Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 141 of 283 FirstFirst ... 41 91 131 139 140 141 142 143 151 191 241 ... LastLast
Results 2,801 to 2,820 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2801 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytzu16 View Post
    Băi nina, lasă naibii comportamentul ăsta agresiv. Nu e vina lui că ți-a întârziat ție comanda iar o parte din treaba lui e să îți ceară detalii despre comandă ca să vadă ce s-a întâmplat. Așa sunteți toți niste viteji in spatele tastaturii..
    De acord cu prima parte, referitor la comportament si ca userul MG nu are vreo vina. DAR, nu e treaba lui sa ceara informatiii despre comanda ca sa afle ce s-a intamplat. Nu cred ca scrie in fisa postului ca trebuie sa isi faca conturi pe forumuri ca sa raspunda nemultumirilor de orice fel. E pro-bono, ma gandesc, deci e cu atat mai mult de admirat ca isi ia din timp ca sa faca asta.


    Sau poate ia bani gramada, who knows?

  2. #2802 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Daca e așa, cum ai spus și tu, e cu atât mai mult de admirat. Regardless, nu își avea rostul reacția userului de mai sus. /offtopic

  3. #2803 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Nu e vina celor de Media Galaxy ca nu ajunge comanda la timp. Problema e la firma de curierat.
    Lucrez de 1 an de zile pe comenzi online, si la fiecare firma de curierat cu care lucram exista probleme de intarzieri, mai ales in perioada iulie-august, in special la DPD. Si continuam cu ei sa lucram, pentru ca ofera tarife mult mai mici decat restul. Pentru pick-up (la retur) folosim Urgent Cargus, si ne ajung retururile chiar si dupa 6-7 zile de cand a facut clientul cererea de retur. La Sameday, curierii vin sa ridice coletele pe la ora 14-15, cand ei ar trebui sa ajung la 17... Cu Fan Courier nu lucram pentru ca tarifele lor sunt mult prea mari (de exemplu: ne costa 4 lei/colet pentru a pune banii ramburs intr-un cont colector)
    Sa nu mai zic ca ele ajung sparte la client, si aici ma refer la folii de sticla pentru telefon (desi ele sunt protejate cu folie bubble).

    @Media Galaxy: Cand veti primi consola? Si cam cate bucati ar fi pe Bucuresti? Macar cu aproximatie.

  4. #2804 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Eu am avut experiente mult mai bune cu fan curier decat cu prietenii. As prefera sa am optiunea de a plati ceva in plus si sa primesc coletele cu fan, decat sa ma chinui cu Nemo.

  5. #2805 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am dat comanda joi la altex au avut timp vineri-sambata sa dea pachetul curierului si nu luni ca nemo lucreaza si sambata
    au dormit in papuci cei de la altex tinand cont ca emag au un volum mult mai mare de comenzi
    la emag am dat comanda de tel sau tv si in mai putin de 48 de ore era la usa,m-am mirat cand au sunat ca m-a asteptam cel m-ai rapid in 3 zile de la comanda
    altex le trebuie lejer cateva zile sa predea curierului

    asa ca taceti din gura pupincuristilor
    si nu sunt offtopic,titlul topicul nu e unul de lauda pentru altex de aceea asta a venit aici si incearca sa va raspunda

  6. #2806 SP
    Banned skyrim's Avatar
    De ce de la o vreme nu mai gasesc jocuri PC mai vechi de 2016-2017? Inclusiv jocuri mai vechi lansate de EA , Bethesda, Take-Two Interactive de prin 2010-2013 in varianta de colectie/Premium ? De la Bethesda de exemplu nu mai gasesc nimic din ce a fost lansat inainte de 2017. De la Take-Two Interactive n-am gasit decat GTA 4, GTA 5 si XCOM, si culmea e o companie mare ce a lansat foarte multe jocuri in ultimii 10 ani. Nici de la EA nu sunt foarte multe, adica doar FIFA, Star Wars, Battlefield, Titanfall si Sims si doar astea mai recente.
    In schimb, gasesc toate jocurile lansate de Blizzard si in mare (Starcraft,Diablo, Overwatch, WoW), fie ceva jocuri din seria Mortal Kombat si Batman Arkham de la Warner Bros ...... si cam toata seria CoD lansata de Activision
    De la Ubisoft culmea nu gasesc iarasi multe jocuri, inclusiv AC Origins si Far Cry 5 recent lansate, dar bine ca are editia de colectie la AC2 si un Far Cry Primal aruncat pe acolo. LOL.
    I-am contactat si au ridicat din umeri zicand ca nu mai le distribuie publisherii. Dar in alte tari straine gasesti in magazine si jocuri mai vechi de prin anii 90' puse la gramada.
    Cum e posibil ca un magazin de electronice sa se afle intr-o asemenea situatie in 2018? Sunt tarifele prea mari in UE?
    De la Emag nu cumpar de cand mi-am luat teapa, si prefer sa iau jocurile in format disc, nu coduri si mai ales la suprapret de pe Steam/Origin/Uplay sau de pe Amazon. Stiu ca exista G2A, dar sunt colectionar de jocuri in format disc de felul meu.

  7. #2807 SP
    Member Chazy90's Avatar
    @Media Galaxy In speranta unui rezolvari pe cale amiabila va scriu si aici. Este legat de o depasire a termenului de solutionarea unui garantii, cum este stipulata in legea nr. 449/2003.
    Pentru mai multe informatii te rog sa te uiti la numarul de ticket CAS-166393-B6R1 la Altex support clienti.
    Am depus si o plangere la ANPC, pentru depasirea termenului de 15 zile calendaristice, sub numarul 18837.

    Desi service-ul in ziua 15 a constatat defectul tehnic si a gasit ca solutionarea inlocuirea produsului, colegii de la Altex AFI Cotroceni au refuzat acest lucru, desi avea produsul in magazin, nici nu au vrut sa imi dea banii inapoi pe el, sau sa cumpar un produs mai scump, scadend diferenta pe acest produs.
    Procesului verbal #64276 sau numat tichet service 5949 sunt pentru dovada aducerii produsului in garantie, cu data de 02.08.2018, azi find a 16-a zi calendaristica, de cand l-am adus.

    Este ultima ocazia sa gasim o solutie pe cale amiabila si doresc sa fiu contactat telefonic cat mai rapid pentru rezolvare.

  8. #2808 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    @nina: Nu e nimeni pupincurist.
    Sunt 2 factori ce tin de livrarea comenzilor.
    1. Cei care proceseaza comanda nu se grabesc sa o finalizeze la timp
    2. Curierii au un program anume de ridicare a coletelor.
    Daca Nemo lucreaza sambata, asta nu inseamna ca si ridica tot sambata. Toti curierii au program de ridicare si de livrare de luni pana vineri, iar sambata este program scurt doar de livrari.
    Nu stiu cum se procedeaza la Nemo, dar iti dau un exemplu ce am intampinat eu: eMAG aloca un numar de AWB (4000) pentru cei de la DPD. Noi pregatim coletele, cei de la DPD le ridica dupa ora 17. Le duc la depozit unde acolo se re-eticheteaza AWB-urile, iar daca pana la ora 21 nu termina si nu prind camioanele (atunci cand ar trebui sa fie gata de plecare), coletele raman in depozit si se va incarca in camion a doua zi, seara.
    Primesti coletele de pe eMAG asa de repede, pentru ca ei au regula ca tot ce se comanda pana in ora 17 (inainte era 18) trebuie procesat si finalizat, ca sa ajunga la client a doua zi, cel tarziu in urmatoarea zi. Chestia asta e aplicabila atat pentru ei, cat si pentru vendori, prin platforma Marketplace. In plus, se lucreaza cu 4 firme de curierat.

    Asa ca nu stiu ce conditii de livrare au cei de la Altex/MG. Ii poti suna sa vezi, daca tot esti nemultumit de timpul de livrare.
    Am parte zilnic de oameni ca tine, ce sunt frustrati ca nu le ajung comenzile la timp. Ii rezolv prin a le da AWB-ul si numarul de telefon de la depozitele aferente, ca sa se certe cu ei. Atata timp cat de la mine a plecat coletul, nu mai e in responsabilitatea mea daca ajunge sau nu la timp.

    Sa iti mai zic si de faza cu 8 ore Chiajna-Bucuresti.
    Daca te uiti atent la urmarirea coletului, vei vedea faptul ca coletul a fost ridicat din Chiajna si a fost scanat ca receptionat in Bucuresti (mai mult ca sigur a fost adus mai devreme), iar apoi s-a trimis catre Brasov unde si acolo se scaneaza ca receptionat, mai apoi sa se faca livrarea a doua zi.
    Asta e problema la toate firmele de curierat ca trebuie sa treaca prin cel putin 1-2 depozite inainte de a ajunge coletul la tine acasa. Nicio firma nu trimite o duba goala cu un singur colet (cutie, plic) catre tine, pentru ca esti tu mai cu mot.

  9. #2809 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    @dark18: Lasa-l in pace pentru ca genul asta de oameni sunt greu de induplecat si de cele mai multe ori nu merita efortul, ca in cazul de fata. Nina nu intelege ca atitudinea lui si agresivitatea care nu e indreptata catre cine trebuie e problema. Dar hey, suntem "pupincuristi"

  10. #2810 SP
    Senior Member nina's Avatar
    e indreptata catre un angajat altex,oricum altex blacklisted
    sper sa vi se intample si voua intarzieri exagerate

    de la evomag cumparasem pc pe bucati(peste 10 produse) si avusesera montare gratuita(am profitat de oferta si stiam ca o sa ajunga ceva mai tarziu) si mi-a ajuns pc-ul in 4 sau 5 zile de la comanda,adica mai repede decat comanda asta de la altex
    nu cumpar de la un magazin ci cumpar de la mai multe si automat ca o sa le compar iar altex de departe cei mai lenti

  11. #2811 SP
    Member kinezu's Avatar
    Pana la urma cum se face maine cu consola 500 Million?

  12. #2812 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by kinezu View Post
    Pana la urma cum se face maine cu consola 500 Million?
    Salut! SONY va livra saptamana viitoare consola in depozitul nostru. Fiind o cantitate limitata, sa va acorda o singura consola per client.



    Cu privire la discutiile de mai sus, vreau sa punctez faptul ca si eu sunt pasionat ca si voi. Din acest motiv am zis ca ar fi frumos sa ofer un suport in plus comunitatii din care fac parte. Daca vreti, ne putem intalnit intr-o zi sa discutam.



    Cu privire la curieri, uneori sunt factori pe care nu ii putem controla, dar tot ce tine de noi incercam sa eficientizam pe cat posibil.



    Site-urile Altex si Media Galaxy sunt sincronizate si cu un numar de magazine din tara. Sunt cazuri in care un client din Bucuresti comanda online, dar produsul respectiv nu se afla in depozitul central, ci in magazinul din Brasov de exemplu si livrarea poate sa dureze un pic mai mult.

  13. #2813 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Salutare,
    Cand va aparea la vanzare pe site, editia 500 million?

  14. #2814 SP
    Junior Member andvav86's Avatar
    Va salut. De ce a dispărut din oferta Altex/Mediagalaxy NAS -utile Synology in special mă interesa DS218+. Mulțumesc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #2815 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by ShpioOn View Post
    Salutare,
    Cand va aparea la vanzare pe site, editia 500 million?
    Salut! In cursul urmatoarelor zile va aparea. Mai avem ceva detalii logistice de pus la punct.

  16. #2816 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Salut! In cursul urmatoarelor zile va aparea. Mai avem ceva detalii logistice de pus la punct.
    Multam frumos!

  17. #2817 SP
    Junior Member KHALILAWWAD's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Salut! In cursul urmatoarelor zile va aparea. Mai avem ceva detalii logistice de pus la punct.
    Salut, oare veti face ceva anunt inainte cu data si ora in care se vor lansa comenzile, sau pur si simplu va aparea pe site? Multumesc!

  18. #2818 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Salutare. Jocul Hello Neighbor pentru PS4 o sa il aveti pe stoc?

  19. #2819 SP
    Junior Member Crixus's Avatar
    Hello @MediaGalaxy, ce parere aveti despre Sekiro collector's edition?


  20. #2820 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by KHALILAWWAD View Post
    Salut, oare veti face ceva anunt inainte cu data si ora in care se vor lansa comenzile, sau pur si simplu va aparea pe site? Multumesc!
    Hello. Scuze pentru reply-ul intarziat, momentan sunt in concediu, dar cu privire la consola asteptam sa fie transferata din depozitul de tranzit in cel central. Cel mai probabil va fi pusa la vanzare vineri. Voi incerca sa vin cu un anunt in timp real pentru voi.

    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Salutare. Jocul Hello Neighbor pentru PS4 o sa il aveti pe stoc?
    E posibil, dar verific luni mai exact.

    Quote Originally Posted by Crixus View Post
    Hello @MediaGalaxy, ce parere aveti despre Sekiro collector's edition?

    Salut! Conform furnizorului oficial vom avea si aceasta editie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 141 of 283 FirstFirst ... 41 91 131 139 140 141 142 143 151 191 241 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts