Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 187 of 283 FirstFirst ... 87 137 177 185 186 187 188 189 197 237 ... LastLast
Results 3,721 to 3,740 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3721 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    La Death Stranding ni s-a confirmat in urma cu o saptamana si un pic ca vom primi Special si Collector's Edition si ca urmeaza sa ne trimita alocarea. Pana nu avem cifrele din partea lor, nu putem sa listam produsele fiindca nu stim ce limita sa setam in platforma.
    Great news! Dă-ne un headsup aici înainte dc poți. Eu sunt interesat de CE.

  2. #3722 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Great news! Dă-ne un headsup aici înainte dc poți. Eu sunt interesat de CE.
    Sure thing. Tot aveam impresia ca postasem informatia asta in topic, dar de fapt ii raspunsesem lui SeCeX intr-un PM.

  3. #3723 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    O veste foarte buna, tine-ne la curent si cu The last of us te rog, poate avem noroc cu Ellie edition pentru ca am vazut ca s-a comercializat si in Europa.

  4. #3724 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by killlemalll3 View Post
    O veste foarte buna, tine-ne la curent si cu The last of us te rog, poate avem noroc cu Ellie edition pentru ca am vazut ca s-a comercializat si in Europa.
    Unde în Europa mai exact?

  5. #3725 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Mea culpa,eu il stresez pe Media Galaxy cu pm uri,mi a raspuns mie in privat.

  6. #3726 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Amazon germania, amazon uk, game.co.uk... Am urmarit pe amazon zile la rand si n-am reusit sa prind, nu stiu cum dar n-am reusit sa intru la momentul potrivit desi intram zilnic. Cum spuneam, au fost ambele variante, collectors edition si ellie edition. Poti verifica dar vei gasi stoc epuizat insa macar poti alege sa fii notificat cand intra in stoc din nou daca se va intampla lucrul asta. Am reusit sa prind Death stranding collector’s si Shenmue collector’s insa evident ca as dori sa cumpar din Romania pt a evita transportul.

  7. #3727 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by killlemalll3 View Post
    O veste foarte buna, tine-ne la curent si cu The last of us te rog, poate avem noroc cu Ellie edition pentru ca am vazut ca s-a comercializat si in Europa.
    E posibil sa nu avem confirmarea editiilor la speciale la The Last of Us Part II chiar atat de curand. Mai dureaza. In mod normal cand se apropie lansarea primim aceasta informatie.

  8. #3728 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai pana atunci ei aloca in tarile civilizate toate bucatile si ramanem fara editii. Nu inteleg de ce trebuie sa asteptam atat de mult.

    Cred ca mai bine ne orientam spre alte tari/alte magazine, decat sa asteptam aiurea

  9. #3729 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai pana atunci ei aloca in tarile civilizate toate bucatile si ramanem fara editii. Nu inteleg de ce trebuie sa asteptam atat de mult.

    Cred ca mai bine ne orientam spre alte tari/alte magazine, decat sa asteptam aiurea
    Man, nu te obligă nimeni să nu pui pre-order pe alte site-uri dinafară. Nu se alocă după gradul de civilizație ci după volumul de vânzări din fiecate țară. Noi în RO la volume stăm prost mai ales la CEs și chestii de colecție. De aceea suntem la urmă. La ce te aștepți? Să le dea userul MG sau unul din noi mail la Sony: băieți începeți alocarea în România unde veți vinde maxim 50 de CEs (e cam 1000 de lei un CE, cam cât o consolă, mulți în RO nu-și permit suma asta) sau să înceapă cu UK, Germania unde vând lejer 1000 de bucăți?

    Dar din păcate nici Altex, nici user-ul Media Galaxy poate schimba asta. Noi tot avem noroc cu el aici că ne mai dă câte un pont.

    Eu mă bucur că Altex și Emag ne-au pus pe hartă și mai primim din când în când și noi CEs limitate. Lucrurile se mișcă în direcția care trebuie, dar din păcate nu în ritmul care l-am vrea.

    Până atunci, dă pre-order pe amazon.de dacă prinzi și dacă nu let's patiently wait for news from MG.

    My 2 cents,
    L.



    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

  10. #3730 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    MG:

    Vreo veste de pret/data lansare pentru Xbox One Elite Controller Series 2 ?

  11. #3731 SP
    Junior Member Firenze's Avatar
    Salutări băieți. Apelez la voi pentru că am incercat deja metodele clasice de a afla informații de la Altex, fara succes. Am plasat o comanda pe site vineri dimineață și apare in continuare "in așteptare". Nu m-a contactat nimeni telefonic sau prin e-mail...am discutat în Call Center cu cineva și nu știa nici ea ce se intampla, nu se găsește produsul (e vorba despre un TV...îl voiam pt. PS4 că mă joc pe unul vechi de vreo 10-15 ani)..numărul comenzii este ATX000002904448...

  12. #3732 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    MG:

    Vreo veste de pret/data lansare pentru Xbox One Elite Controller Series 2 ?
    Nu am inca vesti.
    Quote Originally Posted by Firenze View Post
    Salutări băieți. Apelez la voi pentru că am incercat deja metodele clasice de a afla informații de la Altex, fara succes. Am plasat o comanda pe site vineri dimineață și apare in continuare "in așteptare". Nu m-a contactat nimeni telefonic sau prin e-mail...am discutat în Call Center cu cineva și nu știa nici ea ce se intampla, nu se găsește produsul (e vorba despre un TV...îl voiam pt. PS4 că mă joc pe unul vechi de vreo 10-15 ani)..numărul comenzii este ATX000002904448...
    Verific maine si revin cu detalii via PM.

  13. #3733 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    MG:

    Vreo veste de pret/data lansare pentru Xbox One Elite Controller Series 2 ?
    Am revenit cu update. Il aducem. Astept un termen de livrare de la furnizor.

  14. #3734 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Salut. Nu are legătură cu Altex, dar efectiv nu știu unde să postez problema.
    A fost ziua mea de naștere și prietenii mi-au luat Borderlands 3 pentru Xbox One in loc de Ps4 de la Carrefour.
    Au fost să ceară să schimbe versiunea (nicidecum banii înapoi) și au refuzat pe baza că jocurile nu se pot returna/înlocuii.
    Este in perfectă stare, sigilat, ca și luat din raft de 10 minute.
    Aș vrea să îmi încerc și eu norocul, dacă nu vor și ameninț cu ANPC are vreun efect?
    Nu m-am întâlnit niciodată cu astfel de problemă și nu știu cum sa procedez.

    PS: 48 de ore se fac diseară la ora 19

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

  15. #3735 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Atata timp cat nu e desigilat, n-ar trebui sa se aplice treaba cu nereturnarea jocurilor. Mergi iar si spune-le ca vei face reclamatoe la ANPC si daca nici atunci nu rezolvi, chiar fa reclamatie la ANPC. Intr-o sapt o sa ai problema rezolvata.

  16. #3736 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Ia si niste nume de angajati si un nume de manager/ sef de raion atat pentru reclamatie cat si pentu mediatizare onlone pe FB si alte canale.Vezi daca poti obtine in scris refuzul de la serviciu garantii sau de genul, desi putin probabil

    Reclamatia ANPC trebuia facuta in secunda 2. Nu daca nu fac retur dupa x incercari.Lumea trebuie sa se invete ca are unele drepturi in fata comerciantilor care se comporta abuziv si ca negocierea nu e in interesul lor. Timpul pierdut nu ti-l returneaza sau compenseaza nimeni.

  17. #3737 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu săriți imediat la reclamatii pt orice c***t. Cica nu ar fi obligați sa le înlocuiască decat daca sunt defecte. Poti sa-l vinzi pe OLX si cu banii iti iei unu de PS4. Textu de mai jos e de pe site-ul din link.

    Dacă achiziționați produse dintr-un magazin, legislația UE nu prevede posibilitatea de a le returna (pentru a le schimba sau pentru a primi banii înapoi) decât dacă au un defect. Cu toate acestea, numeroase magazine le permit clienților în mod voluntar să returneze sau să își schimbe produsele într-un anumit interval de timp, cu condiția să prezinte bonul. Pentru informații suplimentare, verificați bonul sau citiți cu atenție politica magazinului privind returnarea produselor.

    https://europa.eu/youreurope/citizen...s/index_ro.htm

  18. #3738 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Sa rezolvat cu frumosul.

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

  19. #3739 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    La multi ani! Data viitoare, poti sa le spui prietenilor ca pot cumpara de la noi, ca se rezolva repede problema cu schimbatul jocului.

  20. #3740 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Dar cu trimisul de produse resigilate (cu bateriile curse) atunci cand comanzi produse noi, cand se rezolva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 187 of 283 FirstFirst ... 87 137 177 185 186 187 188 189 197 237 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts