Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 111 of 283 FirstFirst ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 161 211 ... LastLast
Results 2,201 to 2,220 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2201 SP
    Member geo971986's Avatar
    Da, am incercat cu formularul lor insa nu am primit numar de inregistrare si am mai trimis si mai demult si stiu ca a fost la fel. Din acest motiv lansasem intrebarea...insa am gasit intre timp pe google: [email protected] si [email protected] deci problem solved! Mi se pare totusi dubios ca le-au scos de pe site.

  2. #2202 SP
    Junior Member IuliaOana's Avatar
    NU cred ca e legal sa vinzi produse resigilitate sub umbra de " produs nou " sau la pret de nou .Nu ar avea cum sa fie legal, care aveti posibilitatea discutati cu un avocat si vedeti ce sfaturi primiti; daca ne tineti la curent si aici, cu atat mai bine
    La urma urmei, trebuie sa isi imbunatateasca serviciile odata si odata:datorita noua care ne plangem online, dar si a clientilor nemultumiti din magazine fizice, sper sa faca umpic de curatenie printre personal, sa ii instruiasca corespunzator si sa isi rezolve bugurile de pe site . Adica serios, cati clienti poti sa tot arzi si sa nu-ti faca nimeni nimic ? In cel mai bun caz pt ei, doar li se duce vorba de companie neserioasa, daca nu chiar se ajunge la instanta .

  3. #2203 SP
    Junior Member cristi1910's Avatar
    Ultima gaselnita a Mediagalaxy / Altex: finantarea cu dobanda zero si 24 de rate pentru comenzi mai mari de 1.500 lei la anumite produse.

    De exemplu un laptop cu o valoare de 1.750 lei (are o reducere de 50 lei). Dupa efectuarea comenzii si completarea unor formulare, mi se comunica faptul ca o sa am de platit 1.850 lei, 100 de lei fiind comisionul de analiza dosar. In regulamentul campaniei, NU se precizeaza nimic de un asemenea comision.

    Laptop-ul respectiv l-am folosit doar pe post de exemplu deoarece este usor de calculat cum o reducere de 50 lei se transforma brusc intr-un cost suplimentar de 50 lei iar promotia de fapt nu exista.

    Conform regulamentului, contractul de credit se primeste impreuna cu produsele livrate. Ma gandesc ca Altex / Mediagalaxy se bazeaza pe faptul ca nimeni nu are timp sa citeasca intreg contractul la momentul respectiv si clientul ingite galusca.

  4. #2204 SP
    Junior Member VladS's Avatar
    Si eu am fost curios de asa zisa oferta si am citit regulamentul campaniei, dar nicaieri nu era mentionat nimic de asa zisul comision de analiza. De asemenea, nimic stipulat de alte comisioane sau taxe. Sunt curios, finalizezi comanda si dupa citesti contractul si vezi pe acolo tot felul de nereguli. Daca vrei sa renunti la comanda, cum se procedeaza?

  5. #2205 SP
    Junior Member cristi1910's Avatar
    La comanda renunti usor, fiind o comanda la distanta. Legea iti permite 14 zile. Intrebarea mai buna este cum renunti apoi la credit ))

  6. #2206 SP
    Junior Member VladS's Avatar
    Teoretic si la credit puteai renunta usor: nu semnai contractul. Atata vreme cat lipseste semnatura ta de pe el nu era incheiat niciun contract de finantare intre tine si firma de credite.

  7. #2207 SP
    Junior Member Phantasm's Avatar
    salutare
    sunt si eu curios daca e cineva care a dat precomanda la horizon collectors edition de la altex si a primit editia
    eu inca astept dupa ea, deja am sunat la ei nu mi s-a spus ceva clar.

  8. #2208 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Phantasm View Post
    salutare
    sunt si eu curios daca e cineva care a dat precomanda la horizon collectors edition de la altex si a primit editia
    eu inca astept dupa ea, deja am sunat la ei nu mi s-a spus ceva clar.
    Salut! Trimite-mi te rog numarul de comanda prin PM.

  9. #2209 SP
    Junior Member Phantasm's Avatar
    salut
    a venit pana la urma curierul sambata, dar am primit jocul intr-o conditie prosta, nu a fost deloc impachetat si cutia e avariata si zgariata.
    nu trebuie sa il accept asa, dar na... e prea tarziu acum.
    m-am convins de cum vin coletele de la altex.

    Ma gandesc ca nu se poate schimba doar cutia?

  10. #2210 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Nu, nu (cred ca mai) ai cum. Ar mai fi fost ceva sanse daca il mai aveau pe stoc, dar trebuia miscat repede, imediat dupa ce l-ai primit, si nu trebuia sa il desigilezi...

  11. #2211 SP
    Junior Member Phantasm's Avatar
    de asta mi-a fost frica sa il dau inapoi, ca nu cumva sa raman si fara ala. s-a dat ca painea calda jocul asta, bine vorbim de editia de colectie

  12. #2212 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Cunosc sentimentul, am facut si eu la fel de multe ori (chiar recent cu BF1)

  13. #2213 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    MediaGalaxy
    Attached Images Attached Images lp_noaptea_alba_14_martie_teasing_00.png

  14. #2214 SP
    Member Hider141's Avatar
    Nu vad eu bine, sau a disparut optiunea de "rezervare" de pe site-urile Media Galaxy si Altex?

  15. #2215 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Intodeauna cand au promotii "speciale" gen Noaptea bla bla, e optiunea dezactivata.

  16. #2216 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pana la urma au avut vreo oferta pe partea de gaming aseara ? Ca n-am apucat sa intru si acum vad ca nu mai e nimic pe site.

  17. #2217 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by Zahpeter View Post
    Intodeauna cand au promotii "speciale" gen Noaptea bla bla, e optiunea dezactivata.
    #noapteacahotii

  18. #2218 SP
    Member rolleer's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pana la urma au avut vreo oferta pe partea de gaming aseara ? Ca n-am apucat sa intru si acum vad ca nu mai e nimic pe site.
    Crede-ma nu ai pierdut nimic
    #altaintrebare

  19. #2219 SP
    Member geo971986's Avatar
    Le-am trimis acum ceva timp celor de la Altex (formular online + email separat cu atasamente/facturi doveditoare) legat de campania lor mega marketata "de 2x diferenta" in ideea sa vad ce chichitza imi gasesc ca sa imi spuna ca nu ma calific in program-ul lor evident fake insa aparent, chiar si asa am avut asteptari prea optimiste de la ei...nici nu s-au obosit sa raspunda Acu cateva luni le-am trimis prin aceeasi modalitate niste intrebari legate de un produs ce vroiam sa il achizitionez, mi-au raspuns in cateva ore. Altadata, la fel, era o plangere (telefonic), nici acum nu am primit raspuns inafara de..."revenim noi cu un telefon" Bai frate, exista o arta a nesimtirii insa astia au renuntat si la perdele

    PS: scriam intr-un post anterior ca e dubios ca nu mai trimit numere de inregistrare la unele reclamatiile trimise online si au scos si adresele de email pt contact. Desi era destul de evident motivul acum am si confirmarea ca se raspunde selectiv in functie de motivul cererii.

  20. #2220 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Eu de vreo 2-3 zile nici macar nu pot trimite o sesizare prin formularul de contact. Pur si simplu nu merge, nu tu mesaj de eroare, nu tu nimic

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 111 of 283 FirstFirst ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 161 211 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts