Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 283 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 112 162 ... LastLast
Results 1,221 to 1,240 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1221 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Eu am primit un raspuns dupa ce am intrebat de comanda. Au spus ca e confirmata si urmeaza sa fie preluata de Nemo..nu stiu ce sa zic

  2. #1222 SP
    Junior Member dione1200's Avatar
    Mda, ce sa zic. Asa am patit si eu. Ieri i-am intrebat de comanda mea (Fallout), precomanda facuta din 20.10 si mi-au zis ca se livreaza azi. Azi nu a ajuns, ii intreb din nou si imi zic ca se livreaza maine...
    Pe comenzile mele inca nu apare numarul de AWB in schimb apare factura (cu data de azi) pe care pot sa o descarc. Deci sa speram ca maine imi ajunge (si imi facusem planuri pentru seara asta..damn...)
    Se pare ca voi renunta si eu sa precomand de pe Altex, ce rost are?

  3. #1223 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Eu am avut o precomanda din iulie la un SC2 CE, am sunat astazi, femeia imi zice ca e confirmata, dar "nu vad nici un status la ea". O intreb care mai e rosul sa precomand, ca ma duceam si-l luam astazi din magazin, imi spune ca daca e confirmata o sa o trimita cand pot La asa raspuns am multumit si am inchis repede, nu e frumos sa injuram femeile

  4. #1224 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Din ciclul Altex strikes again: fac vineri comanda de o placa de sunet asus xonar si primesc azi un .... antivirus
    Am facut o sesizare, sper sa se rezolve.

  5. #1225 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    In aceeasi situatie ma gasesc si eu, legat de Fallout 4. Am precomanda la Media Galaxy de luna trecuta, e confirmata, dar nu-mi apare nici un AWB sau iesire HUD la ea, in panoul meu de comenzi. Le-am trimis ieri un mesaj prin care ii rugam sa-mi comunice care este statusul exact, dar pana acum nu mi-a raspuns nimeni. Oricum, dupa cum stau lucrurile, sunt slabe sperante sa primesc astazi jocul.

  6. #1226 SP
    Junior Member SAOStudio's Avatar
    Eu am facut precomanda la data de 02.07.2015 de la Altex.ro pentru Fallout 4 Pip-Boy Edition PS4 iar momentan ca si status in sectiunea comenzi a contului personal apare ca fiind "Comanda procesata integral" fara numar de awb.
    Acum 5 minute am sunat la ei si mi-au transmis ca produsul este deja in posesia curierului si ca ar trebui sa-mi ajunga astazi.

    Doresc sa precizez ca nu e prima data cand la o comanda trimisa deja nu-mi apare numarul de awb.
    O alta precizare ar fi ca de obicei cei de la Altex imi livreaza produsele foarte rapid, de pe o zi pe alta (stau in Bucuresti).
    Asta e prima precomanda facuta la Altex pentru o editie speciala a unui joc.

    Am sa revin cu un update dupa ce intru in posesia produsuilui.

    Tip* - Momentan acuma in stoc se afla versiunea de X1 pentru Fallout 4 Pip-Boy Edition, cei interesati se pot grabi sa o achizioneze.

    LE mai sunt 15 bucati pentru cel de X1.

  7. #1227 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    M-am dus ieri in magazin la Altex Iasi, sa ma interesez de stoc pentru joc, si bineinteles ca nu il aveau inca. Am facut comanda in magazin pana la urma, am platit in avans, toate alea. Spune tipul ca vine astazi si vin eu si il ridic din magazin. Ok. Pe la ora 5 dupa amiaza verific stocul, si vad ca jocul e in stoc la MediaGalaxy si inca un Altex din oras. Ok. Hai la altex ca sigur l-au primit si ei ca a mai venit o tura de jocuri nu ? ****. Dar hai ca astept pana maine ca asa s-a spus. Nu am primit nici o notificare nimic astazi, si am sunat la numarul generic care il au sa ma interesez de comanda. "Produsul inca nu a plecat de la noi, veti fi notificat prin e-mail cand ajunge la curier". So basically, if getting ****ed over ever existed, this is the case. Am platit in avans, astia nu au jocul, nu ajunge astazi, dar el sta in alte magazine pe raft CU 20 LEI MAI IEFTIN (pentru ca aparent astia schimba pretul din 10 in 10 minute)

    **** this ****, **** altex, **** their **** cause they don't even have a phone number for their store and **** I just wanted my game.

  8. #1228 SP
    Junior Member dione1200's Avatar
    Quote Originally Posted by dione1200 View Post
    Mda, ce sa zic. Asa am patit si eu. Ieri i-am intrebat de comanda mea (Fallout), precomanda facuta din 20.10 si mi-au zis ca se livreaza azi. Azi nu a ajuns, ii intreb din nou si imi zic ca se livreaza maine...
    Pe comenzile mele inca nu apare numarul de AWB in schimb apare factura (cu data de azi) pe care pot sa o descarc. Deci sa speram ca maine imi ajunge (si imi facusem planuri pentru seara asta..damn...)
    Se pare ca voi renunta si eu sa precomand de pe Altex, ce rost are?

    A sosit intr-un final, chiar daca nu am vazut nici pana acum un numar de AWB pe site...
    Verificati in comanda online daca s-a emis factura, se pare ca doar asa putem vedea ca jocul a plecat de la ei.

  9. #1229 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi-a venit si mie curierul pentru Starcraft 2. Fara SMS dimineata, fara telefon cu 30 de minute inainte, cum precizasem in comanda si fara chitanta pentru suma achitata. Cand l-am intrebat pe idiotu ala de aceste 3 lucruri mi-a zis sec "daca nu-ti convine, nu mai comanda de la Altex".

    baieti ! Asa se face treaba!

  10. #1230 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai la mine nu e nimeni acasa pana la 14... Daca au venit si au plecat, fara sa sune, ii ucid.

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  11. #1231 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    In aceeasi situatie ma gasesc si eu, legat de Fallout 4. Am precomanda la Media Galaxy de luna trecuta, e confirmata, dar nu-mi apare nici un AWB sau iesire HUD la ea, in panoul meu de comenzi. Le-am trimis ieri un mesaj prin care ii rugam sa-mi comunice care este statusul exact, dar pana acum nu mi-a raspuns nimeni. Oricum, dupa cum stau lucrurile, sunt slabe sperante sa primesc astazi jocul.
    Mi-a sosit si mie jocul in Timisoara...totusi astazi. Media Galaxy nu a mai avut probabil timpul necesar, sa completeze rubricile de status ale comenzilor, dar au predat produsele la curier pentru expediere.

  12. #1232 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eh, uite ce am primit azi, cam ciudat avand in vedere ca ei "nu au primit"
    Attached Images Attached Images 2015-11-11-15.07.53.jpg

  13. #1233 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cand l-am intrebat pe idiotu ala de aceste 3 lucruri mi-a zis sec "daca nu-ti convine, nu mai comanda de la Altex"
    Tipul avea, totusi, dreptate.

  14. #1234 SP
    Member razu's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    si eu am primit, chiar doua, de one. le-am refuzat, se adauga la stocul din depozit pentru cine a avut ghinion in prima runda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #1235 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    RvsS: problema este, cel putin in cazul meu, ca motivatia a fost ca "distribuitorul nu a livrat produsul catre noi". Am sunat la numarul de call center de la Altex si le-am comunicat numarul comenzii confirmate. Daca vrei, iti pot da absolut orice detalii doresti prin PM (numele, numarul comenzii, ora precisa si durata convorbirii cu reprezentantul Altex, mai putin numele angajatului, pentru ca nu l-am retinut).
    Long story short: pana la urma Altex mi-a livrat Pip-Boy-ul astazi. Ma bucur ca s-a intamplat asa, ii multumesc pentru initiativa lui RvsS si ma bucur ca n-a fost nevoie sa-l "vaduvesc" de exemplarul lui. Bottom line: daca aveti indoieli vis-a-vis de expedierea propriu-zisa a unei precomenzi confirmate, NU sunati la ei. Sub nici o forma. Pentru ca veti afla prognoza meteorologica pentru Marte, probabilitatea de a vi se naste tripleti si alte asemenea, mai putin ce va intereseaza nu. Ba chiar mai rau, riscati sa vi se spuna ca nu veti primi nimic, in vreme ce comanda voastra este pe drum.

    P.S.: L-am primit, e acasa la mine, in vreme ce eu sunt la birou. N-a deschis insa nimeni cutia, ar putea fi foarte bine un hamster viu intr-o roata de alergat...

  16. #1236 SP
    Junior Member SAOStudio's Avatar
    Confirm sosirea coletului de la Altex, pentru Fallout 4, Pip-Boy Edition PS4




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #1237 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Hai ca m-a luat valul si am luat si eu unul de One, platit cu cardul online, comanda confirmata, bla bla. Am sanse sa il primesc?

  18. #1238 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Bottom line: daca aveti indoieli vis-a-vis de expedierea propriu-zisa a unei precomenzi confirmate, NU sunati la ei. Sub nici o forma. Pentru ca veti afla prognoza meteorologica pentru Marte, probabilitatea de a vi se naste tripleti si alte asemenea, mai putin ce va intereseaza nu. Ba chiar mai rau, riscati sa vi se spuna ca nu veti primi nimic, in vreme ce comanda voastra este pe drum.

    P.S.: L-am primit, e acasa la mine, in vreme ce eu sunt la birou. N-a deschis insa nimeni cutia, ar putea fi foarte bine un hamster viu intr-o roata de alergat...
    Textul asta ar trebui inclus la Altex pe site acolo la Termeni si Conditii!
    Mai bine de atat nu am cum sa rezum nici eu relatia mea deosebita cu Altex

  19. #1239 SP
    Member adin33's Avatar
    Idiotii de la altex nici azi nu mi-au livrat Fallout 4, nici ca-l mai cumpar de la ei

  20. #1240 SP
    Member flamer's Avatar
    A facut cineva precomanda LA Rise of the Tomb Raider? Daca da, Ati primitive confirm are DE stock/livrare?

    Sent from my LG-V400 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 283 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 112 162 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts