Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 227 of 283 FirstFirst ... 127 177 217 225 226 227 228 229 237 277 ... LastLast
Results 4,521 to 4,540 of 5657

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4521 SP
    Member clax_117's Avatar
    Am editat postul .. in cazul cu depanero le-am putut demonstra ca am jocul pe cont, iar in situatia actuala nu-l am.
    LE: imi e teama sa nu fie considerat accesoriu. Asta imi motivau cei de la depanero cand imi refuzau garantia, ca respectivul cod este accesoriu.

  2. #4522 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Fortnite e gratuit. Download, install și gata.

  3. #4523 SP
    Member clax_117's Avatar
    Nu era doar jocul. Includea si niste bonusuri.
    In fine, sper sa nu am nevoie de garantie
    Si poate totusi ma lamureste userul ATX-MG daca vede postarea.

  4. #4524 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Înțeleg. Oricum, în momentul în care folosești codul primit în bundle acel joc îți intră în contul de user Nintendo iar contul nu face obiectul garanției. Poți să returnezi hârtia pe care acesta a fost scris dar codul în sine nu mai are nici o valoare. Nu înțeleg de ce îl consideră accesoriu. Presupun că e necunoaștere sau șmecherie.


    Scrie clar Nintendo:



    This warranty covers Nintendo Switch consoles and Nintendo Switch Lite systems, including the original built-in software included with the respective Nintendo consoles and systems at the time of purchase (the “Nintendo Operating Software”) and any controllers included within the console or system packaging (the “Nintendo Controllers”). In this warranty, the Nintendo console or system, the Nintendo Operating Software and the Nintendo Controllers are referred to together as the “Product”.

    EXCLUSIONS
    This warranty does not cover:
    - software (other than the Nintendo Operating Software) or games (whether included with the Product at the time of purchase or not);
    - accessories, peripherals or other items that are intended for use with the Product but are not manufactured by or for Nintendo (whether included with the Product at the time of purchase or not);
    - the Product if it has been resold, or used for rental or commercial purposes;
    https://www.nintendo.co.uk/Support/N...y-1197434.html

  5. #4525 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Here is my RANT despre ce mi s-a intamplat azi la Altex din Mall Promenada.

    Am fost sa vad daca gasesc un radio de masina la Altex din Mall Promenada. La raftul de casetofoane auto gasesc 5 modele dintre care 1 JVC pe care am si vrut sa il cumpar. Logic ca doar acel model de casetofon nu avea pretul afisat, -1 la profesionalism. Il iau in ideea ca aflu la casa cat costa si sa vad daca se incadreaza in bugetul meu. Trec de 5 angajati care erau la sueta pe acolo.... ca deh... ne plangem de salarii si ca e rau in tara asta dar preturile la raft trebuie sa le ale clientii.... Ajung la casa unde vad ca e deja cineva care isi facea un retur. Stau 2 min.... 5 min.... si intreb daca e mai e cineva care sa opereze celelalte 4 CASE DE MARCAT care erau acolo sau trebuie sa astept. Sunt ignorat ca deh..... alte persoane din ALTEX nu stiu sa opereze casele de marcat si ca sa ai parte de acele produse de la ei trebuie sa sacrifici niste timp..... THE CUSTOMER IS OUR SLAVE e moto-ul Altex. Dupa 10 minute de asteptat dupa 1 SINGURA PERSOANA am reusit sa aflu si eu care era pretul pt acel casetofon pe care ALTEX, in their GOD LEVEL, au binevoit sa ma lase sa accesez acel produs am reusit sa il cumpar.
    Intrebarea mea pt userul ALTEX/MG e cum e posibil ca intr-o lume in care ne revoltam ca ard spitalele ei inca mai au TUPEUL sa considere ca sunt mai presus de cloaca de incompetenti din politica ????!!!!

  6. #4526 SP
    Member smits's Avatar
    targu mures?

  7. #4527 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Bucuresti

  8. #4528 SP
    Member marv's Avatar
    inteleg frustrarea unui serviciu indoielnic, dar nu inteleg ce e cu exagerarile alea grosolane fara nici o legatura.
    1. Cand a sustinut Altex vreodata ca THE CUSTOMER IS OUR SLAVE si de ce ar trebui cei care lucreaza in retail in general sa se faca pres in fata clientilor?
    2. Ce legatura are Altex cu spitalele care ard?
    3. Cand s-a comparat vreodata oficial Altex cu politicienii, ba mai mult, situandu-se deasupra lor?

    Ai adus lucrurile astea in vorba intr-un discurs clasic de "asa e Romania, nu ne mai facem bine" fara sa iti dai seama ca esti parte din problema. Puteai in orice moment sa mergi la grupul de angajati sa le spui ca ai nevoie de ajutor si cu siguranta cineva te ajuta.

    In schimb ai preferat sa astepti fara sa intrebi nimic, pentru ca ai impresia ca ti se cuvin lucruri, iar apoi te plangi pe internet. Daca tot asteptam dupa altii sa faca lucruri pentru noi, nu o sa ajungem nicaieri.

  9. #4529 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Toata lumea care inca mai crede ca tot ce merge prost in tara asta se datoreaza exclusiv politicienilor se inseala amarnic.
    Dupa primele cateva minute de asteptare am intrebat-o pe doamna de la casa daca mai poate chema pe cineva si nu s-a sinchisit sa faca asa ceva. Au mai urmat cateva minute de asteptare si a dat un telefon sa vina la case cineva ca la ea mai dura si tot nu a venit nimeni. Intr-un final tot ea a foste cea care a scanat produsul. Ti se pare ca nu am cerut inca o casa sa se deschida?
    Atitudinea lor in general a fost una delasatoare pentru ca vedeau clar ca se face coada si au zis"....e lasa...merge si asa"
    Tu zici ca nu are legatura cu spitalele care ard sau cu politicienii dar eu zic ca are. Toti vrem sa traim intr-o tara civilizata dar cand ajungem sa ne confruntam cu o situatie ca asta o sa vezi ca degeaba ne plangem ca suntem tratati prost de pana si la un nivel atat de mic cum e sa iti cumperi ceva din magazin.Pentru mine lucrurile sunt interconectate. Servicii proaste, lipsa de respect, incapacitatea de a rezolva o situatie,proasta organizare, multi oameni care stau degeaba si freaca menta,indolenta. Caracteristicile astea le gasesti si la politicieni precum si la oamenii de rand.
    Cazul de mai sus nu e unul singular. Nu avea impresia ca nu s-a mai intamplat si ca nu am atras atentia in trecut. Asa cum am si spus insa e RANT dupa un eveniment care la mi s-a umplut paharul.
    Dar....ma rog... sa nu fac prea mult off topic

  10. #4530 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    O companie nu va oferi niciodata servicii proaste decat atunci cand clientii accepta asta. Daca nimeni nu mai cumpara de la magazine care au politici necorespunzatoare ori devin toti Emag, ori dispar de pe piata, nu e rocket science. Tu degeaba faci acum pe suparatul din moment ce tot de la ei ai cumparat. Injuri printre dinti in timp ce arunci cu bani in ei.

    Am zeci de carucioare pline varf cu mancare lasate in supermarket pentru ca aveau doar jumatate din case deschise si era coada de 10 oameni. Daca ar face mai multi oameni asta probabil si-ar deschide toate casele, ca e mai mult de munca sa imi goleasca mie caruciorul decat sa isi miste fundul la casa.

  11. #4531 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    stai linistit ca am facut si asta de multe ori. stai linistit ca le-am atras si atentia de multe ori si eram singurul care statea la coada si a avut tupeul sa zica ceva in timp ce altii stateau ca oile si tot degeaba. ce ai zis tu ar merge doar daca as ajunge sa merg la un market in Ploiesti sau sa imi cumpar electronice din Tg Mures ca acolo poate gasesc niste magazine care sa aiba oameni ok.

  12. #4532 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Si eu m-am lovit de indiferenta lor de curand . Situatia nu este doar la Altex .Lucratori frustrati gasim si la : firmele de curierat , la evidenta populatiei , la mega , in educatie si spitale . Depinde doar de norocul fiecaruia ce fel de “nemultumit de salariu/ suparat pe viata” gasim .Defapt cand intri in magazinele Altex,tu deranjezi lucratorii. Ei pt banii care ii primesc nu ar trebui sa faca nimic. Sa vezi cand se pune problema de zburat si dat afara . Cum se misca toti cu talent ,de nu-ti vine sa crezi !

  13. #4533 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Bingo! Macar nu sunt singurul care remarca asa ceva

  14. #4534 SP
    Member iErvin's Avatar
    @ATX-MG Salut. Imi poti confirma daca vom putea face comanda/precomanda la RTX 3060 saptamana viitoare? (preferabil cu plata in avans, sa nu ajunga jumatate din ele pe OLX ). Multumesc!

  15. #4535 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    salut.. am cumparat recent de pe olx o consola Nintendo Switch, varianta Fornite cu garantie la altex/ mg . Problema este ca voucherul pentru Fornite nu-l am, vanzatorul spunandu-mi la momentul achizitiei ca l-a folosit si aruncat apoi. Intrebarea mea este daca vor fi probleme la garantie in lipsa acelui cod pentru Fornite.
    Acum cativa ani am avut discutii serioase cu depanero care imi refuzau la garantie o consola xbox cumparata de la emag pentru ca nu mai aveam codul jocului cu care a fost consola in bundle. Am rezolvat atunci dupa amenintari cu plangeri la anpc
    Salut! Scuze pentru reply-ul intarziat. Am asteptat un raspuns de la service-ul oficial. Nu este necesar voucher-ul pentru joc daca vei avea nevoie vreodata sa trimiti consola in garantie.


    @iErvin, ma interesez.

  16. #4536 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by iErvin View Post
    @ATX-MG Salut. Imi poti confirma daca vom putea face comanda/precomanda la RTX 3060 saptamana viitoare? (preferabil cu plata in avans, sa nu ajunga jumatate din ele pe OLX ). Multumesc!
    Salutare. S-a putut vreodata face precomanda pe altex la placi video ? Eu unul nu am vazut pana acum. As fi si eu interesat de subiect.

  17. #4537 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Am revenit cu un update in ceea ce priveste placile video RTX 3060. Cel mai probabil poimaine dimineata vor aparea pe site. Sunt doar cateva unitati.

  18. #4538 SP
    Member iErvin's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Am revenit cu un update in ceea ce priveste placile video RTX 3060. Cel mai probabil poimaine dimineata vor aparea pe site. Sunt doar cateva unitati.
    Multumim!

  19. #4539 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salut. Am vazut ca se resdeschide Altex din Carrefour Colentina, ai idee daca vor fi ceva oferte?

    Multumesc.

  20. #4540 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Salut. Am vazut ca se resdeschide Altex din Carrefour Colentina, ai idee daca vor fi ceva oferte?

    Multumesc.
    Salut! Da, sunt ceva oferte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 227 of 283 FirstFirst ... 127 177 217 225 226 227 228 229 237 277 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts