Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 160 of 283 FirstFirst ... 60 110 150 158 159 160 161 162 170 210 260 ... LastLast
Results 3,181 to 3,200 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3181 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by westy9009 View Post
    Inca suntem ani multi in urma fata de alte tari ... Crezi ca Anglia, US , Germania .... etc nu au avut problemele de acest gen ?. BA DA ACUM 20 de ani . In UK Royal MAIL este la putere , in Romania - Posta Romana este in faliment . In UK Royal mail involuntar impune un standard firmelor de curierat de tip 3'rd party ; in Romania cam ce standard s-ar putea impune ?
    Nu are nicio legatura Posta sau curierii ca Emag, Altex si toate firmele de rahat, nu sunt in stare sa trimita clientului jocul nici macar in ziua lansarii.

  2. #3182 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    Este vreo șansă să ajungă până mâine pe stoc la Altex în Alba Iulia sau Deva? Nu mă grăbesc să îl iau azi.

  3. #3183 SP
    Member westy9009's Avatar
    tind sa cred ca in vest - zona asta are o acoperire de 24 de ore si o logistica net superioara . ( ce dracu ma aia au benzi rulante in depozite si la noi inca se face split manual cu cititorul de bare ( aici stric ma refer in depozitele lor Centrale ) ... In Romania daca a ajuns jocul la depozitul central Altex ( cum am vazut in pozele de ieri ) pe la un 16:00 .... Cam ce curier vine sa iti mai ia coletul la 16:00 ca astazi Vineri sa il ai pe masa pe la un 11:00 hai 12 :00 maxim . La mine in companie avem contract cu 3 curieri diferiti ( daca pana in ora 15:00 nu avem coletele la receptie - ADIO ) - se ridica numai a 2-a zi deci a 3-a zi la destinatar .

    ---------- Post added 26-10-2018 at 11:35 ----------

    aaa si inca o chestie .... care este logica la :RDR2 in Verificare Magazin - apar numai Altex Colentina si Altex Targoviste ? ca avand stoc ? acolo sosesc initial tirurile cu produse sau cum ?

  4. #3184 SP
    Member Hazer's Avatar
    Probabil ca acolo nu a fost cererea pe online atat de mare ca in alte orase..

  5. #3185 SP
    Junior Member alexandrupaul's Avatar
    Pana la urma ajunge maine? Aveti livrare samabata la curier? sau sa nu ma mai complic si sa ma duc la flanco sau sa-l comand de la emag ca apare ca junge sambata.

  6. #3186 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am primit mail cu RDR2 ca cica azi il ia curierul...penibil. Vezi sa nu astept pana Luni dupa el, comanda e ca si anulata deja, gg Altex

  7. #3187 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    I s-a livrat cuiva jocul in Bucuresti pana la ora asta?

  8. #3188 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    @Media Galaxy Salut, imi poti spune te rog daca in Timisoara este Red Dead Redemption 2 in magazine?

  9. #3189 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    M-a sunat acum cineva din call center Altex sa-mi comunice "oficial" ca nu se poate livra comanda respectiva cu voucher-ul aplicat initial, dar ca daca e ok, ei livreaza azi comanda la pret full si ulterior mi se va oferi un voucher in valoare de 70 lei pentru o alta comanda

    Le-am zis clar ca nu, ca eu am plasat o precomanda de aproape 1 an si ma astept sa-mi fie livrat produsul la pretul respectiv.

    Pana la urma, dupa ce i-am zis ca nu vreau sa anulez precomanda, dar sa mi se livreze exact la acel pret, nu vreau reducere de 20 lei in plus pentru alt produs ci vreau aici, au zis ca-mi pot reface comanda, la pretul de 220 lei, dar mi se va livra maine sau luni, ceea ce mi se pare destul de ok pana la urma.

    Voi verifica comenzile pe site, sa vad cand si daca o sa apara.

  10. #3190 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    In niciun caz nu accept așa ceva. Vreau precomanda la acel preț sau voucher sa pot cumpăra jocul, nu mă interesează altceva.

  11. #3191 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda. Se pare ca e ori-ori. Daca e precomanda la pretu ala e maine/luni. Daca e voucher, e pentru altceva iar jocu asta il iei la pret full.

    Atata pot si ei...

  12. #3192 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Daca intereseaza pe cineva, in Cluj, la Iulius Mall, nu este. Am comandat la eMag si il ridic maine dupa-masa din showroom.

  13. #3193 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mda. Se pare ca e ori-ori. Daca e precomanda la pretu ala e maine/luni. Daca e voucher, e pentru altceva iar jocu asta il iei la pret full.

    Atata pot si ei...
    Păi cum e ori ori? Să-mi dea jocul la pret de precomanda. Să onoreze exact ce am comandat la prețul respectiv. Asta e culmea, dar nicio problema, am discuția aici cu soluția propusă. La ANPC mi-au spus că întâi am obligația să încerc să rezolvăm pe cale amiabila. Asta nu e soluție, sa cumpăr de la ei doua produse. O sa depun plângerea luni, azi nu mai ajung la biroul ANPC.

    LE: Se pare că eu nu înțeleg ce ai scris. Comanda care vine se refuza și eu dau alta comandă după sau sunt obligat să primesc comanda asta și apoi îmi dau voucher?

    LLE: Am fost sunat, se reface comanda la prețul din precomanda inițială. Deci luni...eh, nici că mai cumpăr ceva de la ei. Ziua lansării, precomanda, vise erotice în tara asta

  14. #3194 SP
    Junior Member Zeper15's Avatar
    Salut băieți. După ce am citit pe aici să înțeleg că doar pe luni ne vine jocul de la Altex?

  15. #3195 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by Antaury97 View Post
    @Media Galaxy Salut, imi poti spune te rog daca in Timisoara este Red Dead Redemption 2 in magazine?

    Ai ceva update? Se gaseste? Azi dau o fuga dupa lucru pana la Shopping City, dar mi-e sa nu merg degeaba...

  16. #3196 SP
    Member Hazer's Avatar
    lol am sunat acum la altex si mi-au zis ca e in drum spre mine coletul, dar nu a avut un awb pe care sa mi-l dea sa fac tracking. Nu stiu daca mai are sens sa astept sa vina sau sa ma duc sa mi-l iau singur din flanco unde am rezervare..

  17. #3197 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ziua lansării, precomanda, vise erotice în tara asta

    Asa si eu cu Flanco. Ca mi-l aduc luni/marti, precomanda data de 6 luni. Nu inteleg cum in magazine din orase mici era inca de ieri, iar in Timisoara nu il gasesti nicaieri. Vai de capul lor de flamanzi...

  18. #3198 SP
    Member madskills's Avatar
    La Altex, jocul se gaseste in magazine doar in Covasna, Dambovita (cum am scris si mai devreme) si Prahova.

  19. #3199 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Ai ceva update? Se gaseste? Azi dau o fuga dupa lucru pana la Shopping City, dar mi-e sa nu merg degeaba...

    Iata unde a ajuns momentan:

    MEDIA GALAXY BUCURESTI TITAN IRIS
    ALTEX PLOIESTI BILLA
    ALTEX SFANTU GHEORGHE KAUFLAND
    ALTEX TARGOVISTE
    ALTEX BUCURESTI COLENTINA
    ALTEX TARGOVISTE KAUFLAND
    ALTEX BUCURESTI UNIREA
    MEDIA GALAXY BUCURESTI MALL VITAN

  20. #3200 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Mai bine il iau digital si gata. Imi f** zenul degeaba cu magazine, curieri etc etc. Bine ca la Flanco e in orase cu 10 mii de oameni unde is 2-3 cu PlayStation si nu il gasesti in Timisoara... Marketing si logica blanao.



    Eram deja in pita de mult daca nu stateam cu speranta ca ba mi-l aduce Flanco, ba il gasesc in magazin.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts