Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 126 of 283 FirstFirst ... 26 76 116 124 125 126 127 128 136 176 226 ... LastLast
Results 2,501 to 2,520 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2501 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Acea functie nu a fost eliminata definitiv. Se lucreaza la o noua implementare in acest sens.

  2. #2502 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Altex/ Media Galaxy ofera transport gratuit pentru comezile online timp de o saptamana.
    Acum nu stiu daca livrarea se realizeaza emag style (produsele din comanda livrate separat, poate chiar si in zile diferite etc.) sau old fashion way.

    https://mediagalaxy.ro/regulament-tr...-ianuarie-2018
    https://altex.ro/regulament-transpor...-ianuarie-2018

  3. #2503 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Daca toate produsele comandate sunt in depozitul central atunci va fi o singura livrare. Daca nu sunt toate in depozit, e posibil sa se faca livrari separate.

  4. #2504 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Sper din toata inima ca optiunea "Rezerva in magazin" sa revina. Adica mi se pare aberant sa ma bazez pe "comanda online", mai ales la jocurile care trebuie sa iasa de exemplu intr-o vineri (marea majoritate), iar comanda imi ajunge in ani distanta lumina Miercuri..daca e o sarbatoare legala mai adauga cateva zile. Adica ok, apreciez ca e gratis transportu', dar eu prefer sa imi misc cadavru cativa km si sa imi cumpar jocu ca sa ma pot juca in weekend si sa nu ma uit pe geam cum se asterne prafu pe pervaz.

  5. #2505 SP
    Junior Member Shymano's Avatar
    Salutare, colegi !!!
    Apropo de Altex, pe 17.01 am dat si eu comanda pe site de Xbox One S (500GB), la 898 lei.
    In magazin era 1150-1200 lei (!!!), aceeasi consola. Nici tipul de-acolo n-a putut sa-mi explice de ce nu o pot lua din magazin cu 898 lei ... cu 1200 am luat consola plus inca un controller plus un incarcator cu acumulatori pentru controller (sa fie acolo ...).
    Acum n-am mai gasit consola pe site la 898 lei ...
    De la eMag am luat, tot on-line, Minecraft si GTA 5 (am copilul de 7.5 ani, care m-a disperat cu "vreau si eu xbox ..."; a jucat la verisoara-sa)
    Astazi mi-a venit consola si incarcatorul, curieri separati. Sa vedem cand ajunge celalalt controller si jocurile (si alea vin separate, toate).
    Deja ma doare capul de la cat am citit (vreo 16 pagini, deocamdata), despre conturi si inregistrari ale consolei ...

  6. #2506 SP
    Member musat's Avatar
    Shymano @ Respira adanc, bea un pahar cu apa si calmeaza-te ! Ce ai scris tu acolo nu are nici o logica, nu am inteles nimic! Ce are Altex cu faptul ca ai luat consola de UNDE : de pe site sau din magazin? Ce are de a face Minecraftul cu Altexul? Vroiai sa ne anunti ca ai cumparat si tu un Xbox si nu sti cum sa setezi contul? Ma duc sa mai beau o cafea ca poate nu sunt treaz inca !

  7. #2507 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Acea functie nu a fost eliminata definitiv. Se lucreaza la o noua implementare in acest sens.
    Ar fi bine sa se reflecte si stocul in timp real din fiecare magazin.

  8. #2508 SP
    Junior Member Shymano's Avatar
    Quote Originally Posted by musat View Post
    Shymano @ Respira adanc, bea un pahar cu apa si calmeaza-te ! Ce ai scris tu acolo nu are nici o logica, nu am inteles nimic! Ce are Altex cu faptul ca ai luat consola de UNDE : de pe site sau din magazin? Ce are de a face Minecraftul cu Altexul? Vroiai sa ne anunti ca ai cumparat si tu un Xbox si nu sti cum sa setezi contul? Ma duc sa mai beau o cafea ca poate nu sunt treaz inca !
    Bea 2, poate intelegi ...
    Am fost in magazin, unde consola era 1200 lei.
    Pe site era 900 lei, tot la Altex ... adica si adusa acasa (mai mult consum pentru ei), si mai ieftina.
    Supararea era ca trebuie sa stai dupa ei, pana iti ajunge, pentru acelasi produs de la acelasi magazin (Altex e unul singur, nu??), ca sa-l poti lua mai ieftin.
    Si imi mai trimisesera si mesaj ca intarzie, a doua zi, ca un operator trebuie sa verifice stocul, in timp ce consola inca aparea pe stoc ... halal actualizari.
    Acum pricepi ??
    Minecraft-ul n-are nicio legatura cu Altex, am scris destul de clar ca l-am comandat la eMag ...

  9. #2509 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Intrebarea era ce relevanta are pentru noi, pe threadul despre Altex, ca ti-ai luat tu Minecraft de la Emag.

    Pe viitor, sa stii ca daca gasesti online mai ieftin poti face o rezervare in magazin pentru 24h. Cand mergi sa il ridici din magazin il vei lua la pretul afisat online, indiferent de cum se vinde acolo.
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Acea functie nu a fost eliminata definitiv. Se lucreaza la o noua implementare in acest sens.

  10. #2510 SP
    Junior Member Shymano's Avatar
    Uite ca la Altex nu se poate, chiar daca pe site asa scrie ...
    L-am gasit mai ieftin pe site, si am zis sa-l iau din magazin, mai repede. Am mers in magazin si ce sa vezi, acolo era cu 300 lei mai mult.
    Vanzatorul se uita si el ca musca-n craci, de ce sunt preturi diferite, pana la urma am dat comanda pe site (de fapt, el a facut-o, in magazin, de la calculatorul de-acolo).
    N-a putut sa-mi spuna de ce nu le pot ridica din magazin ... am inteles ca "vazuse" destule in magazinul ala, deja era satul si el de "politica" marelui magazin.

  11. #2511 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Au preturi diferite, online si fizic in magazin. Asta trebuia s-o stii, daca esti vechi client Altex/MediaGalaxy.

    Ala din magazin nu stie deoarece nu se ocupa el de vanzarile online.

  12. #2512 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Au preturi diferite, însă de cele mai multe ori sunt aceleași, doar ca angajații nu actualizează prețul la raft atunci când sunt promoții de 1,2 zile. Cel mai bine este sa mergi cu produsul la casa sa fie scanat și apare și reducerea aferentă.
    Dacă nu apare, nu cumperi.

  13. #2513 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Eu vroiam sa zic ca un produs la Altex online are un pret, iar in magazin are alt pret. Adica, numai daca-l iei online ai acea reducere.

  14. #2514 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Mie nu îmi place ca au cam dispărut ofertele de alta dată la jocurile fizice. Black Friday a fost f slăbuț la oferte pe Altex și Media Galaxy ... de sărbători la fel, iar începutul de an e dezastruos.

  15. #2515 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Ai dreptate, EMAG și extremedigital au oferte mai bune.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #2516 SP
    Junior Member Shymano's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Au preturi diferite, online si fizic in magazin. Asta trebuia s-o stii, daca esti vechi client Altex/MediaGalaxy.
    Uite ca nu sunt client vechi ... cu mine pe rug, asa-i ??
    Ca-s dobitoc si nu inteleg de ce un (acelasi) magazin are preturi diferite fizic si on-line ...
    Credeam ca doar Softpedia e plina de "ingineri", dar m-am inselat, se pare ...

  17. #2517 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    Ai dreptate, EMAG și extremedigital au oferte mai bune.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Daa...nu as merge asa departe incat sa zic ca eMag are oferte bune. Adica unele preturi sunt pur si simplu penibile.

  18. #2518 SP
    Member musat's Avatar
    Din propie experienta (de cateva ori) ! Asa cum spunea siAliosa pretul la raft nu este schimbat atat de repede la promotii de scurta durata. Trrebuie intrebat la casa (in nici un caz pe cel de pe raion care este de obicei FOARTE sictirit/stresat/nervos) sau la un alt raion (mai liber) si o sa aflati pretul real al produsului (de obicei cel online nu cel afisat).

    Shymano nu trebuie sa fi un client vechi pentru a sti cateva lucruri utile in comertul romanesc deoarece Altex & Co nu sunt magazine care au aparut recent. Nu iti ia foarte mult sa faci o cautare pe internet pentru a vedea preturile la diverse magazine (online sau nu).

  19. #2519 SP
    Junior Member Shymano's Avatar
    Cred ca n-ai inteles situatia ... aici nu-i vorba ca n-am intrat eu pe net sa vad ce preturi au.
    Tocmai, ca am intrat ...
    Ideea e ca pe site avea un preț, 898.90 lei.
    In magazin omul era la calculator ... ii zic ce vreau, cauta in calculator, zice "ok, este in stoc, sa-l aduc din spate" ... apoi cand vine cu consola, intra iar pe calculator si-mi zice "stiti, pretul e, de fapt, 1150 (sau 1200, nu mai stiu cat a zis)".
    "Pai ...??", il intreb.
    Ridica din umeri ... se uita la mine si-mi zice ca el a renuntat demult sa mai inteleaga sistemul ala al lor idiot.
    Intr-un final, consola am luat-o la acel pret de 898.90 lei, dar cu comanda pe site, fara sa o pot ridica din magazin, unde era 1200.
    Asta era supararea mea, ca acelasi magazin are preturi diferite la acelasi produs.
    Daca nu sunt in stare sa acordeze preturile on-line cu magazinul fizic, sa-si schimbe numele la unul din ele.
    Sau sa precizeze exact ca preturile on-line nu sunt aceleasi cu cele din magazinul fizic.

  20. #2520 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by Shymano View Post
    Cred ca n-ai inteles situatia ... aici nu-i vorba ca n-am intrat eu pe net sa vad ce preturi au.
    Tocmai, ca am intrat ...
    Ideea e ca pe site avea un preț, 898.90 lei.
    In magazin omul era la calculator ... ii zic ce vreau, cauta in calculator, zice "ok, este in stoc, sa-l aduc din spate" ... apoi cand vine cu consola, intra iar pe calculator si-mi zice "stiti, pretul e, de fapt, 1150 (sau 1200, nu mai stiu cat a zis)".
    "Pai ...??", il intreb.
    Ridica din umeri ... se uita la mine si-mi zice ca el a renuntat demult sa mai inteleaga sistemul ala al lor idiot.
    Intr-un final, consola am luat-o la acel pret de 898.90 lei, dar cu comanda pe site, fara sa o pot ridica din magazin, unde era 1200.
    Asta era supararea mea, ca acelasi magazin are preturi diferite la acelasi produs.
    Daca nu sunt in stare sa acordeze preturile on-line cu magazinul fizic, sa-si schimbe numele la unul din ele.
    Sau sa precizeze exact ca preturile on-line nu sunt aceleasi cu cele din magazinul fizic.
    Sti cum e asta ? Ei comanda doar o consola la promotie iar restul sunt bagate pe pret normal , pe ei intereseaza profitul nu promotile sa fie expuse in magazine fizice .
    Ps.Eu am facut si reclamatie la altex ca au expuse jocuri 200+ iar promoti zero si tot aceiasi prostie e expusa in mangalia.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 126 of 283 FirstFirst ... 26 76 116 124 125 126 127 128 136 176 226 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts