Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 108 of 283 FirstFirst ... 8 58 98 106 107 108 109 110 118 158 208 ... LastLast
Results 2,141 to 2,160 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2141 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Astia de la Mediagalaxy nu sunt intregi la minte, pe cuvantul meu. Fac rezervare in magazin de dimineata la un rahat de produs, primesc un mail de la ei si acum seara am fost sa il ridic. Si nu mi-l pot da, pe motiv ca ei nu au avut azi net deloc si nu au onorat nicio comanda online. Si ca il pot lua daca vreau din magazin la pretul intreg, nu cel redus de pe net, care inca e valabil pe site. Frate, cat de cu capul sa fii? Mi se pare incredibil, sa zici ca n-ai net cand esti cel mai mare retailer din Romania si ca nu onorezi comenzile online si pui si omul sa bata drumul aiurea pana in magazin. Pe cuvant ca nu mai cumpar de la ei o perioada lunga de timp, mai bine platesc mai mult in alta parte.

  2. #2142 SP
    Member swenkyk9's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    Stai liniștit, la mine in Timisoara nici nu se confirma rezervările in magazin, poți sa ți le faci tu cu un an înainte, nu se uita nimeni la ele. Doar dacă mergi tu in magazin sa le spui ca ai făcut rezervare, abia atunci merg la calculator și o confirma și te pun sa te plimbi vreo ora prin magazin, pentru că încă nu ți-l pot da, că așa e sistemul. Niște inapți.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #2143 SP
    Member sahara's Avatar
    Sunt din Timisoara, eu nu am pățit așa nu primesc confirmare dar nici nu aștept.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2144 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    La mallul nou cel puțin, așa se întâmplă.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2145 SP
    Member sahara's Avatar
    Posibil. Am făcut doar la cel vechi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #2146 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Astia de la Mediagalaxy nu sunt intregi la minte, pe cuvantul meu. Fac rezervare in magazin de dimineata la un rahat de produs, primesc un mail de la ei si acum seara am fost sa il ridic. Si nu mi-l pot da, pe motiv ca ei nu au avut azi net deloc si nu au onorat nicio comanda online. Si ca il pot lua daca vreau din magazin la pretul intreg, nu cel redus de pe net, care inca e valabil pe site. Frate, cat de cu capul sa fii? Mi se pare incredibil, sa zici ca n-ai net cand esti cel mai mare retailer din Romania si ca nu onorezi comenzile online si pui si omul sa bata drumul aiurea pana in magazin. Pe cuvant ca nu mai cumpar de la ei o perioada lunga de timp, mai bine platesc mai mult in alta parte.
    In locul tau le făceam un Hotspot de pe telefon.

  7. #2147 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu cred ca mergea, ei inca sunt pe net dial-up.

  8. #2148 SP
    Junior Member IuliaOana's Avatar
    Update la situatia mea :
    M-au contactat de la Serviciul Clienti Altex/MG si mi-au zis ca doresc sa mai fim clientii lor asa ca ne ofera o reducere personalizata daca ne decidem sa mai cumparam de la ei.
    De curiozitate, am ales un laptop Dell de 2000 de lei si i-am intrebat cat m-ar costa cu reducerea personalizata? Am oferit si laptopul cel vechi pentru piese de schimb ( laptopul Asus, a costat-o pe mama 2200 de lei si in 2 ani o gramada de drumuri la service degeaba ) .
    Mi-au raspuns ca laptopul face parte dintr-o oferta promotionala deja dar ca imi mai ofera o reducere de 2% . Oare cum pot sa refuz ?

    Voi ce ati face ?

  9. #2149 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    2%? Discountul asta sub forma de gluma ar trebui tratat ca atare. Eu zic sa mergi pe eMag, cel putin din punct de vedere al service-ului.
    Am dus de mai multe ori acolo diverese la garantie si n-au comentat, chiar daca era a fost din vina mea la unele.
    In schimb, la cel.ro am gasit mai mereu reduceri bune la laptopuri.

  10. #2150 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Astia se uita doar ce apare sub linie, daca e cu "+" si trendul nu e unul negativ, ii doare in cot de Lemmings.

  11. #2151 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by IuliaOana View Post

    Voi ce ati face ?
    Eu am mai zis cândva, nu mai cumpăr nimic decât de pe OLX, produs sigilate, fara garanție, mai ieftine. Nu vreau sa mai susțin afacerile astea penibile de la noi, plus ca rareori se strica un produs nou in 2 ani ca sa beneficiezi de garanție.

    Ca si calitate a serviciilor eMag sunt cei mai buni, indiscutabil, chiar daca le ia o saptamana sa iti trimita un produs. Au mereu oameni politicoși la support, nu fac figuri la garanție, returul e gratuit etc.

  12. #2152 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Din ce vad aici trebuie apreciat ca la Altex/MG cineva a incercat o reparare a situatiei. Eu zic ca e de apreciat. De ofertat un laptop de 2000 lei la 1000 lei va fi greu pentru ca nu e 100% vina lor. Dar e un prim pas spre o lume ca in "afara"

  13. #2153 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Eu am mai zis cândva, nu mai cumpăr nimic decât de pe OLX, produs sigilate, fara garanție, mai ieftine. Nu vreau sa mai susțin afacerile astea penibile de la noi, plus ca rareori se strica un produs nou in 2 ani ca sa beneficiezi de garanție.

    Ca si calitate a serviciilor eMag sunt cei mai buni, indiscutabil, chiar daca le ia o saptamana sa iti trimita un produs. Au mereu oameni politicoși la support, nu fac figuri la garanție, returul e gratuit etc.
    Și eu m-as îndrepta cu totul către Olx când vine vorba de jocuri și console, dar la ce specimene sunt acolo, dacă nu ești din București, găsești destul de rar in deal bun.Multi vând mai scump ca in magazin, pentru ca nici nu fac un research înainte sa vadă cât valorează jocul sau consola lor. Așa ca tot Altex/MG rămân ca prima opțiune.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #2154 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Vimpely View Post
    104 lei este pretul acum.

    L.E. De cand are Altex taxa de livrare? Stiam ca daca comanda era mai mare de 89 de lei transportul era gratis.

  15. #2155 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Sa ai transport gratuit, trebe sa cumperi de minim 150 lei...

  16. #2156 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Era 89 mai demult

  17. #2157 SP
    Member kinezu's Avatar

    Jocuri cu preturi bune

    Eu am comandat acum doua saptamani in valoare de 120lei si transportul a fost gratuit. Deci e ceva recent.

  18. #2158 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai acum vreo saptamana au bagat peste 150...

  19. #2159 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Eu am comandat ieri un produs in valoare de 149 Lei si transportul a fost gratis, deci...

  20. #2160 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai si inainte, daca comandai de 89,xx ron era gratis. Nu erau chiar asa naspa sa te puna sa platesti transport pt cativa zeci de bani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 108 of 283 FirstFirst ... 8 58 98 106 107 108 109 110 118 158 208 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts