Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast
Results 81 to 100 of 134

Thread: Life is Strange

  1. #81 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Acuma vad ce prostie am scris . Vroiam sa zic ca Life is Strange este peste Until Dawn. Oricum ambele sunt jocuri ce nu trebuiesc ratate.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #82 SP
    Member lucas22010's Avatar
    ce alte astfel de jocuri ar mai fi?

  3. #83 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Colectia de la Quantic Dream : Beyond Two Souls si Heavy Rain ; Grim Fandango si Day of the Tentacle.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #84 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    GF si DotT sunt point and click adventure, au fost ok la vremea lor, sunt ok si acum dar nu se compară cu Heavy Rain, Beyond, Life is Strange, Until Dawn. Eu îți recomand doar Quantic Dream Collection. Apoi joaca pe calculator si Fahrenheit, tot un joc creat de Quantic Dream.

  5. #85 SP
    Member lucas22010's Avatar
    Beyond Two Souls si Heavy Rain le-am jucat pe ps3

  6. #86 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Te poti baga si la The Walking Dead de la Telltale, nu este la nivelul lui Life is Strange, dar e bun nonetheless. Daca vrei si alte contexte, fie mai comice sau mai SF, poti juca mai multe serii ale celor de la Telltale, sunt bunicele.

  7. #87 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu pe alea nu le mai recomand. Sunt facute in graba si chiar daca au deja 6-7 spin-offs, gameplayul tot stricat e. Eu am jucat primul episod din Life is Strange si mi-a placut atmosfera si povestea, pacat ca nu apare o reducere la tot sezonul, nu prea vreau sa dau mai mult de 10€ pe tot.

  8. #88 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    A fost la preț redus de vreo 3 ori, 10$/10€. Cred că am postat chiar eu pe aria "Jocuri cu prețuri bune". Dacă vrei varianta fizica, da, mai ai de așteptat.

  9. #89 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu am fost pe faza atunci, astept pentru a patra oara.

  10. #90 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare super pret, la varianta fizica, de 100-120 ron, mai ales ca ai si ceva extra in cutie.

  11. #91 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu pe alea nu le mai recomand. Sunt facute in graba si chiar daca au deja 6-7 spin-offs, gameplayul tot stricat e. Eu am jucat primul episod din Life is Strange si mi-a placut atmosfera si povestea, pacat ca nu apare o reducere la tot sezonul, nu prea vreau sa dau mai mult de 10€ pe tot.
    Wait, adica nu ai jucat decat primul episod? DUUUUDEEEE........

  12. #92 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa discutiile de azi, am ajuns acum sa termin episodul 4, am facut rost de disc pentru One. Maine mai am un episod ca acum nu mai rezist

  13. #93 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Cum adica ?! Ai terminat episodul 4 si nu ai fost curios sa vezi cum se termina... .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #94 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Era prea târziu si nu mai stiam de mine, abia m-am descurcat la ultimele chestii ca eram prea obosit. A fost conform asteptarilor pana acum si e un exemplu perfect pentru a intarii ideea de a nu mai recomanda nimic de la Telltale, care par o gluma prin comparație.

  15. #95 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Acum ca am terminat si ultimul episod, pot spune linistit ca povestea a fost printre cele mai bune din ultimii ani, cred ca trebuie sa ma gandesc cu ceva ani in urma sa gasesc un sfarsit atat de bun, e pe aproape cu The Last of Us. Mi se pare destul de greu sa spui o poveste de genul asta si sa pastrezi o continuitate fara sa pierzi momente sau sa lasi loc de interpretari, iar din punctul asta de vedere au reusit un lucru mare. Era foarte usor sa o dea in bara mergand pe unele clisee sau apeland la tot felul de artificii de storytelling incat sa ofere o experienta mai comuna, mai de film de Hollywood, si ma bucur ca nu s-a intamplat asta. Sper sa mai vedem jocuri similare, poate chiar si un sezon 2, merita din plin, executia, grafica, povestea sunt exemplare si sper sa mai am parte de experiente similare. O sa il rejoc cu siguranta pentru ca sunt unele lucruri pe care le-as face diferit a doua oara.
    Attached Images Attached Images lis.jpg

  16. #96 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce ai ales la sfarsit, de curiozitate?

  17. #97 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fara a spoileri, "the selfish ending".

  18. #98 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  19. #99 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  20. #100 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast

Similar Threads

  1. Squre Enix vine cu un nou IP: Life is Strange! By MonkY in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 26-01-2015, 12:40
  2. Replies: 6 Last Post: 26-05-2014, 10:52
  3. Half Life 3 sau continuare la Half Life 2? By SmithyJ in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 28-03-2014, 13:54
  4. Eight Bit Strange Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 12-03-2011, 20:29
  5. SMT: Strange Journey Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 17-03-2010, 23:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts