Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 218 of 283 FirstFirst ... 118 168 208 216 217 218 219 220 228 268 ... LastLast
Results 4,341 to 4,360 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4341 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Nu, ar trebui sa fie acelasi pret,fiind vorba de un serviciu. Si nu ar trebui sa conteze cand il achizitionezi (bine, sa fie in perioada de garantie standard 2 ani)
    In cazul la PS4 Pro, pe site, in pagina produsului costa 190 lei cei 2 ani extra,iar in magazin am platit 180 lei.
    Poti sa te duci in orice magazin cu bonul fiscal, factura si certificatul de garantie, conform regulamentului de pe site. Eu am avut doar bonul fiscal de la Mega Mall si s-a putut.

  2. #4342 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    Extragarantia pe inca 2 ani, este 10% din pretul initial (cel standard, fara oferta).

  3. #4343 SP
    Member clax_117's Avatar
    Am inteles acum. Va multumesc pentru lamuriri.

  4. #4344 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Si eu sunt interesat sa achizitionez extragarantie pentru PS5, dar nu inteleg exact care este procedura si nu gasesc nimic despre pret. Se poate activa oricand in perioada de 2 ani? Pretul pentru extragarantie nu este mai mare daca o activezi spre sfarsitul perioadei de 2 ani?
    Te duci la orice magazin Altex/MG cu o factura printata si te costa 250 lei extragarantia (pentru cea de 2500 lei). Eu am luat consola de la Altex dar am facut la MG extragarantia.

  5. #4345 SP
    Junior Member skillfreak777's Avatar
    Salut , stie cineva cum o sa onoreze Altex prioritatea pentru cei care au iesit necastigatori la tombola ?
    O sa fim anunțați din timp sau trebuie să stăm sa vanam stocurile pe site cu refresh ?
    Incerc de o saptamana sa sun la ei si stau cate o ora in telefon , la mail nu raspund. E deja frustrant.
    Eu am prioritatea nr 134.

  6. #4346 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by skillfreak777 View Post
    Salut , stie cineva cum o sa onoreze Altex prioritatea pentru cei care au iesit necastigatori la tombola ?
    O sa fim anunțați din timp sau trebuie să stăm sa vanam stocurile pe site cu refresh ?
    Incerc de o saptamana sa sun la ei si stau cate o ora in telefon , la mail nu raspund. E deja frustrant.
    Eu am prioritatea nr 134.
    nu rezolvi nimic daca suni nici cei de la call center nu stiu. cand o sa aiba stoc o sa anunte pe pagina de facebook (probabil o sa zica si cate au) si iti dau mail. Nu rezolvi nimic daca te agiti.

  7. #4347 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai au zis deja ca ne anunță pe mail in ordinea aia.

  8. #4348 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Mda...deci la anul in iarna prindem si noi stoc, cei care nu am participat la "tombola"

  9. #4349 SP
    Junior Member skillfreak777's Avatar
    Multumesc .
    Asta e , stam si ne asteptam randul poate prindem ceva pana de crăciun.

  10. #4350 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Mda...deci la anul in iarna prindem si noi stoc, cei care nu am participat la "tombola"
    Mai sunt magazine...

  11. #4351 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Stiu. Dar marea majoritate se vor orienta catre acele magazine.

  12. #4352 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Daca intre timp iei din alta parte, renunti la randul tau. Trebuie sa reconfirmi dupa ce ai fost anuntat prin mail. Eu asa inteleg. Nu am intrat in jocul asta, dar banuiesc ca iti primesti banii inapoi (aia depusi la tombola), si cand reconfirmi platesti produsul din nou (card ori ramburs, asta nu stiu).

    Tot ce va mai primi Altex anul asta se va duce la participantii tombolei.


    Ptr campania cu platesti cu card mastercard (sau maestro), voucherul acela de 50 lei e ptr cei ce au platit peste 500 lei, au cont si au inregistrat cardul in cont. Eu de exemplu mi-am luat acum ceva cu card mastercard (s-a nimerit) dar nu voi avea parte de voucher ptr ca nu am inregistrat acel card in contul meu. Indiferent daca primesti voucher sau nu, vei putea participa la tombola daca indeplinesti criteriile (mastercard, cumparaturi de peste 500 lei din cont). Faza e ca pe mine nu m-au anuntat prin mail ca am devenit participant in tombola, desi am respectat criteriile.

    Ptr lamurire tombola asta nu are tb cu PS5. Dau 30 de produse. Tv Samsung 50 inch 4k, iPhone 12 si Xbox series S, 10 de fiecare. Undeva pe 27 ian 2021. Cica anunta pe site.

    Edit: voucherul se primeste pe 27-29 ian, tb folosit ptr comenzi mai mari de 300 lei, tb sa cumperi online si sa folosesti acelasi card (inteleg ca ramburs e exclus).

  13. #4353 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Salutare,

    Se zvonește ca azi vor aparea pe stoc consolele in mai multe magazine din toata lumea, Altex are un update?

    Multumesc!

  14. #4354 SP
    Junior Member bplucian's Avatar
    Salut,
    Mai este careva care a castigat la tombola Altex si nu a primit inca consola? La mine apare din 26 ca ar fi in depozitul curierului si de atunci nici un update. Bineinteles ca nu poti da de nimeni nici la Altex nici la Cargus.
    Mersi

  15. #4355 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Salutare,

    Se zvonește ca azi vor aparea pe stoc consolele in mai multe magazine din toata lumea, Altex are un update?

    Multumesc!
    De unde pana unde? Eu n-am auzit de asa ceva.

  16. #4356 SP
    Junior Member Eduardx87's Avatar
    Au fost pe Amazon azi da, la noi nimic, era un coleg pe alt thread ca a discutat cu Altex Iasi si ar veni un lot saptamana viitoare, dar din nou, discutii si iar discutii...

  17. #4357 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Am fost sunat de Altex. Au stocuri noi care o sa fie livrate pana pe 15 decembrie. M-au intrebat daca vreau sa imi reactiveze precomanda si sa imi trimita un email prin care sa platesc iar.

  18. #4358 SP
    Junior Member Eduardx87's Avatar
    Confirm, sunat, nr 160

  19. #4359 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Salutare! Sa aduc cateva clarificari. In clipa de fata urmeaza sa primim o alocare limitata de marfa doar pentru editia Standard a consolei, nu si pentru cea digitala.

  20. #4360 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salutare! Sa aduc cateva clarificari. In clipa de fata urmeaza sa primim o alocare limitata de marfa doar pentru editia Standard a consolei, nu si pentru cea digitala.
    Pai si cate bucati aveti tura asta din editia standard?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 218 of 283 FirstFirst ... 118 168 208 216 217 218 219 220 228 268 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts