Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 176 of 283 FirstFirst ... 76 126 166 174 175 176 177 178 186 226 276 ... LastLast
Results 3,501 to 3,520 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3501 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Ba se poate precomanda cu livrare curier si plata ramburs.



    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

  2. #3502 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by yamiyam View Post
    Buna ziua, am observat ca in ultima vreme stocul de controllere pentru ps 4 in magazine aproape s-a epuizat in toata tara (sub 5 orase ce mai au) si de cateva saptamani pe site stocul este epuizat complet.

    Tinand cont ca si celelalte site-uri concurente au aceasta problema, inclusiv magazinul oficial sony romania.


    Ne puteti spune ce se intampla!?, este o problema in procesul de aprovizionare la nivel national/ poate zonal international, daca da, cam in cat timp preconizati ca se va rezolva, daca nu, ce altceva se intampla?
    Multumesc!

    Hello. In decembrie a fost o campanie promo foarte mare pe aproape toata gama de produse SONY PlayStation si asta a cam secat stocurile peste tot. In clipa de fata incep sa vina reaprovizionarile.


    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    ^^^ Caut si eu de mult timp un DS4 Berry Blue, dar fara noroc. Nici in magazine (MG/Altex/Auchan/Flanco) nu am vazut controller de PS4/Xbone, si nici capacele protectoare pentru stickuri

    Ar trebui peste o saptamana sa ne ajunga o reaprovizionare pe controllere.


    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    S-au smecherit ăștia la Altex,la precomenzi nu mai poti selecta numerar la livrare.
    Probabil din cauza incompetenței curierilor de a livra in ziua lansării jocurile,mulți (printre care si eu de 3 ori) au refuzat coletul.
    Hai să vedem cum se descurca emag vineri cu Metro Exodus.

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

    Optiunea de numerar la livrare pentru comenzi nu mai este disponibila de aproximativ 4 luni.

  3. #3503 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Mersi de actualizare MG,îți dai seama că nu am mai dat nicio precomanda la voi,si nu aveam de unde să știu.

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

  4. #3504 SP
    Member Adr!an's Avatar
    Salutare,
    In luna Noiembrie 2018 am cumparat un gamepad pentru PS4 original, din Mediagalaxy Brasov. Acesta s-a defectat, defectul manifestandu-se prin lipsa de incarcare. M-am prezentat frumos inapoi in magazin cu produsul in ambalajul original si bonul de achizitie. S-a facut constatarea si preluarea in service. Mi sa propus dupa 12 zile inlocuirea gamepad-ului pt ca banuiesc acesta nu mai putea fi reparat. In momentul achizitiei acesta costa 219 lei iar cand mi s-a inlocuit produsul acesta avand un cost la raft de 239 lei, fiindu-mi impusa diferenta de pret de 20 lei! Intrebarea mea este daca este okay asa ceva? Daca gamepad-ul ar fi costat in acest momet 319 lei ar fi trebit sa platesc o diferenta de pret de 100 lei pt un produs aflat in garantie? sau daca gamepad-ul ar fi costat in acest moment la raft 119 lei mi s-ar fi platit de catre magazin diferenta inapoi fata de 219 lei cu cat am facut achizitia?? Pot primi un raspuns sau trebuie sa merg mai departe?

  5. #3505 SP
    Member westy9009's Avatar
    Iti imaginezi ca nu este ok ...daca ai semnat orice hartie prin care ai fost OK cu acest lucru ..adio ..altfel ai cast8g de cauza

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  6. #3506 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca esti beta, plangere la ANPC si apoi iti primesti produsul fara diferenta. Daca esti alpha, spune-i managerului ce articol din ce lege incalca, ameninta cu ANPC, ia-ti produsul fara diferenta inapoi si abia dupa asta fa plangere la ANPC. Oricum, ideea e sa faci plangere si pe viitor, daca ai ocazia, sa cumperi dre la emag.

  7. #3507 SP
    Member Adr!an's Avatar
    Multumesc de raspunsuri d-lor, deci mingea este in terenul meu
    MG, ai pierdut un client.

  8. #3508 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Ce pot sa faca este sa-ti storneze produsul si atunci primesti exact cat ai dat. Daca ei aleg stornarea nu mai ai ce sa comentezi. Dar cum produsul inca se fabrica, ar trebui sa fie obligati sa-l inlocuiasca. Ce nu inteleg eu, ce treaba are Altex cu asta, nu Sony se ocupa de service si inlocuire produs?

  9. #3509 SP
    Member Adr!an's Avatar
    Mediagalaxy a inlocuit produsul si mi-au cerut o diferenta de 20 lei pentru ca produsul la raft era in momentul stornarii 239 lei fata de 219 lei cand am achizitionat produsul; nu stiu ce legatura este intre SONY, Mediagalaxy, pretul de achizitie, garantie, si pretul de la raft in momentul stornarii.

  10. #3510 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Daca ti-au stornat produsul au dreptate. Primiesti cat ai platit si faci ce vrei cu banii.

  11. #3511 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact. Dar stornarea se face la cerere sau daca acel produs nu mai exista in stoc. Dar in cazul lor, aveau produsul, deci trebuia inlocuit cu unul nou.

  12. #3512 SP
    Member Adr!an's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Exact. Dar stornarea se face la cerere sau daca acel produs nu mai exista in stoc. Dar in cazul lor, aveau produsul, deci trebuia inlocuit cu unul nou.
    Asa este, produsul era pe stoc si mi-au cerut si diferenta

  13. #3513 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si tu ce ai facut? Ai dat diferenta pentru produs? Sau ai refuzat si ai luat banii?

  14. #3514 SP
    Member Adr!an's Avatar
    Am primit SMS de la MG "Buna ziua, de la media galaxy brasov suntem, service-ul v-a oferit acord de inlocuire pentru produsul dumneavoastra, va asteptam in magazin cu bonul fiscal pentru a va inlocui produsul. Multumim!" M-am prezentat in magazin cu bonul fiscal, mi-au propus sa imi aleg din raft un gamepad nou. Mi-am ales gamepadul si m-am prezentat inapoi la reprezentantul service; se pare ca si-a facut ceva calcule acel reprezentant si mi-a zis ca este o problema pentru ca bonul meu fiscal era in valoare de 219 lei iar produsul la raft in acel moment era in valoare de 239 lei. Am muscat-o si am platit diferenta ceruta.

  15. #3515 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Atunci poate te ajuta userul Media Galaxy cu un voucher pt diferenta, daca poti face dovada. Desi pentru 20 de lei...

    Nu trebuia sa accepti.

  16. #3516 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    In mod normal nu trebuia sa platesti nicio diferenta. Mai ales ca era vorba de acelasi controller. Daca ai fi vrut sa iti iei altceva si depaseai suma de pe bonul fiscal, atunci ai fi platit diferenta.

    Aceiasi situatie este si in cazul magazinelor de haine.

  17. #3517 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Exista legea 449/2003 actualizata care spune ca in primul rand produsul se inlocuieste si apoi se dau banii inapoi.



    Pentru diferenta de bani platita eu zis sa-i tragi lui MediaGalaxy o reclamatie la ANPC, poate iti iei diferenta de banii inapoi.

    ---------- Post added 15-02-2019 at 06:05 ----------

    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Ce pot sa faca este sa-ti storneze produsul si atunci primesti exact cat ai dat. Daca ei aleg stornarea nu mai ai ce sa comentezi. Dar cum produsul inca se fabrica, ar trebui sa fie obligati sa-l inlocuiasca. Ce nu inteleg eu, ce treaba are Altex cu asta, nu Sony se ocupa de service si inlocuire produs?

    Conform legii, treaba cu tine are vanzatorul direct, nu producatorul sau service-ul.

  18. #3518 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Pas 0: Pe viitor nu mai fi asa naiv si invata ce drepturi ai ca si consumator/client. Daca ceva "nu miroase bine" nu scoate banii din buzunar.

    Pas 1: Reclamatie la ANPC
    Pas 2: Vei avea castig si MG te va contacta sa rezolve situatia amiabil. Adica sa iti dea un voucher de 20 RON.
    Pas 3 (optional): avand in vedere ca is doar 20 RON poti sa iei pierderea si sa ceri amenda care ii va costa mai mult sau ceri un voucer de xxx RON. Daca nu va intelegeti va fi la latitudinea ANPC daca ii sanctioneaza sau nu.
    Pas 4 (optional): Trimite un mail catre Altex si fa o plangere oficala la ei (eventual pune si ceva postari pe FB/Instagram - ul Altex detaliind situatia) asa incat smecherasul din magazin care a facut ilegalitatea asta sa nu mai incerce cu altii.

  19. #3519 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Adr!an View Post
    Am primit SMS de la MG "Buna ziua, de la media galaxy brasov suntem, service-ul v-a oferit acord de inlocuire pentru produsul dumneavoastra, va asteptam in magazin cu bonul fiscal pentru a va inlocui produsul. Multumim!" M-am prezentat in magazin cu bonul fiscal, mi-au propus sa imi aleg din raft un gamepad nou. Mi-am ales gamepadul si m-am prezentat inapoi la reprezentantul service; se pare ca si-a facut ceva calcule acel reprezentant si mi-a zis ca este o problema pentru ca bonul meu fiscal era in valoare de 219 lei iar produsul la raft in acel moment era in valoare de 239 lei. Am muscat-o si am platit diferenta ceruta.

    Te rog sa faci un ticket pe site si sa imi trimiti numarul lui via PM. Voi discuta sa ti se acorde un voucher de compensare.

  20. #3520 SP
    Junior Member cosminddd's Avatar
    Salut. As dori sa intreb legat de stocurile de PS4 PRO, daca aveti idee cand anume (aproximativ, nu data fixa) se va face o reaprovizionare? De doua saptamani tot urmaresc site-urile Altex si MG fara noroc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts