Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 165 of 283 FirstFirst ... 65 115 155 163 164 165 166 167 175 215 265 ... LastLast
Results 3,281 to 3,300 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3281 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Mi se pare amuzant, primim jocurile pentru care am facut preorder, cu 2-3 zile dupa lansare, dar MG/Altex se astepta ca de acuma incolo sa platim in avans, cu cardul preorder-urile, fara posibilitate de ramburs .

    Chiar ne cred prosti, voi achita in avans un preorder la Mg/Altex CAND VOR ZBURA PORCII!

  2. #3282 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    M-a sunat acum cineva din call center Altex sa-mi comunice "oficial" ca nu se poate livra comanda respectiva cu voucher-ul aplicat initial, dar ca daca e ok, ei livreaza azi comanda la pret full si ulterior mi se va oferi un voucher in valoare de 70 lei pentru o alta comanda

    Le-am zis clar ca nu, ca eu am plasat o precomanda de aproape 1 an si ma astept sa-mi fie livrat produsul la pretul respectiv.

    Pana la urma, dupa ce i-am zis ca nu vreau sa anulez precomanda, dar sa mi se livreze exact la acel pret, nu vreau reducere de 20 lei in plus pentru alt produs ci vreau aici, au zis ca-mi pot reface comanda, la pretul de 220 lei, dar mi se va livra maine sau luni, ceea ce mi se pare destul de ok pana la urma.

    Voi verifica comenzile pe site, sa vad cand si daca o sa apara.
    @Media Galaxy, ce se intampla pana la urma cu comenzile astea? Sambata nimic, azi nimic. Contul a ramas la fel, cu comanda initiala facturata gresit. Am sunat in call center de 2 ori azi dim. Prima data am inchis dupa 27 min de asteptare, a doua oara dupa 22 min de asteptare. Mai lucreaza cineva in firma asta?

    Vreti sa va aduc aminte ca am fost informat chiar in apelul de vineri, ca este inregistrat si ca mi s-a spus ca-mi va fi livrata comanda sambata sau azi la pretul de 220 lei? Deja exista si dovada audio, numai buna pentru reclamatia ANPC.

  3. #3283 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deci vine jocul azi, fara reducerea aplicatăscreenshot_2018-10-29-11-23-23-215.jpeg

  4. #3284 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Adica azi vine ala pe care l-am anulat vineri la telefon, in apelul ala integistrat?

  5. #3285 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da...

  6. #3286 SP
    Member sahara's Avatar
    img_0056.jpg
    2 bucăți in tm shopping City


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #3287 SP
    Member Mishy's Avatar
    Si eu doar azi am primit SMS de la curier, dupa ce l-am gasit sambata in magazin, tin sa precizez ca in Alba Iulia, nu Bucuresti. Poate nu pricep eu cum lucreaza ei sau cum functioneaza chestiile astea in general, dar din moment ce vezi ca ai comenzi din orasul respectiv si tu livrezi jocul la magazinele din acel oras, nu ar fi normal sa pui deoparte pentru cei care au comenzi de acolo sa le fie livrate sau macar un telefon sa il ridic de la magazin.

  8. #3288 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Stai linistit, ca eu nici azi n-am primit niciun semn in Bucuresti. Bine ca l-am luat sambata de la eMag si am putut sa ma bucur de el in weekend.

  9. #3289 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa 37 de minute de asteptare (al 3lea apel) am reusit sa prind pe cineva de la call center. Se pare ca nu apare nicaieri in sistem, discutia de vineri (am dat quote mai sus) si nu s-a anulat nicio precomanda, ca sa se faca alta cu reducerea initiala.

    Am stat cu el la telefon pana a contactat alt departament pentru detalii si mi-au zis ca acum au discutat despre refacturare la pretul corect (redus) si ca in cursul zilei de azi va pleca de la ei la pretul corect (moment in care voi primi email cu acest pret corect) si ca in cursul zilei de maine ar trebui sa ajunga la mine.

    Sunt curios daca era singurul angajat, pentru ca parea cam stresat. Posibil sa fie si singurul din firma care chiar lucreaza...

  10. #3290 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deci ar trebui sa sun din nou? Hai că asta e buna...Îmi mai cereau și acordul pentru discuția înregistrată... Aștept răspunsul ălora de la ANPC. In 30 de zile maxim sunt obligați să-mi dea rezolvarea, indiferent daca e favorabilă sau nu.

  11. #3291 SP
    Mtb
    Junior Member Mtb's Avatar
    Pentru cei din Cluj eu am gasit in Carrefour in Vivo ( Mi-am luat pentru Xbox si am uitat sa ma uit si pentru PS dar probabil ca sunt )

  12. #3292 SP
    Junior Member seba890's Avatar
    Tot in cluj vad ca este la MG in Vivo (polus).

  13. #3293 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Deci vine jocul azi, fara reducerea aplicatăAttachment 284127
    Eu am primit un rahat. Nici azi nu a venit, si vroiam sa dau comanda mea la un prieten din localitate. Ce magarie frate, sa faci precomanda acum 2 ani si la 3 zile de lansare sa nu iti vina jocul...

    Joi am facut frumos rezervare in magazin la Flanco (40km distanta), si vineri am si avut jocul.

    Nu este prima oara cand o precomanda imi intarzie mult, dar cred ca este si ultima facuta la Altex.

  14. #3294 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intr-un final, dupa fff multi nervi, multe telefoane de confirmare de ambele parti si 5 zile intarziere, a ajuns jocul la pretul de precomanda (cu reducerea inclusa).

    Felicitari Altex, pentru ca ati reusit sa ne faceti sa ne bucuram atat de tare pentru lucrurile mici si normale intr-o societate normala. Bine ai venit in anii 2000...

  15. #3295 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Si eu am avut precomanda facuta, insa mai recent. Nu am primit jocul in data lansarii (26.10.2018), ci doar ieri (29.10.2018), la ora 12, adus direct de curier Altex. Curierul mi-a spus ca a mai fost in cursul zilei, la o multime de destinatari cu jocuri RDR2, si cam zece dintre ei nu le-au mai vrut si urmeaza sa le duca inapoi in depozit, vorbesc de Timisoara, de unde sunt si eu.
    Din pacate, e foarte clar, ca in aceasta situatie cu RDR2, Altex si Media Galaxy nu si-au invatat lectia si au fost prinsi complet pe picior gresit cu distribuirea jocului catre clienti.
    Chiar si in situatia in care Rockstar a impus niste restrictii legate de data lansarii, daca altii precum Flanco sau e-mag, au reusit sa distribuie (chiar si partial) jocurile vineri, Altexul si Media Galaxy trebuiau sa poata si ei.

  16. #3296 SP
    Member geo971986's Avatar
    Si la emag a fost aceeasi poveste. Mie mi-au dat sms sa merg sa ridic numai dupa ce am facut reclamatie insa intre timp il luasem din alta parte...

  17. #3297 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu ca as mai avea nevoie, dar nici astazi n-a ajuns curierul Altex cu RDR2 la mine in Bucuresti. Mi se pare wow. Intelegeam daca era black friday sau ceva.
    Am facut ieri o sesizare pe site pentru acel voucher promis, dar daca nu voi primi un raspuns pana maine, voi face o sesizare la OPC. Deja am pregatit toate mail-urile de la ei si screenshot cu comanda, doar sa le atasez la OPC.
    Keep it up!

  18. #3298 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    eu l-am luat de joi (25.10) de la Emag . precomanda data in dec 2017

  19. #3299 SP
    Member thomas's Avatar
    Astăzi sunt oferte , un preț mai mare
    Attached Images Attached Images red2.jpg

  20. #3300 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by thomas View Post
    Astăzi sunt oferte , un preț mai mare
    Nu e la reducere jocul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts