Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 171 of 283 FirstFirst ... 71 121 161 169 170 171 172 173 181 221 271 ... LastLast
Results 3,401 to 3,420 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3401 SP
    Junior Member kypycus's Avatar
    Media Galaxy voucherele cele de 70 ron cand le primim ca din octombrie a trecut ceva timp asa ca idee

  2. #3402 SP
    Junior Member Lotta's Avatar
    Ca idee, ar trebui sa faceti un sistem in care sa anuntati oamenii inainte sa plaseze o comanda, ca exista un termen de livrarea imens! Astfel, clientii ar avea posibilitatea sa aleaga daca sa mai cumpere de la voi!
    Si cum la Altex este de fapt Black Month, prin ianuarie exista o sansa sa fie onorate comenzile.

  3. #3403 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am comandat sambata shadow of war si o pereche de căști si azi au venit

  4. #3404 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by kypycus View Post
    Media Galaxy voucherele cele de 70 ron cand le primim ca din octombrie a trecut ceva timp asa ca idee

    Lasa-mi te rog numarul comenzii.



    Quote Originally Posted by Lotta View Post
    Ca idee, ar trebui sa faceti un sistem in care sa anuntati oamenii inainte sa plaseze o comanda, ca exista un termen de livrarea imens! Astfel, clientii ar avea posibilitatea sa aleaga daca sa mai cumpere de la voi!
    Si cum la Altex este de fapt Black Month, prin ianuarie exista o sansa sa fie onorate comenzile.

    Salut. In mod normal termenul de livrare apare in mail-ul de tranzactionare si mai este afisat in sectiunea de termeni si conditii livrare (aici). No worries, nu se va ajunge in ianuarie cu livrarea comenzilor.

  5. #3405 SP
    Junior Member Lotta's Avatar
    Termenul de livrare este trecut in email-ul primit, insa, numai dupa comanda si plata! Nu esti anuntat inainte, cum ar fi normal.
    Am o comanda facuta la un magazin nemtesc, in ziua de 15 noiembrie. Astia stiu sa specifice in pasii necesari pt comanda, termenul estimativ de livrare. Si culmea, maine am fost anuntat ca o sa primesc coletul. De la aproape 1500 km distanta!
    In fine, tu nu ai nicio vina, esti angajat Altex (cu sarcina in fisa de post sau pro bono), iti inteleg inversunarea cu care le tot gasesti scuze.
    O seara buna

  6. #3406 SP
    Member westy9009's Avatar
    media galaxy .....voucherul acela de 50 ron pentru plata ...mastercad/mestro ...sunt in neant sau le primim de mos nicolae ?

    Sent from my SM-T815 using Tapatalk

  7. #3407 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Daca citeai regulamentul, poate intelegeai cum sta treaba cu voucherele acelea, dar de ce sa ne obosim...
    https://altex.ro/regulament-plateste...her-cadou/pag/

    Il vei primi pe 11 decembrie.

  8. #3408 SP
    Member westy9009's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Daca citeai regulamentul, poate intelegeai cum sta treaba cu voucherele acelea, dar de ce sa ne obosim...
    https://altex.ro/regulament-plateste...her-cadou/pag/

    Il vei primi pe 11 decembrie.
    Poate daca pagina nu ar fi fost indisponibila zile bune - as fi citit ... Imi pare rau insa nu am alerta pentru " cand devin paginile disponibile " si chiar obosisem sa dau Refresh zilnic . Merci mult oricum .

  9. #3409 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ce-i drept, era mai intuitiv sa puna un mic disclaimer pe pagina principala a promotiei, unde sa scrie cele doua date de primire a voucherului. Altfel, trebuie sa stea omul sa scormoneasca prin toti termenii si conditiile.

  10. #3410 SP
    Member westy9009's Avatar
    ca sa ne intelegem - aceeasi promotie acum este picata pagina cu Regulamentul de la MediaGalaxy .
    Attached Images Attached Images 1media.jpg 2media.jpg

  11. #3411 SP
    Junior Member kypycus's Avatar
    Media Galaxy am trimis PM cu nr. de comanda.

  12. #3412 SP
    Member Johnny's Avatar
    Este disponibil Darksiders 3 la altex/media galaxy? (apare cu stoc epuizat peste tot )

  13. #3413 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Lotta View Post
    Termenul de livrare este trecut in email-ul primit, insa, numai dupa comanda si plata! Nu esti anuntat inainte, cum ar fi normal.
    Am o comanda facuta la un magazin nemtesc, in ziua de 15 noiembrie. Astia stiu sa specifice in pasii necesari pt comanda, termenul estimativ de livrare. Si culmea, maine am fost anuntat ca o sa primesc coletul. De la aproape 1500 km distanta!
    In fine, tu nu ai nicio vina, esti angajat Altex (cu sarcina in fisa de post sau pro bono), iti inteleg inversunarea cu care le tot gasesti scuze.
    O seara buna

    Nu este vorba de inversunare aici, dar iti inteleg punctul de vedere si ai dreptate. Am transmis si eu deja aceasta informatie mai departe.


    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Este disponibil Darksiders 3 la altex/media galaxy? (apare cu stoc epuizat peste tot )

    Pe data de 4 decembrie urmeaza sa primim livrarea de la furnizorul oficial cu toate editiile care apar acum pe site.

  14. #3414 SP
    Member Johnny's Avatar
    Just cause 4 se lanseaza pe 4 decembrie.

    Darksiders 3 se lanseaza azi...

  15. #3415 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Just cause 4 se lanseaza pe 4 decembrie.

    Darksiders 3 se lanseaza azi...
    Salut. Da, stiu ca pe 4 decembrie se lanseaza Just Cause 4. La Darksiders 3 a fost o problema de partea producatorului si a primit tarziu marfa furnizorul.

  16. #3416 SP
    Member geo971986's Avatar
    Am si eu o dilema generala legata de comenzile online. Din ce moment incepe garantia unui produs comandat online? Din momentul in care am facut comanda sau din momentul in care l-am primit? In alta ordine de idei sa presupunem ca am o comanda si awb-ul curierului imi zice ca este de cateva zile in tranzit. Daca comanda asta intarzie mai mult de 14 zile, inseamna ca mi-am pierdut dreptul de a o returna fara motiv? sau daca curierul (ipotetic vorbind) intarzie 2 ani, inseamna ca primesc un produs cu garantia expirata? Intreb pentru ca am observat ca factura fiscala inregistreaza data comenzii nu a livrarii.

  17. #3417 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Imi poate explica si mie , cum pot sa , anulez o comanda facuta online ( Altex). ?!

  18. #3418 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ai cum. Am facut comanda luni si tot luni am incercat sa anulez. Am sunat la ei, am apasat tasta 1 si am inchis dupa 18 minute de asteptare. Am sunat din nou, am apasat 2 si a raspuns cineva dupa 15 min de asteptare care cand a auzit ce vreau sa fac, mi-a zis sa astept sa ma transfere la colegii de la tasta 1, fara sa aibe rabdare sa-i spun ca deja am sunat acolo si nu raspunde nimeni. Asa ca am pierdut alte 13 min in asteptare la transfer si am inchis.

    Am facut sesizare pe site, ca sa anuleze comanda si mi-au raspuns a doua zi ca nu se poate anula, dar ca-mi recomanda sa refuz coletul la livrare...

    Eu oricum avusesem drum tot luni in magazin si mi-am luat ce-mi comandasem...

  19. #3419 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cand te suna curierul sa ridici coletul, ii spui ca nu il vrei.

  20. #3420 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Prima si ultima , comanda online facuta la Altex. Am o comanda plasata , din 16.11.2018 - status comanda confirmata integral.Cat sa mai astept , pana dupa sarbatori .!!? Cand vine , curieru nici nu mai iau produsu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts