4. Un 9 de la mine pt tot sezonul, e mult peste jocurile de la Telltale.

  3. #43 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Damn, trebuie si eu sa il iau. Nu sunt langa consola, primul episod e cumva free precum cele de la Telltale?

  4. #44 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Din păcate nu, dar merită toți banii. O să fie sigur la preț redus, deși nu e scump la 20€.

    PS Am văzut la sfârșit ca au lucrat câțiva români la acest joc

  5. #45 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Du-te ba, n-ai cum s..., hai da-o-n ma-sa, cum asa joc? N-am mai avut un asemenea "feel trip" de... naiba mai stie. F*ck it, I'm writing a review, it's mine!
    Cumparati-l fratilor, n-o sa va mai vina sa puneti mana pe orice iese sub numele Telltale vreodata.

    GOTY clar si de departe pentru mine. Si una din cele mai bune experiente de cand ma stiu eu gamer. There, I've said it.
    Acum e posibil sa va fi creat prea mult hype si sa nu va indeplineasca asteptarile, but screw it

  6. #46 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă nu apărea Witcher 3, GOTY clar

  7. #47 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Culmea, sunt fan IMENS Witcher, am jucat primele doua jocuri de nenumarate ori, iar pe al 3-lea il ador pur si simplu. Dar... nu stiu ce-a fost cu jocul asta de m-a acaparat total.

  8. #48 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mi-a plăcut și mie, dar am jocuri care mi-au plăcut mai mult, oricum, jocurile de la Telltale îmi par acum pistoale cu apă. Mi-ar plăcea să văd un sezon nou, cred ca se poate, deși ar fi mai ok să-l lase așa și să vină cu altă idee.

  9. #49 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da, si eu l-as lasa asa, n-as mai umbla la el oricat de mult mi-as dori asta in sinea mea

  10. #50 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    L-am descarcat si eu, dar cu Destiny asta nu am apucat sa-l joc inca, a trebuit sa iau No Time To Explain Am sa incerc deseara sa il joc, sper sa apuc pana se aduna baietii de raid daca nu mai bine il las pe weekend, cam cat tine ultimul episod, 2-3 ore?

  11. #51 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Terminat. E cea mai impresionanta poveste dintr-un joc aparut anul asta.

  12. #52 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    L-am terminat si eu. Frumos, emotional, insa au fost mai bune episoadele 3 si 4. Per total o experienta placuta ce isi merita toti banii, nu l-as numi GOTY insa e acolo sus cu jocurile bune de anul asta

  13. #53 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Chiar asa faina poveste are sau ce va impresionat la joc? Am jucat demo, nu prea iti dai seama de mare lucru din el. Cate ore de gameplay au toate epsioadele la un loc? Ma plictisesc si ma gandeam sa-l iau si eu.

  14. #54 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da faci ceva in jocul asta sau e mai mult un film interactiv? Gen Heavy Rain? Nu zic ca nu-mi place un joc cu o poveste bună, dar parca acum nu am chef de prea multa vorbăraie.

  15. #55 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E aproape numai vorbărie

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  16. #56 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Numa vorbarie? In demo mai manipulam timpu, bla bla.

  17. #57 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Povestea, atmosfera si muzica sunt atributele principale pe care se axeaza jocul. Daca astea nu va plac, atunci nu e genul vostru de joc. Gameplay exita si el acolo putin cu rewind de timp inapoi si ceva investigation work si cautat diverse indicii, insa nu e pe primul plan. Eu l-am cumparat datorita parerilor pozitive de pe acest thread si nu am regretat.
    L.e. sa raspund si la intrebari mai precise:
    -durata jocului e undeva intre 2-3 ore/episod
    -nu e ca Heavy Rain, are mai mult gameplay moments si explorat, si nu contine quick time events

  18. #58 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Numa vorbarie? In demo mai manipulam timpu, bla bla.
    Am zis "aproape". Da, normal ca are si alte elemente de gameplay, dar se axeaza mai mult pe dialog si, cum zicea si koba, pe muzica. Si Doamne, ce muzica...

  19. #59 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  20. #60 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Squre Enix vine cu un nou IP: Life is Strange! By MonkY in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 26-01-2015, 12:40
  2. Replies: 6 Last Post: 26-05-2014, 10:52
  3. Half Life 3 sau continuare la Half Life 2? By SmithyJ in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 28-03-2014, 13:54
  4. Eight Bit Strange Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 12-03-2011, 20:29
  5. SMT: Strange Journey Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 17-03-2010, 23:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts