Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 189 of 283 FirstFirst ... 89 139 179 187 188 189 190 191 199 239 ... LastLast
Results 3,761 to 3,780 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3761 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by florent View Post
    @ Altex , este valabilă o extra-garantie de 2 ani la consola PS4 daca produsul este vândut mai departe catre altă persoană ?

    Nu ar trebui sa ai probleme.


    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    Un update?

    Inca nu mi-ai spus cand ai sedinta.

  2. #3762 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Altex-Media Galaxy View Post
    Nu ar trebui sa ai probleme.





    Inca nu mi-ai spus cand ai sedinta.
    Nu am ședință în același timp cu 4_2, dar să zicem că probabilitatea e mare să fiu într-una... Chiar azi )

  3. #3763 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa o sa faceti cu toate exclusivele Sony de acum? Precomenzi la CE-uri cu 1-2 saptamani inainte de lansare?
    Sunt curios la ce sa ma astept referitor la The Last of Us Part 2.

  4. #3764 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asa o sa faceti cu toate exclusivele Sony de acum? Precomenzi la CE-uri cu 1-2 saptamani inainte de lansare?
    Sunt curios la ce sa ma astept referitor la The Last of Us Part 2.
    O sa fac ca orice gamer si voi da vina pe LAG!

  5. #3765 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Revin si eu cu remarci referitoare la Altex / MediaGalaxy. Mai ales ca am tot facut diverse comenzi in ultima perioada.

    1. Sistemul lor de livrari si comenzi este un HAOS total. Mi se pare ca se pierd extrem de multe rersurse (in special timp si bani) pt. livrari complet aiurea. Gen, comand 10 produse si vin 8 curieri. In zile diferite, desigur.

    2. Produsele de pe site de multe ori nu au legatura cu ceea ce primesti. La ultimele 2 comenzi, 2 produse care nu corespundeau. Devine dubios.

    3. Dai search pe altex.ro dupa un produs pe care il doresti... il gasesti pe site, dar doar cu "Rezervare in magazin". Cu ce ma incalzeste pe mine ca gasesc la Altex un produs pe site, daca eu sunt in Bucuresti si el apare in magazinul din Timisoara?!? Ce rost mai au aceste produse care nu pot fi comandate online? Cred ca as innebuni sa intru pe Amazon si sa vad produsul, dar sa nu-l pot comanda... sa merg sa-l ridic eu din US/UK, eventual, nu?

    4. Protectia/ambalajul produselor livrate este egala cu zero. Toata protectia pe care am vazut-o la ultimele 20 de produse comandate, a fost... PUNGA CURIERULUI. Atat! Nu tu bule, nu hartie, nu folie... Nimic!

    5. Factura la produse o primesti... random. La o comanda de 10 produse, impartita in 6 facturi... au venit 2 fizic. Noroc ca ti le poti genera si descarca de pe site. Dar, poate nu ai imprimanta?! Sau poate chiar nu vrei sa tiparesti tu in locul lor.

    6. Garantii. Eu nu am vazut asa ceva. Exista sau e doar un mit? Sau la ei se considera factura (pe care poate o ai, poate nu o ai) ca si garantie?

    Cam atat pentru azi. Credeam ca nu poate fi ceva mai rau decat la eMag, dar se pare ca este.

  6. #3766 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    la 1 poate sa para asa, dar daca eu un sistem hub and spike din punctul lor de vedere e mai eficient asa, chiar daca perceptia clientului e ca se face risipa.


    partea cu rezerva in magazin e enervanta si pentru mine. Sincer pot sa enumar zeci de produse care le-as fi comandat dar erau numai in Bucuresti,sau Bacau sau nu stiu pe unde

  7. #3767 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    O alta problema cu MG pe care am sesizat-o de multe ori, este ca nu au mobile app si se pare ca cei de sus de acolo nu vor sa inteleaga asta.
    Pur si simplu nu le pasa... asta e.

    Treaba e foarte simpla. Daca gasesc acelasi produs si la ei si la emag, chiar sensibil mai scump la emag, e foarte clar de unde cumpar (desi nu mi-e rusine nici cu emag... e alt topic...)

    Produs A -> MediaGalaxy SI emag

    MediaGalaxy -> deschide browser, Click, click, click, click, click, click -> cumparat (neavand nici un website prietenos cu mobiles, te duci automat la PC)
    Emag app -> Tap -> comanda. Scris mare, frumos, ordonat, functional.

    In rest, nu am avut probleme mari cu Media Galaxy, sunt overall multumit de ei, insa ma regasesc in vreo 2 din situatiile specificate de Monky mai sus.
    Dupa cum am spus, nu mi-e rusine nici cu ceilalti, nu doar o data am ramas avut lapte la copil sau etc...

    ---------- Post added 24-10-2019 at 10:36 ----------

    Vroiam sa mai fac o mentiune, dar am uitat apoi nu am mai avut edit. Asta nu este nicidecum indreptata doar spre MediaGalaxy ci overall catre toate magazinele online astea mari, inclusiv emag.

    Ar fi frumos ca fiecare dintre aceste site-uri sa aiba si traducere in engleza.
    Desigur, nu suntem o tara plina de expati precum Cehia, dar sunt destul de multi incat sa aprecieze acest lucru, in special in orasele mari unde multinationalele atrag tot mai multi angajati de diverse nationalitati (la mine in companie sunt multi).
    Nici MG, nici eMag, nici altii, nu au EN/RO. Va dau un exemplu de site similar cu MG si eMag din Cehia -> Alza

    Eu am avut contract niste ani buni in Cehia, si primul lucru de care am intrebat cand am ajuns acolo a fost de un magazin/site de genul, pentru ca trebuia sa imi iau masina de spalat, hota, televizor si eventual jocuri la nevoie.
    A contat enorm ca nu trebuia sa stau mereu cu 'translate this page', enorm.

    Cosmetic si structural vorbind, consider ca atat MediaGalaxy cat si eMag au site-uri mai bune si mai organizate decat acel Alza, si nu inteleg de ce se ignora total aceasta optiune de a avea site-ul in RO/EN.

    Desigur, nu e ceva primordial, but it would be nice.

  8. #3768 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    @MonkY: Subscriu. Un stick sau niște baterii vin în mega plic de protecție cu bule, un joc de colecție nici măcar o folie nu are. Facturi, garanții, după cum ți-e norocul. Nu mai vorbesc că faci comandă de produse noi și vin resigilate. Nu am avut timp de ANPC, dar azi trebuie să îmi fac, că sunt 2 săptămâni de când nu m-a căutat nimeni.

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  9. #3769 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    HEADS UP!! Astazi pe la ora 16:00 (give or take) vor aparea pe ambele site-uri editiile Special si Collector's la Death Stranding.

  10. #3770 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Altex-Media Galaxy View Post
    HEADS UP!! Astazi pe la ora 16:00 (give or take) vor aparea pe ambele site-uri editiile Special si Collector's la Death Stranding.
    Deja sunt disponibile pe site ambele variante. Am luat un CE de la MG. L-am si platit.

    https://altex.ro/death-stranding-col...PS4DEATHSTRCE/

    https://mediagalaxy.ro/death-strandi...PS4DEATHSTRCE/

    Grab them while they last.

    Inca o data, merci mult de pont Altex-Media Galaxy.

  11. #3771 SP
    Member ATX-MG's Avatar

  12. #3772 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    "Thank you very much!" <In Elvis voice>

  13. #3773 SP
    Member kinezu's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    Consola PS4 Pro Death Stranding va fi disponibila la Altex/Media Galaxy?

  14. #3774 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Asta voiam să întreb și eu, văd că apare cu stoc epuizat
    https://altex.ro/consola-sony-playst...NSPS4PRO1TBDS/

  15. #3775 SP
    Member kinezu's Avatar
    Mersi Dant3, nu o vazusem mai devreme, cred ca a aparut odata cu editiile de colectie.

  16. #3776 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    O sa apara in curand la precomanda. Nu s-a indexat inca statusul.

  17. #3777 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Salut. Care e treaba cu The Outer Worlds de nu mai este pe stoc? Ați primit puține?

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

  18. #3778 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Salut. Care e treaba cu The Outer Worlds de nu mai este pe stoc? Ați primit puține?

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
    Furnizorul nu a livrat marfa din pacate.

  19. #3779 SP
    Junior Member Trane's Avatar
    Salut, am primit si eu astazi Call of Duty Modern Warfare 2019 de la precomanda, iar bonusul de preorder, acel steel book este destul de avariat pe una din parti(convenabil a fost ca este lovit pe partea care nu se vedea in pachet, ele find lipite intre ele), am sesizat pe pagina de facebook si telefonic de astazi de la ora 13:00 cand a sosit coletul si au zis ca revin cu informatii....aparent nu a mai revenit nimeni. Se mai poate face ceva? Nu prea imi convine sa fi dat 300 lei pt un steelbok impuscat. Numarul comenzii este ATX000002925636. Multumesc!

  20. #3780 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Salut, cum se poate anula o precomanda la MediaGalaxy? Toate forumurile si informatiile arata ca nu este o metoda sigura, unii s-au trezit cu comanda la usa in ciuda faptului ca au "anulat". Totodata, nu vad nici un e-mail legat de suport clienti pe site-ul mediagalaxy.ro

    @Altex-Media Galaxy stii cum as putea proceda sa anulez o precomanda?

    Multumesc!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 189 of 283 FirstFirst ... 89 139 179 187 188 189 190 191 199 239 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts