Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 200 of 283 FirstFirst ... 100 150 190 198 199 200 201 202 210 250 ... LastLast
Results 3,981 to 4,000 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3981 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Din moment ce jocul poate fi rezervat deja, eu cred ca poate fi cumparat de azi din magazin.

  2. #3982 SP
    Member PumaS's Avatar



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  3. #3983 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu am inteles toate astea. Altex are verbiageul asta la orice joc. Voiam sa stiu daca ati luat voi personal sau vazut pe cineva care a luat din magazin. Sa ii zica aia de la casa ca e ok sa il cumpere azi.

    Daca e asa, atunci clar precomanda este degeaba. Stai si astepti acasa, asta e singurul avantaj.

  4. #3984 SP
    Senior Member Khufu's Avatar

    LOL. GG Altex.

  5. #3985 SP
    Junior Member Trane's Avatar
    Am sunat și eu la mediagalaxy din Titan unde am sa sosească precomanda(stau langa) si inca nu a sosit nici un exemplar la ei, dacă ajunge astăzi voi fi sunat sa vin sa il ridic.

  6. #3986 SP
    Junior Member Valerio's Avatar
    Am facut rezervare in magazin si m-a sunat inapoi sa-mi spuna ca maine e release date-ul si sa vin sa il ridic in 19.

  7. #3987 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Asta-i noaptea mintii, in unele locatii il comercializeaza, in altele nu.

  8. #3988 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Un pic offtopic, dar numai un pic. Daca un produs exista deja in magazin, pregatit, de ce sa fie nevoie sa astepti o "data de lansare"? Eu inteleg
    ca ar fi corect ca aia care precomanda sa-l primeasca primii, dar e ceva corect in viata?

    Iar legat de precomanda, e o alta chestie pe care n-o inteleg, poti sa faci o precomanda fara sa platesti nimic? Din ultimele discutii de aici eu asta am inteles si mi se pare cam... stupid. Adica faci o precomanda ca sa ce? Ca sa fii intrebat inainte de lansare daca vrei sau nu sa primesti produsul? Normal ar fi sa platesti, daca esti decis, dar sa si primesti primul. Adica stii sigur ca vrei ceva, platesti si ti se livreaza pe baza bonului in data x. Ulterior, peste cateva zile se "lanseaza" in magazine, dar asta inseamna ca magazinele primesc in prima transa strict ce a fost platit cu precomanda deja, nu ca acum, li se livreaza produsele si apoi... ce-o fi o fi.

  9. #3989 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Intr-o lume ideala da. Precomanda platita si garantat o primesti day one.

    In rromania, precomenzile vin si cu 5-7 zile intarziere. Si atunci de ce sa achiti in avans cand, mai ales daca ai precomanda la o editie standard, o gasesti la raft day one sau chiar cu o zi mai devreme?

  10. #3990 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Un pic offtopic, dar numai un pic. Daca un produs exista deja in magazin, pregatit, de ce sa fie nevoie sa astepti o "data de lansare"? Eu inteleg
    ca ar fi corect ca aia care precomanda sa-l primeasca primii, dar e ceva corect in viata?

    Iar legat de precomanda, e o alta chestie pe care n-o inteleg, poti sa faci o precomanda fara sa platesti nimic? Din ultimele discutii de aici eu asta am inteles si mi se pare cam... stupid. Adica faci o precomanda ca sa ce? Ca sa fii intrebat inainte de lansare daca vrei sau nu sa primesti produsul? Normal ar fi sa platesti, daca esti decis, dar sa si primesti primul. Adica stii sigur ca vrei ceva, platesti si ti se livreaza pe baza bonului in data x. Ulterior, peste cateva zile se "lanseaza" in magazine, dar asta inseamna ca magazinele primesc in prima transa strict ce a fost platit cu precomanda deja, nu ca acum, li se livreaza produsele si apoi... ce-o fi o fi.
    La noi preorderul e la fel de haotic/fake ca si blackfriday-ul pentru ca nu exista o legislatie clara pt asta, prin urmare isi permit sa faca ce vor ei. Las asta aici poate citeste si altexul... https://en.wikipedia.org/wiki/Pre-order

  11. #3991 SP
    Junior Member Trane's Avatar
    Da se poate, cu plata ramburs la livrare. Dar eu am dat precomanda si plătită de cand a fost pus special edition pe site ca să aflu ca astăzi cu o zi înainte el este pus în vânzare și cumpărat cu o zi înainte, eu fiind nevoit sa stau pana mâine....

    Deja la vitan unde am zis eu ca era pe raft de la stoc suficient deja e pe cantitate redusa...

  12. #3992 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am fost eu in Mall Vitan acum si nu era nimic la raft. Nici in Park Lake. Deci daca au fost, le-au retras de la vanzare.

    @kinezu tu de unde ai luat?

  13. #3993 SP
    Junior Member Trane's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Am fost eu in Mall Vitan acum si nu era nimic la raft. Nici in Park Lake. Deci daca au fost, le-au retras de la vanzare.

    @kinezu tu de unde ai luat?
    E vorba de Auchan Vitan, nici nu a fost listat la Mall Vitan sau Park Lake pt rezervare

  14. #3994 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Au primit niste sezisari de mai sus, cel mai probabil.

    Amateur hour.

  15. #3995 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Preorder nu se merita la editii standard daca locuiesti undeva unde ai altex, emag sau un magazin unde se vand jocuri. Dai o tura si iti iei jocul. Prin orasele mici si comune merge cu preorder daca nu vrei sa dai o tura la oras. La editii speciale dai preorder ca nu ai ce face.

  16. #3996 SP
    Junior Member Trane's Avatar
    Mi-au dat e-mail ca e in curs de livrare spre magazin. Poate nu il am diseara sau mâine sa vezi ce rad...

  17. #3997 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Au primit niste sezisari de mai sus, cel mai probabil.

    Amateur hour.
    Sper din suflet că au primit niște sesizări că e strigător la cer cum vb. cu clienții. Tocmai ce am revenit de la MediaGalaxy Cluj și după ce au confirmat prin mail că am rezervat produsul cu nr. cutare când m-am dus la băiatul "responsabil de ps4" mi-a răspuns de parcă aș fi vrut să fur jocul nu să plătesc pt. el. Sincer îmi e clar că nu mai are rost să dau banii la firmele astea "mari" din țara noastră. Digital all the way. Sper ca Sony să nu le mai trimită nimic în ziua lansării!

  18. #3998 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Ai primit al doilea mail, nu acela automat, in care spunea ca poti ridica produsul din MG Cluj azi?

  19. #3999 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Ai primit al doilea mail, nu acela automat, in care spunea ca poti ridica produsul din MG Cluj azi?
    Am înțeles că mai nou trebuie primit și al doilea mail. Dar nu mi se pare corect că :
    1. dude don't ****ing advertise it dacă nu e valabil și scrii că "dacă comanzi azi până la ora 18 îl primești în aceeași zi"
    2. nu faci tratamente preferențiale cu unii că ba livrezi, ba le dai în magazin
    3. don't be a jerk dacă vine omul să întrebe

    Înțeleg că nu au voie să dea drumul mai repede decât ziua lansării, dar hai să fim serioși că în realitate nu e așa.Până și eu am pățit că am primit mai repede jocul (Sekiro, Final Fantasy XV, etc.)

  20. #4000 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu e mai nou asta cu al doilea mail, e de cand e sistemul .


    Eu zic sa ne calmam, stiu ca ne-au dat sperante si as fi preferat sa il am azi, dar doar maine e lansarea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 200 of 283 FirstFirst ... 100 150 190 198 199 200 201 202 210 250 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts