Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 213 of 283 FirstFirst ... 113 163 203 211 212 213 214 215 223 263 ... LastLast
Results 4,241 to 4,260 of 5658

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4241 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy ?

    Inteleg ca asa crezi, dar iti spun ca tu crezi gresit, pentru ca stiu in ce calitate este aici.
    Discutia asta nu-si are rostul.

    Ce a reusit sa faca el si departamentul respectiv pentru lansarea PS5 in Romania este de apreciat si laudat, in niciun caz nu condamnat pentru deciziile companiei la care el este un simplu muncitor.

    Si eu am sarit la gatul celor de la Altex, dar in niciun caz al lui si apreciez enorm suportul pe care-l ofera pe gratis aici.

    El e prea mic si nu are puterea de decizie pentru o astfel de campanie deficitara (cum e mizeria asta de “tombola”).

  2. #4242 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Gresit. El e in calitate de simplu user si gamer aici care doreste sa ajute. Nu este niciun contract/intelegere cu Altex pentru acest lucru.
    cu toata stima iti spun ca mie mi se pare cam ciudata atitudinea lui A/MG
    mi se pare ca e Good Guy cand vrea sa promoveze toate + de la A/MG si se cam da la fund cand sunt probleme mari. ca ajuta cu mici reclamatii e ok dar putea sa ii cam linisteasca pe copiii astia acum car nu au pe ce sa se joace
    userul A/MG mi se cam pare pe interes

  3. #4243 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Hai ca deja o dam in teoria conspiratiei. Lasati userul AltexMg in pace si incetati cu prostiile astea.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4244 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Cyrax7 View Post
    cu toata stima iti spun ca mie mi se pare cam ciudata atitudinea lui A/MG
    mi se pare ca e Good Guy cand vrea sa promoveze toate + de la A/MG si se cam da la fund cand sunt probleme mari. ca ajuta cu mici reclamatii e ok dar putea sa ii cam linisteasca pe copiii astia acum car nu au pe ce sa se joace
    userul A/MG mi se cam pare pe interes
    Ce anume promoveaza, cand si unde? Eu nu am vazut decat sa ofere informatii (ajutor la comenzi sau heads up cu privire la ce urmeaza).
    Si despre ce interes poate fi vorba?

    Cu ce sa-i linisteasca? Nu inteleg cu ce ar putea. Poate ca si lui i se pare nasol ce se intampla si nu are ce face. Nu am idee. Dar nu mi se pare corect sa ne apucam sa acuzam in necunostiinta de cauza, mai ales o persoana care tot ce a facut pana acum a fost sa ajute pe oricine a avut nevoie de ajutor cu o informatie.

  5. #4245 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Acum am primit mail cu AWB de la Altex. Baietii astia lucreaza sambata, aproape de miezul noptii?
    E cu Cargus... mare dambla.

  6. #4246 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Doamne cand vad cum ii luati apararea lui Altex/mg de parca e a doua venire a lui Isus. Atentie, sunt din categories celor care cred ca nu este el vinovat cu absolut nimic, in afara de trolarea, poate involuntara pe chat. Insa lasa omu sa se apare singur daca e cazul si daca vrea, atat il aparati nu cumva sa il suparam si sa nu mai de-a tips in viitor

  7. #4247 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    "heads-up" urile sale se concretizeaza in vanzari pt A/MG. dpmdv e un fel foarte simplu de reclama fara a plati (CG) pt reclama.
    inteleg ca poate ii este interzis sa faca o declaratie publica in acest moment dar sa fie in silenzio stampa lasa loc la interpretari.
    nu vorbesc de caracterul sau personal ci de o abordare ciudata pe care o are acum. clar nu e vina lui pt ce se intampla dar asa cum poate sa faca reclama "voalata" poate si acum sa zica " baieti....se rezolva"

    ---------- Post added 21-11-2020 at 22:42 ----------

    Quote Originally Posted by razzz911 View Post
    Doamne cand vad cum ii luati apararea lui Altex/mg de parca e a doua venire a lui Isus. Atentie, sunt din categories celor care cred ca nu este el vinovat cu absolut nimic, in afara de trolarea, poate involuntara pe chat. Insa lasa omu sa se apare singur daca e cazul si daca vrea, atat il aparati nu cumva sa il suparam si sa nu mai de-a tips in viitor
    exact

  8. #4248 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    As lua apararea oricui de pe forum, dar mai ales cuiva care tot ce a facut pana acum a fost sa ajute.
    Eu tot nu inteleg ce legatura are el cu ce se intampla acum si cum s-a ajuns sa i se reproseze lui anumite lucruri.

    Va rog sa incetati cu acest off topic inutil
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Acum am primit mail cu AWB de la Altex. Baietii astia lucreaza sambata, aproape de miezul noptii?
    E cu Cargus... mare dambla.
    Te referi la consola? Sau la casti? La mine nu s-a modificat nimic

    Quote Originally Posted by Cyrax7 View Post
    "heads-up" urile sale se concretizeaza in vanzari pt A/MG. dpmdv e un fel foarte simplu de reclama fara a plati (CG) pt reclama.
    Esti naiv daca crezi ca nu se dadeau consolele in 2 secunde chiar daca nu anunta aici. Tot ce a facut a fost sa ajute comunitatea sa prinda o consola, lucru ce s-a si intamplat.

    Desigur ca putem privi orice situatie din cel putin 2 unghiuri diferite, dar chiar daca ar avea procent din vanzari - repet - consolele se dadeau oricum instant.

    Also, in general cam tot ce face aici e sa ajute oamenii care au o nelamurire/intrebare/problema. Din aia ce castiga?

  9. #4249 SP
    Member mladin86's Avatar
    @Cyrax7 ma bucur ca nu sunt singurul care obs aceste lucruri.

    Ca nu are nicio legatura el sau vina in organizare tombolei sunt perfect de acord, dar el isi vede interesul lui profesional aici pe forum, crede ma, si este normal sa faca asta.

  10. #4250 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    @razvanrazi we agree to disagree
    din nou zic ca nu il consider vinovat pt situatia de fata dar asa eu cred in "Impreuna la bine si la rau...." , el pare a fi deficitar la partea a 2-a

    on topic.... sper ca Altex?Media Galaxy sa aiba reduceri de Craciun la PS5 vanilla

  11. #4251 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    @razvanrazy

    Zic de comanda mea. Am plasat ieri una pentru un monitor. Si e cu Cargus. Sper sa nu fie ca la tine Missing in action

    Ciudat ca "s-a procesat" acum si la ora asta, dar hai sa zicem ca e BF sau post-BF si de asta. Daca ar reusi si cargusienii sa o aduca inainte de Craciun, ar fi vis.

  12. #4252 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Cyrax7 View Post
    @razvanrazi we agree to disagree
    din nou zic ca nu il consider vinovat pt situatia de fata dar asa eu cred in "Impreuna la bine si la rau...." , el pare a fi deficitar la partea a 2-a

    on topic.... sper ca Altex?Media Galaxy sa aiba reduceri de Craciun la PS5 vanilla
    sa aiba stocuri mai intai, ca mai e o luna si daca intra ceva pana atunci la cati doritori sunt, nu cred ca prind craciunul.

  13. #4253 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    sa aiba stocuri mai intai, ca mai e o luna si daca intra ceva pana atunci la cati doritori sunt, nu cred ca prind craciunul.
    nu prea stiu care e carerea. nu stiu daca oamenii vor orice PS5 sau un model anume.
    eu sincer vreau versiunea fara CD dar nu stiu daca A/MG o sa ceara gen 40% fara CD si 60% cu CD sau nu depinde de ei

  14. #4254 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Mai ce-i drept stocurile pentru achizitie directa au fost infime acu la lansare, nu stiu cate au intrat la pre-comenzi, dar joi la altex de cand au dat drumul la mizeria de tombola si pana noaptea se pusesera (aparent conform Altex) 5000 de comenzi, cifra care a crescut in ultimele doua zile (desi sigur cu un ritm mai scazut), si care reprezinta de 10-20 de ori mai decat oferta. La un stoc de cateva sute... ce sa zic? Vedem. Prefer sa ma insel desigur.

  15. #4255 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    am vazut ca au fost gen 660 console. e mai mult de dragul discutiei si o curiozitate. pt mine e ok daca o sa gasesc varianta fara CD la A/MG ca daca o sa aduca numai cu CD atunci i'm out.
    era ok daca faceau totusi un pre-order corect in loc de tombola cu 5000/7000 de oameni
    vedem...sper sa mai aduca aduca relativ repede console

  16. #4256 SP
    Member mladin86's Avatar
    ''Altex a oferit opțiunea participanțior de a se retrage din campanie și a li se returna sumele plătite, în acest moment existând un număr de 424 retrageri, dintr-un total de 7534 de înscrieri. Câștigătorii vor fi anunțați pe 25 noiembrie, conform regulamentului''

    de pe FB lor oficial... momentan un 10% sanse de castig... daca nu se retrag mai multi... la un calcul asa grosolan au blocat 3,5 mil euro de la clienti pt tombola asta...

  17. #4257 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Nu stiu la ce te referi prin “au blocat” dar banii aia chiar sunt blocati adica tranzactiile sunt in asteptare, deci nu sunt in contul lor, implicit nu se folosesc de banii acestia.
    2. Adaosul este foarte mic poate chiar aproape de 0 pestru aceste console, deci oricum banii intra la sony, nu la Altex, iarasi nici un interes de “a se imbogati pe banii nostri.
    3. Chestia asta cu tombola, eu o vad ca pe un lucru benefic ptr noi in final. De ce? Altfel poti sa te duci la Sony dupa aceste “comenzi” si sa le ceri spre exemplu 10000 de console ptr compania ta, cand le spui exact o cifra de potentiali cumparatori, in cazul de fata 7500 de console achitate. Nu zic ca de asta au facut tombola doar este o parere.
    4. Indiferent ce statut are userul Atx-Mg in aceasta companie (cine stie, poate chiar el a venit cu ideea de tombola, nu avem de unde sa cunoastem asta) tot nu e ok sa “aruncam” cu pietre in el, ca nu avem nimic de castigat din lucru asta.

  18. #4258 SP
    Member mladin86's Avatar
    banii sunt blocati pt clienti 100% doar pt o simpla inscriere (probabil era mult mai complicat sa retina doar un avans si apoi te anunta ai castigat , ai 24h sa achiti produsul daca mai vrei) si de unde stim ca toate tranzactiile sunt in pending?

    macar atat... acum altfel pot discuta cu Sony cand se vor mai aloca stocuri... partea plina paharului

    sa nu uitam totusi ca Sony a dat o de gard cu lansarea asta ... au fortat o, au grabit o sa incaseze de pe vanzarile de sarbatori si nu le pasa ca raman multi fani cu buza umflata, stiu ca ne vor lua banii mai tarziu

    eu sunt dezamagit de Sony pt ca puteau sa amane lansare pt 2021 si s o faca ca lumea , daca tot dau vina pe pandemie si stiam toti ca este pandemie


    iar de Altex chiar am vb destul nu consider ca mai merita efortul asta si chiar nu vreau sa ma mai enervez ... pt mine e case closed

  19. #4259 SP
    Member felixxx's Avatar
    Oarecum in legatura cu subiectul asta, o sa va povestesc experienta mea cu service-ul Sony din Romania in problema PS5-ului pe care l-am primit defect. Pe scurt, am contactat PS Romania via FB si mi-au dat un numar de telefon de la service-ul din Romania. Am sunat la acest numar si mi-a raspuns un angajat care cred ca era in WFH versiunea pauza de pranz cu somnic. I-am spus ce problema am, i-am dat codul de eroare, m-a pus pe hold de doua ori, si-a cerut de trei ori scuze si intr-un final mi-a spus ca nu ma poate ajuta ca nu merge baza de date. Da, baieti, in anul 2020...
    Acum, revenind la subiect, cat e vina Altex/MG sau nu, s-a discutat pe aici si s-au exprimat diverse pareri. Ce mi se pare insa jenant in acest deja scandal este pozitia Sony Romania, care nu gaseste de cuviinta sa spuna nimic. Macar un bull**** de PR, gen ne pare rau ca nu avem stocuri pentru toti cei inscrisi la "tombola", facem eforturi sa blabla. Dar, probabil ca toti sunt colegi cu somnorosul de care am dat eu.
    Ca se termin intr-o nota optimista totusi, ma bucura ca sunt asa de multi oameni interesati de "jucaria" asta. Tin minte ca atunci cand s-a lansat PS4 am primit doua bucati (luasem una de Shopto si una de pe un site din Ungaria, facusem doua precomenzi ca fiu sigur). Stiu ca a doua bucata am dat-o cuiva de pe aici de pe forum (cu pretul cu care am luat-o), dar m-au intrebat maxim 4-5 oameni in cateva ore de cand am scris anuntul. Acum, daca ar aparea o consola la 2500 lei la vanzare cred ca respectivul vanzator isi blocheaza sim-ul in urmatoarele ore...

  20. #4260 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by felixxx View Post
    Oarecum in legatura cu subiectul asta, o sa va povestesc experienta mea cu service-ul Sony din Romania in problema PS5-ului pe care l-am primit defect. Pe scurt, am contactat PS Romania via FB si mi-au dat un numar de telefon de la service-ul din Romania. Am sunat la acest numar si mi-a raspuns un angajat care cred ca era in WFH versiunea pauza de pranz cu somnic. I-am spus ce problema am, i-am dat codul de eroare, m-a pus pe hold de doua ori, si-a cerut de trei ori scuze si intr-un final mi-a spus ca nu ma poate ajuta ca nu merge baza de date. Da, baieti, in anul 2020...
    Acum, revenind la subiect, cat e vina Altex/MG sau nu, s-a discutat pe aici si s-au exprimat diverse pareri. Ce mi se pare insa jenant in acest deja scandal este pozitia Sony Romania, care nu gaseste de cuviinta sa spuna nimic. Macar un bull**** de PR, gen ne pare rau ca nu avem stocuri pentru toti cei inscrisi la "tombola", facem eforturi sa blabla. Dar, probabil ca toti sunt colegi cu somnorosul de care am dat eu.
    Ca se termin intr-o nota optimista totusi, ma bucura ca sunt asa de multi oameni interesati de "jucaria" asta. Tin minte ca atunci cand s-a lansat PS4 am primit doua bucati (luasem una de Shopto si una de pe un site din Ungaria, facusem doua precomenzi ca fiu sigur). Stiu ca a doua bucata am dat-o cuiva de pe aici de pe forum (cu pretul cu care am luat-o), dar m-au intrebat maxim 4-5 oameni in cateva ore de cand am scris anuntul. Acum, daca ar aparea o consola la 2500 lei la vanzare cred ca respectivul vanzator isi blocheaza sim-ul in urmatoarele ore...
    Pfff! Cum adică nu le merge baza de date? In condițiile acestea, ce ți-au spus sa faci? Mega penibil să nu poți returna consola pentru repair...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 213 of 283 FirstFirst ... 113 163 203 211 212 213 214 215 223 263 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts