Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 211 of 283 FirstFirst ... 111 161 201 209 210 211 212 213 221 261 ... LastLast
Results 4,201 to 4,220 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4201 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da nici nu ne-a spus cand am dat click click click ca ne inscriem la tombolă.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  2. #4202 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Tot va plangeti. Nu mai cumparpati de la ei. Nu v-a pus nimeni pistolul la cap sa dati clik click clik pe comanda.
    nu imi dau seama daca glumesti, trolezi sau...
    Attached Images Attached Images miss-point.png

  3. #4203 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Btw, au livrat cuiva castile de PS5? Ca le-am achitat cand am plasat comanda, miercuri si de atunci nu misca nimic.
    In schimb o comanda data ieri dimineata si cu plata la livrare, imi este livrata azi...

  4. #4204 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Btw, au livrat cuiva castile de PS5? Ca le-am achitat cand am plasat comanda, miercuri si de atunci nu misca nimic.
    In schimb o comanda data ieri dimineata si cu plata la livrare, imi este livrata azi...
    La fel si eu cu castile, de miercuri abia aseara erau in Tranzit, si exact acuma m-am uitat si apare in curs spre livrare, nu stiam ca si Cargusul lucra astazi, perfect.

  5. #4205 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La mine nu misca nimic. Tot status awb generat...

  6. #4206 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ale mele sunt la curier azi le primesc. Undeva la țară in jud. Arad

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  7. #4207 SP
    Member iErvin's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Btw, au livrat cuiva castile de PS5? Ca le-am achitat cand am plasat comanda, miercuri si de atunci nu misca nimic.
    In schimb o comanda data ieri dimineata si cu plata la livrare, imi este livrata azi...
    Sunt in curs de livrare prin Cargus. Probabil ca ajung in orele urmatoare.

    LE: Zalau, Salaj

  8. #4208 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Un prieten a comandat Xbox Series S luni sau duminică și de atunci tot așteaptă după el, același status cu awb generat îl are. A mai comandat și un joc PS4 în aceeași comandă, i-a ajuns miercuri. Când a sunat să întrebe de consolă i s-a spus că aia e în altă gestiune și că nu are mai multe detalii. Să înțeleg că nici pe astea nu le au pe stoc în prezent?

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  9. #4209 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Uite ce drăguț, ei n-au nici o vină. E de la browsere. Nu mai stați bă pe Internet Explorer! Cam asa sună scuza lor.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  10. #4210 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ei pot spune orice vor. Toate astea se pot verifica incredibil de usor. Nu va mai pierdeti timpul cu metodele astea de comunicare. Reclamatii la ANPC si la Politie trebuiesc facute.

  11. #4211 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Banner-ul ala e irelevant. Ca apare, ca nu apare.
    Pe paginile din ziua de azi, apar zeci de bannere ca reclama care normal ca sunt ignorate de toti.

    Ei au afisat un produs in Stoc si au vandut produsul, nu intrare la tombola.
    Ce omit ei, sunt termenii si conditiile care au lipsit in primele minute pentru tombola.
    Atat timp cat casuta pentru acei termeni a lipsit, lumea nu a fost de acord cu intrarea in nicio tombola si tot ce a urmat e ilegal.

  12. #4212 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Uite ce drăguț, ei n-au nici o vină. E de la browsere. Nu mai stați bă pe Internet Explorer! Cam asa sună scuza lor.
    Mă, eu le țin partea în sensul că au vrut să facă o chestie OK, dar au implementat groaznic, dar faza asta că dau vina pe browser si caching in condițiile in care este WebArchive pe pagina fără banner si cu mesajul "În Stoc" este destul de penibilă. WebArchive-ul nu face caching si nu are probleme cu așa ceva.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  13. #4213 SP
    Member mladin86's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Uite ce drăguț, ei n-au nici o vină. E de la browsere. Nu mai stați bă pe Internet Explorer! Cam asa sună scuza lor.
    E clar acum pt mine. Sunt niste gunoaie ordinare si astia ... eu in viata mea nu mai cumpar de la altex sau emag !

  14. #4214 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca sunteti curiosi, sau poate angajatul nostru de la Altex citeste asta si il intereseaza, cel mai probabil problema a fost de la cache-ul serverului lor. In general aplicatiile web folosesc un cache intern (atentie, nu vorbim de cache-ul pe care il tine browserul) ca sa raspunde clientilor atunci cand cer anumite date comune, iar o problema foarte comuna printre programatorii amatori e ca nu stiu cand si cum sa refresh la cache atunci cand aceste date comune sufera modificari.


    Ipoteza lor cum ca problema "ar fi de la browserele noastre" e chiar amuzanta. Chiar daca ar avea dreptate, e tot responsabilitatea serverului lor sa dea un avertisment browserlor atunci cand informatii cruciale au fost schimbate astfel incat acestea sa isi dea refresh la cache. Dar ma rog, daca au angajat programatori ieftini, asa se intampla, macar daca ar recunoaste.

  15. #4215 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Daca sunteti curiosi, sau poate angajatul nostru de la Altex citeste asta si il intereseaza, cel mai probabil problema a fost de la cache-ul serverului lor. In general aplicatiile web folosesc un cache intern (atentie, nu vorbim de cache-ul pe care il tine browserul) ca sa raspunde clientilor atunci cand cer anumite date comune, iar o problema foarte comuna printre programatorii amatori e ca nu stiu cand si cum sa refresh la cache atunci cand aceste date comune sufera modificari.


    Ipoteza lor cum ca problema "ar fi de la browserele noastre" e chiar amuzanta. Chiar daca ar avea dreptate, e tot responsabilitatea serverului lor sa dea un avertisment browserlor atunci cand informatii cruciale au fost schimbate astfel incat acestea sa isi dea refresh la cache. Dar ma rog, daca au angajat programatori ieftini, asa se intampla, macar daca ar recunoaste.
    Haide să îl lăsăm pe angajatul Altex in afara discuției și să nu o dam in penibil. Nu e vina omului pentru politica de la Altex. Din contra, omul trebuie apreciat pentru eforturile pe care le-a făcut pentru comunitate.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  16. #4216 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    pt toti cei de aici care au venit cu...Altex a facut si Altex a dres si clientii au fost de vina ca nu au citit regulamente, uite...asta e dovada ca Altex a gresit si ca nu exista regulament care sa pota fi citit o perioada de timp. Restul cu browser si cache nu conteaza. Ce zic ei aici e ca si faza cu...la vitrina e un pret si la casa altul mai mare, dar e valabil cel de la casa pentru ca urmeaza sa il schimbe colegul la vitrina si daca mergeti dupa ce il schimba o sa vedeti pretul corect...ei... legea spune altceva.

  17. #4217 SP
    Member iErvin's Avatar
    Multumesc userului de la Altex pentru heads-up, am cumparat headsetul din timp si l-am si primit inaintea consolei de la eMag. Data viitoare nu mai risc cu un start-up micut care nu are resurse sa onoreze comenzile conform promisiunii (/s for sarcasm..) si fac precomanda la Altex.

    PS: Va rog sa trimiteti cateva cutii la depozitul eMag ca ajung coletele cu toata murdaria din duba..

  18. #4218 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Incetati sa le mai luato aparea, cei care o faceti. Nu stiu ce au vrut cu asta, dar sigur nu "o sansa egala", va rog nu mai fiti naivi. Nu aud pe nimeni sa zica de orange" ba ce bulangii s-a dat repede tot, nu ai avut stoc", idem Flanco. Nu s-ar fi zis nici de Altex, trebuia sa lanseze normal, cine prinde..bine cine nu nu si punct. Si asta cu na ia bani inapoi daca nu-ti convine, e odioasa, nu mai are rost sa o descriu. Altex a facut o mizerie si punct, nici eu nu voi mai cumpara de la ei, pentru ca doar asa ii pot lovi.

  19. #4219 SP
    Member theusher's Avatar
    Începând cu ora 17:00 s-au încheiat înscrierile în campania ”Rezervă-ți locul în marea tombolă PS5”, ca urmare a numărului mare de solicitări înregistrate și pentru a păstra un echilibru în privința sanselor de câștig. Altex a oferit opțiunea participanțior de a se retrage din campanie și a li se returna sumele plătite, în acest moment existând un număr de 424 retrageri, dintr-un total de 7534 de înscrieri. Câștigătorii vor fi anunțați pe 25 noiembrie, conform regulamentului: https://bit.ly/RegulamentPS5
    Sper ca mizeria asta cu tombola n-o sa devina o noua normalitate pentru Altex la fel ca Black Friday de 1 luna, Black Friday de Vara, Primavara, Toamna si Iarna, etc.
    Attached Images Attached Images nfgnjj6u6.jpg

  20. #4220 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    La mine nu misca nimic. Tot status awb generat...
    si la mine a fost la fel pana azi, acum apare predat curierului. poate de luni incolo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 211 of 283 FirstFirst ... 111 161 201 209 210 211 212 213 221 261 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts