Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 13 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 251

Thread: Need for Speed SHIFT

  1. #81 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Daca seria Toca este sim, atunci seria Gran Turismo, Forza, jocurile celor de la Simbin (GTR, GTR2, GTR Legends, Race), Live for Speed etc. ce sunt ?

    Din pacate Codemasters saracii doar fac racing-uri cu miros de sim, simularea cam lipseste din ele.

    Sunt curios de NFS Shift, mai ales ca se lauda ca au lucrat la el oameni ce au fost in echipa de dezvoltare a GTR, GTR2. Vad ca primele note il favorizeaza, dar este, pe langa un racer bun, un sim bun?

  2. #82 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Simulatoare de la codemasters..Toca race driver , grid ...chiar si dirt daca nu ma insel, ca tu ai alta parere ..este altceva.Dar cat timp scrie pe site-uri de specialitate si in joc nu zbori cu masina precum harry potter...atunci e simulator.

  3. #83 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pentru mine e clar ca jocurile de la Codemasters nu sunt simulatoare (Dirt simulator, joaca Richard Burns daca vrei sa faci o comparatie). Sa nu ai o surpriza in momentul in care vrei sa faci o comparatie, sa treci de la Grid, aceeasi masina si acelasi traseu, pe unul din jocurile enumerate de mine mai sus si sa constati ca nu poti merge nici macar in linie dreapta. Atunci vei vedea cat de sim sunt jocurile celor de la Codemasters.

    Dar hai sa revenim la NFS, arcade or not ?

  4. #84 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Arcade...zicea cineva care l-a jucat pe xbox

  5. #85 SP
    Member verde's Avatar
    l-am jucat pe psp ,e bunicel

  6. #86 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by kagula_89 View Post
    l-am jucat pe psp ,e bunicel
    Varianta de pe torente, de care nu ne place noua sa vorbim, nu? Ca varianta oficiala din magazin se lanseaza pe 17 septembrie.

    In orice caz, varianta de PSP difera fata de cea pentru consolele current-gen.

    Quote Originally Posted by DeadlyGoD View Post
    Arcade...zicea cineva care l-a jucat pe xbox
    Aha, deci nu e cazul sa-mi fac vreo speranta

  7. #87 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Exact aceleasi pareri care erau si la Pro Street ....fizica inexistenta grafica numai blurr si controlul infect ...dupa cum spuneam, pro street fail...undercover ...ne revenim si nfs shift o dam in balarii iar.

  8. #88 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Eu vreau un Need for Speed clasic, in care sa alerg cu masini exotice ale momentului pe autostrazi aflat pe coasta oceanului sau pe strazi ce strabat serpentine si satucuri de munte, ceva gen High Stakes.

  9. #89 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    A observat cineva ce nume are jocul daca eliminam litera '' f '' ?

  10. #90 SP
    Banned nufu's Avatar
    adica ns sau need or speed?

  11. #91 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by nufu View Post
    adica ns sau need or speed?
    "f"-ul din Shift.

  12. #92 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by teododotheone View Post
    A observat cineva ce nume are jocul daca eliminam litera '' f '' ?
    Da, majoritatea am observat, dar nu inteleg de ce spamezi cu chestia asta.
    Daca e sa ne luam dupa reviewul de la IGN "f"-ul ala isi merita locul acolo.

  13. #93 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Daca seria Toca este sim, atunci seria Gran Turismo, Forza, jocurile celor de la Simbin (GTR, GTR2, GTR Legends, Race), Live for Speed etc. ce sunt ?

    Din pacate Codemasters saracii doar fac racing-uri cu miros de sim, simularea cam lipseste din ele.

    Sunt curios de NFS Shift, mai ales ca se lauda ca au lucrat la el oameni ce au fost in echipa de dezvoltare a GTR, GTR2. Vad ca primele note il favorizeaza, dar este, pe langa un racer bun, un sim bun?
    Probabil se referea mai degraba la seria Colin McRae care intradevar a fost sim. Pacat ca au bagat acuma in Dirt curse baja sau alte prostii, pe care personal le urasc.

  14. #94 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Joc shift de 2 zile incoace pe 360 (va rog fara comentarii fara sens) si nu pot fi decat fericit. Dupa parerea mea a cel mai bun NFS de la Porsche incoace. Eram foarte sceptic dar 9.0 dat de IGN mi'a dat ceva curaj. Undercover l'am abandonat dupa 5 minute, dar Shift este cu totul altceva, producatorul now chiar stie meserie.
    Dar asta e parerea mea si nu e neaparat sa le convina si altora.

  15. #95 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Mai a aparut NFS Shift?

  16. #96 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    De aparut a aparut...dar il joaca doar cei cu xboxu modat ...daca intelegi unde bat

  17. #97 SP
    Member ciypriyan's Avatar

  18. #98 SP
    Member octav's Avatar
    va fi un joc bun

  19. #99 SP
    Banned Overlord73's Avatar

  20. #100 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Desi imi plac review-urile de pe GT, in cel pentru NFS nu s-a zis aproape nimic despre realism si simulare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 13 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 08-08-2011, 14:46
  2. Need for Speed: Shift 2 By Nash in forum Console Club
    Replies: 288 Last Post: 29-05-2011, 13:04
  3. Need For Speed Shift 2 ( My Garage) By PumaS in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 25-05-2011, 11:14
  4. Need For Speed SHIFT---2--- By hashu_1985 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 15-04-2011, 03:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts