Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4 5 6 7 LastLast
Results 101 to 120 of 134

Thread: Life is Strange

  1. #101 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    them sales...

    oare o sa faca asat si pt hitman ?

  2. #102 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  3. #103 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    N-o sa aiba acelasi farmec. Fara sa stii ca esti tu implicat in mod direct in evenimentele ce se desfasoara si fara mecanicile de choice-making esentiale in puterea impactului consecintelor, n-o sa fie altceva decat un teenage-drama flick. La urma urmei de-aia a avut efectul pe care l-a avut asupra jucatorilor, pentru ca ii faceau direct responsabili pentru outcome-urile actiunilor lor, facandu-i astfel sa empatizeze enorm de mult cu personajele.

  4. #104 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Asa e, dar nici in Butterfly Effect nu am avut niciun rol și mi-a plăcut foarte mult. În perioada aia îmi doream un joc asemănător

  5. #105 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Este la reducere 22 de lei pe Ro și £4 pe UK, e păcat să pierdeți oferta asta.

    Sent from my EVA-L09

  6. #106 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Este la reducere 22 de lei pe Ro și £4 pe UK, e păcat să pierdeți oferta asta.

    Sent from my EVA-L09
    Pe PSN, presupun? Pe Xbox Live nu
    Attached Images Attached Images lis.png

  7. #107 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Quote Originally Posted by Schizoid View Post
    Pe PSN, presupun? Pe Xbox Live nu
    Da pe psn, nu poti sa ai cont de ro pe live...

  8. #108 SP
    Member theusher's Avatar

  9. #109 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Avem si un mic gameplay video



    Nu prea inteleg care-i faza si de ce am vrea sa jucam aceste 3 episoade. Adica, la jocul initial a impresionat povestea si mai ales faza cu timpu. Daca nu jucam cu acelasi personaj, deci fara puterile ce tin de timp, o sa fie doar un alt adventure/point and click in universul Life is strange, facut clar doar ca sa mai stoarca niste bani.

  10. #110 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai da, ce n-ai inteles?

  11. #111 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Unii poate vor sa mai exploreze povestea caracterelor Chloe Price, Rachel Amber plus ca mai ofera un episod bonus " ‘Farewell’ - play one last time as a young Max Caulfield in a special bonus episode... "

    Pe langa acest prequel o sa mai fie un joc produs de DONTNOD Entertainment, un fel de continuare dar probabil cu alta poveste si caractere.

  12. #112 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu ma pot abține, scuze de offtopic. Personaj! Înțeleg ca mai imprumutam din engleza, da' asta cu "caracter" nu are sens. La fel ca si aia cu "mape" in loc de maps.

  13. #113 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Un episod dureaza intre 2-3 ore. Deci se poate termina prequel-ul in 6-9 ore.

  14. #114 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Am terminat si eu episoadele, ca si concluzie in ceea ce ma priveste n-as mai "juca" (asista) la o continuare.. este pur si simplu plictisitor sa tot dai back pana iese scenariu.. da ,este ilustrat ok si povestea este relativ ok, insa nu este un joc.

    mai bine citesti o carte, mai bine asa ,comparand cu a o citesti pe ecran ore la rand avand impresia ca schimbi mare lucru.

  15. #115 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    tudy, ai legătura!

  16. #116 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da nu mai da inapoi atunci si traieste cu consecinta. Crezi ca totul iese asa cum vrei? Totul are consecinte.

  17. #117 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Man , 99% esti obligat de "joc" sa dai inapoi ca sa "treci mai departe"

    pt un joc free dat la ps plus este ok , insa nu merita dat bani pe el ,doar daca-ti plac foarte mult telenovelele.

  18. #118 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Merita cu varf si-ndesat, dar trebuie sa ai o anumita capacitate emotionala sa te prinda. Nu-i pentru toti (si nu, nu-mi plac telenovelele).

  19. #119 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    a , ok .

    Tu esti mai sensibil deci, bun, asadar pt categoria asta de oameni este destinata aceasta nuvela "video".

    mie unul contrastul ala de butterflay effect corelat cu adolescentii aia peste care arunci un psihopat ..m-a cam lasat rece , dar fie, probabil fiecare gen isi are fanii lui.

  20. #120 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce va contraziceti aiurea. E clar ca nu e pentru oricine, la fel cum nici Battlefield sau FIFA nu sunt. E o chestie de gusturi.

    Personal, mi-a placut foarte mult primul, dar 2-u asta nu ma atrage deloc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4 5 6 7 LastLast

Similar Threads

  1. Squre Enix vine cu un nou IP: Life is Strange! By MonkY in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 26-01-2015, 12:40
  2. Replies: 6 Last Post: 26-05-2014, 10:52
  3. Half Life 3 sau continuare la Half Life 2? By SmithyJ in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 28-03-2014, 13:54
  4. Eight Bit Strange Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 12-03-2011, 20:29
  5. SMT: Strange Journey Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 17-03-2010, 23:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts