Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 128 of 283 FirstFirst ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 178 228 ... LastLast
Results 2,541 to 2,560 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2541 SP
    Banned wd87's Avatar
    @Media Galaxy

    o sa mai aveti Rise Of The Tomb raider 20 Year Celebration in stoc? varianta normala nu cea cu artbook

  2. #2542 SP
    Junior Member Crixus's Avatar
    Salut, editia Limited Edition de la "Life Is Strange: Before the Storm" o veti aduce?

  3. #2543 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by mixedbi View Post
    Salut, am comandat saptaman trecuta un Ps4 si un gamepad Marvo GT-016. Gamepadul nu functioneaza, l-am testat pe 2 calculatoare si nimic. Am fost cu el intr-un magazin fizic pentru a-l schimba/returna dar mi-au zis ca returul se face doar online. Intrebarea mea, eu voi suporta taxa de retur? E cumva o regula conform careia problema trebuie semnala in 48h (au trecut)?
    Multumesc!
    Hello. Se poate face retur si in magazin. Unde ti s-a spus mai exact ca trebuie doar online?

    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Cand o sa fie stoc suficient la consola Xbox One X?
    Tocmai ce ne-a sosit de curand stoc nou si suficient.

    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    @Media Galaxy

    o sa mai aveti Rise Of The Tomb raider 20 Year Celebration in stoc? varianta normala nu cea cu artbook
    O sa mai aducem in stoc aceasta editie. Momentan asteptam informatii de la furnizor.

    Quote Originally Posted by Crixus View Post
    Salut, editia Limited Edition de la "Life Is Strange: Before the Storm" o veti aduce?
    Dap. Urmeaza in curand sa o listam pe site.

  4. #2544 SP
    Junior Member Laurentiu88's Avatar
    Am o comanda confirmata la Altex din data de 5 februarie. Timpul de livrare cica este de 1-3 zile lucratoare.
    Ieri pe 8 februarie am sunat la relatii cu clientii si am fost informat ca va veni in cursul zilei ceea ce normal nu s-a intamplat.
    Suntem in 9 februarie si nimic.
    In consecinta, data viitoare ma voi orienta spre alt magazin online.

  5. #2545 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu88 View Post
    Am o comanda confirmata la Altex din data de 5 februarie. Timpul de livrare cica este de 1-3 zile lucratoare.
    Ieri pe 8 februarie am sunat la relatii cu clientii si m-a spus ca va veni in cursul zilei ceea ce normal nu s-a intamplat.
    Suntem in 9 februarie si nimic.
    In consecinta, data viitoare ma voi orienta spre alt magazin online.
    Te rog sa imi trimiti un PM cu numarul comenzii ca sa verific care este probleme. Imi cer scuze pentru neplacere.

  6. #2546 SP
    Member tudort's Avatar
    Este vreo șansă să vedem Shadow of the Colossus Special Edition la noi ? De asemenea aș fi interesat să cumpăr și God Of War Limited Edition !

    Sent from my LON-L29 using Tapatalk

  7. #2547 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by tudort View Post
    Este vreo șansă să vedem Shadow of the Colossus Special Edition la noi ? De asemenea aș fi interesat să cumpăr și God Of War Limited Edition !

    Sent from my LON-L29 using Tapatalk
    Hello. Din pacate nu o sa aducem Special Edition la Shadow of the Colossus, dar o sa avem God of War Limited Edition + Collector's Edition.

  8. #2548 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @Media Galaxy: Salut! Am comandat un Xbox One X acum doua zile, insa nimeni nu stie sa-mi spuna cand va ajunge. Ti-am trimis prin PM nr de comanda, ti-as fi recunoscator daca m-ai putea ajuta. Multumesc.

  9. #2549 SP
    Member Dragos2005's Avatar
    De ce nu mai introduceti optiunea de verificare a stocului unui produs?
    Acum nu mai putem face nici rezervare.
    A disparut inainte de Black Friday...

  10. #2550 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^A scris mai sus ca ii bate php-ul de ceva timp si inca nu reusesc sa isi organizeze bazele de date.

    @MG Eu m-am axat mai mult pe programare grafica, dar daca vreti vorbesc cu un coleg care stie back end sa va repare site-ul.

  11. #2551 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dragos2005 View Post
    De ce nu mai introduceti optiunea de verificare a stocului unui produs?
    Acum nu mai putem face nici rezervare.
    A disparut inainte de Black Friday...
    Va fi reintrodusa acea optiune in viitorul apropiat si se va numi "Disponibil magazin". Pe langa ea se va mai implementa un nou sistem intitulat "Click & Collect".

  12. #2552 SP
    Member swenkyk9's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    Prieteni, dar voi chiar nu sunteți in stare in 2018 sa va gestionați stocul de produse?

    Iar anulati comenzi pe banda rulantă?

    Sunteți singurii nesimțiți care faceți acest lucru de câțiva ani încoace.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #2553 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Salut. Imi cer scuze pentru neplacere. In momentul de fata, stocul nostru se sincronizeaza atat cu depozitul online, cat si cu cateva magazine. In cazul magazinelor sincronizarea stocurilor dureaza un pic si sunt cazuri in care apar discrepante.

    In cazul in care produsul comandat nu mai este pe stoc, clientul este contactat pentru a i se oferi un termen de livrare a urmatorului lot de marfa sau ii este prezentata o alternativa similara. Te rog sa imi dai numarul de comanda via PM ca sa pot face o verificare.

  14. #2554 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Media Galaxy

    Unele listinguri de produse nu functioneaza: https://mediagalaxy.ro/gaming-jocuri...switch/jocuri/

  15. #2555 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Hello. Multumesc de notificare. Se fac cateva refresh-uri la site si urmeaza in curand sa revina la normal categoria.

  16. #2556 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Salut!

    O sa mai exista vreodata ridicare din magazin a unui produs?

    Mersi!

  17. #2557 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Salut. In viitorul apropiat va fi reimplementata acea functie sub o noua denumire "Click & Collect".

  18. #2558 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Limba romana s-a dus naibii. Trecem pe engleza.

  19. #2559 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Poti incerca Hidden Agenda. E dublat in limba romana.

  20. #2560 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    Sunteți singurii nesimțiți care faceți acest lucru de câțiva ani încoace.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sincer, nu cred ca exista utilizator pe acest forum care sa fi avut mai multe meciuri cu MG ca si magazin decat mine, insa userul in sine care va raspunde aici da dovada de mult bun simt si nu cred ca merita astfel de apelative.

    La ei problema cu stocul provine de la un singur lucru dezastruos si cancerigen care se intampla la ei, ca si structura. Stocurile de online sunt diferite fata de cele fizice, din magazin.
    O sa explic.
    Am comandat un joc in iarna lui 2016 spre 2017, online la ei pe site platit frumos. Nu are importanta titlul. Printr-un concurs de imprejurari coletul s-a pierdut, s-a dus la ceruri.
    M-am dus personal in cel mai mare magazin MG din orasul meu, de marimea unei sali polivalente, cu emailul printat de comanda finalizata ca sa ridic jocul din magazin, de pe raft, unde erau expuse 500 de copii ale acestui joc.

    "Nu se poate". Infart, tulburare emotionala, frisoane, atacuri de panica.
    Aveau 3 rafturi cu acel joc expus si nu se putea... stocul din magazin este diferit de cel online.
    Ma uitam la doamna care il luase pe "nu se poate" in brate si imi aminteam de cum a bagat Greuceanu zmeul in pamant pana la gat cu un singur pumn.
    Venisera sarbatorile aveam 1 saptamana de vacanta si aveam timp sa ma joc si nu se putea... daca nu se putea...
    Imi aminteam apoi ca nu vreau cazier ca am o familie de intretinut... si din acea zi doamna respectiva a devenit pentru mine "Doamna cea cu nu se poate".

    Si uite asa a platit baiatu un joc de 2 ori, ca am cedat si mi l-am cumparat digital nu puteam sa pierd o saptamana propice pt gaming din cauza doamnei.

    Despre ce vorbim? Nu sunt nesimtiti, e pur si simplu vorba de o structura gandita prost, iar angajatii din front end nu au nici un fel de vina saracii, ei iau ciomegele iar cei vinovati pentru asta stau linistiti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 128 of 283 FirstFirst ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 178 228 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts