Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 102 of 283 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 202 ... LastLast
Results 2,021 to 2,040 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2021 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    Știe cineva care sunt condițiile de retur la MediaGalaxy, as vrea sa returnez o consola ps4 cumpărata de 10 zile, am totul la ea evident, se mai poate face acest lucru?

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
    Astazi am returnat o consola 3DS, cumparata acum 3 saptamani.
    Nu musca momeala oferita de ei, voiau sa-mi ofere voucher, in locul banilor, ca "vai, nu-ti putem da banii, e produs care nu mai are sigiliu".
    L-am pus sa citeasca ce scrie pe site-ul propriu si sa-mi aduca banii (ceea ce a si facut dealtfel) ca altfel sunam si la ANPC.
    As usual, se leaga de fel de fel de tertipuri, poate, poate, musti momeala si pleci ca un idiot cu voucher acasa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2022 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Deci sa înțeleg că îți dau banii pe loc sau în funcție de cum ai plătit la achiziționare?

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  3. #2023 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Eu i-am primit pe loc, nefiind vorba de suma mare. Tu o sa-i primesti probabil intr-un cont personal, in maxim 14 zile daca nu ma insel.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2024 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    Deci sa înțeleg că îți dau banii pe loc sau în funcție de cum ai plătit la achiziționare?

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
    "
    8. Returnarea Contravalorii
    In cazul in care clientul doreste achizitionarea altui produs din reteaua de magazine / online, de valoare egala sau mai mare decat valoarea produsului pentru care se solicita retur, returnarea se va face pe loc in magazin sau in maxim 2 zile lucratoare pentru produsele achizitionate online. Achitarea diferentei de valoare se va face direct in magazine sau online.
    In cazul in care a fost aprobata cererea de retur si clientul doreste restituirea sumei de bani, suma va fi tranferata in contul indicat de catre client in cererea de retur, in termen de 15 de zile lucratoare de la aprobare, aceasta plata reprezentand contravaloarea produsului asa cum a fost ea inscrisa pe documentul fiscal ce probeaza achizitia."


    Daca ai noroc, ii poti primi pe loc, daca nu, poti astepta dupa bani si 3 saptamani.

  5. #2025 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Am fost si am returnat consola fără probleme și mi-au dat banii în mână, desi nu mă așteptam, poate din cauza ca era ca nouă. Oricum GG MediaGalaxy

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  6. #2026 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Am vazut o diferenta de pret destul de mare la Battlefield 1 Collector's intre Altex si Emag (vreo 250 lei). Nu s-a gandit nimeni sa aplice faza cu de 2x diferenta?

  7. #2027 SP
    Junior Member jvaitzer's Avatar
    nu cred ca merge. cei de la altex iti ofera si jocul, la alegere pt ce platforma vrei. emag-ul iti da fara joc

  8. #2028 SP
    Junior Member lamur's Avatar
    Daca returnez PS4 PRO-ul la MediaGalaxy, fiind 1800 ron la achizitie, am vreo sansa sa primesc banii in mana?

  9. #2029 SP
    Junior Member Kralizeh's Avatar
    Quote Originally Posted by jvaitzer View Post
    nu cred ca merge. cei de la altex iti ofera si jocul, la alegere pt ce platforma vrei. emag-ul iti da fara joc

    http://altex.ro/battlefield-1-collec...-include-jocul

    Zice clar fara joc.

  10. #2030 SP
    Junior Member jvaitzer's Avatar
    in altex unirii este pus anunt langa cutia de colectie ca ti se ofera si un joc la alegere, pentru ce platforma vrei

  11. #2031 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by lamur View Post
    Daca returnez PS4 PRO-ul la MediaGalaxy, fiind 1800 ron la achizitie, am vreo sansa sa primesc banii in mana?
    Îi primești fără probleme.

  12. #2032 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Am zis-o si o repet, cu exceptia cazurilor cand au reduceri, trebuie sa fii masochist sa cumperi jocuri de la noi.

    Serios, este ingrijorator cat de retardati sunt oamenii astia. Ieri am comandat saci de aspirator. Fara reducere, fara Black Friday... doar o cutie cu saci de aspirator, ca sa nu mor in jeg. Impreuna cu sacii, comand si Brothers, pentru PS4, nu neaparat pentru ca era redus, ci pentru ca sunt bolnav in legatura cu transportul. Comanda confirmata, totul ok, azi asteptam curierul. In schimb, primesc mail de la altex: "Statusul comenzii este: confirmata integral. Comanda necesita verificari suplimentare pentru confirmarea stocului produsului JOCPS4BROTHERS". Confirmata integral... necesita confirmarea stocului. CUM?! Intru in cont, vad ca mi-a mai aparut o comanda, doar pentru joc, PENTRU CARE TREBUIE SA PLATESC SI TRANSPORT. Sunt... nu stiu. E, efectiv, prea mult. Voiam doar niste saci de aspirator. Chiar cred ca unul din angajati a depus efort pentru a o da in bara in halul asta. Asta nu e neglijenta, e munca serioasa. Mai ales ca jocul inca e in stoc pe site!

  13. #2033 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    E dezarmant si dezolant ce se intampla cu baietii astia .

  14. #2034 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Serios, este ingrijorator cat de retardati sunt oamenii astia. Ieri am comandat saci de aspirator. Fara reducere, fara Black Friday... doar o cutie cu saci de aspirator, ca sa nu mor in jeg. Impreuna cu sacii, comand si Brothers, pentru PS4, nu neaparat pentru ca era redus, ci pentru ca sunt bolnav in legatura cu transportul. Comanda confirmata, totul ok, azi asteptam curierul. In schimb, primesc mail de la altex: "Statusul comenzii este: confirmata integral. Comanda necesita verificari suplimentare pentru confirmarea stocului produsului JOCPS4BROTHERS". Confirmata integral... necesita confirmarea stocului. CUM?! Intru in cont, vad ca mi-a mai aparut o comanda, doar pentru joc, PENTRU CARE TREBUIE SA PLATESC SI TRANSPORT. Sunt... nu stiu. E, efectiv, prea mult. Voiam doar niste saci de aspirator. Chiar cred ca unul din angajati a depus efort pentru a o da in bara in halul asta. Asta nu e neglijenta, e munca serioasa. Mai ales ca jocul inca e in stoc pe site!
    Salut! Trimite-mi te rog un PM cu numarul comenzii sa fac o verificare.

  15. #2035 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Iti dai seama ca excretez pe verificarile voastre. Daca am ajuns sa trimit PM-uri pe un forum de jocuri ca sa pot sa primesc niste saci de aspirator de la cel mai mare "retailer" roman, inseamna ca noi, ca societate, am esuat.

  16. #2036 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Iti dai seama ca excretez pe verificarile voastre. Daca am ajuns sa trimit PM-uri pe un forum de jocuri ca sa pot sa primesc niste saci de aspirator de la cel mai mare "retailer" roman, inseamna ca noi, ca societate, am esuat.
    nu le mai da bani, e simplu. cumperi din alta parte. voteaza cu portofelul, asa se conformeaza toti.
    eu n-am mai dat o comanda la altex sau emag de nu mai stiu cand, iar inainte eram client fidel. la fel procedez si cu firmele de curierat.. am fost patit de prea multe ori ca sa mai dau bani tuturor "firmelor" mari de la noi. constientizez ca sunt doar o picatura intr-o mare de oameni care sunt ahtiati dupa cumparaturi si BF dar poate usor usor o sa inteleaga ce inseamna customer service, etc.

  17. #2037 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Iti dai seama ca excretez pe verificarile voastre. Daca am ajuns sa trimit PM-uri pe un forum de jocuri ca sa pot sa primesc niste saci de aspirator de la cel mai mare "retailer" roman, inseamna ca noi, ca societate, am esuat.
    LMAO, asa! Nu trimite nimic!! Pentru mine si acum e un mister cum dracu mi-a ajuns pana la urma precomanda de PS4 PRO din moment ce nu mai puteam sa imi accesez contul Altex(o faceam prin facebook si le-a disparut optiunea), astfel ca nici n-am confirmat nimic.

  18. #2038 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Unde o fi disparut wishlist-ul, nici pana acum nu a reaparut?

  19. #2039 SP
    Junior Member jvaitzer's Avatar
    nici nu cred ca mai apare...

  20. #2040 SP
    Member jon209's Avatar
    Am comandat Uncharted 4 si cei de la Altex mi-au spus 7-10 zile comanda facuta joi seara.Ieri dupa-masa ma suna neno a venit jocul M-am bucurat ca a venit asa repede dar una vorbim si alta facem.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 102 of 283 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 202 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts