Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 118 of 283 FirstFirst ... 18 68 108 116 117 118 119 120 128 168 218 ... LastLast
Results 2,341 to 2,360 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2341 SP
    Junior Member godlik30's Avatar
    Contactand echipa de suport am primit urmatorul raspuns:

    "
    In urma solicitarii tale, tin sa te informez ca statusul precomenzii este in asteptare pana pe data de lansare a jocului 06.09.2017.In momentul in care jocul va fii lansat precomanda se va confirma in totalitate si termenul de livrare este de 3 zile lucratoare. "

    Dac asteptati Destiny 2 trebuie rabdare. Precomanda data din Mai...

  2. #2342 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Deci ma felicit ca am decis sa-l iau online. Am iesit si mai ieftin ca la
    Altex

  3. #2343 SP
    Junior Member godlik30's Avatar
    Daca aveti precomanda la magazinele cu pricina va rog sa ma anuntati si pe mine cum/cand ajunge.

    Poate sunt eu mai ghinionist de fel.

  4. #2344 SP
    Junior Member GaoGlai's Avatar
    Eu nu inteleg de ce pe pagina de jocuri PS4 de pe siteul Altex, apar 42 de jocuri la promotie, insa peste jumatate dintre ele au stoc epuizat? Hello, administreaza cineva pagina aia?!

  5. #2345 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    du-te pe pagina mg ca acolo sunt in stoc
    https://mediagalaxy.ro/gaming-jocuri...-3803/promotii

  6. #2346 SP
    Member kinezu's Avatar
    Poate unele se mai pot rezerva in magazin sau mai apar blocate in alte stocuri interne.

  7. #2347 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Asa fac ei cand le scot de la promotie. Probabil le e lene sa le modifice pretul si se gandesc ca mai bine nu le cumpara nimeni, decat sa le cumpere mai scump...

  8. #2348 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Au marit suma de transport la 15 lei si gratuit pentru comenzi mai mari de 200 lei.Dupa ce ca livreaza cu intarziere si neglijenta mai si maresc.
    De banii astia ar trebui sa introduca si ei plicuri cu bule.

  9. #2349 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca oamenii ar refuza orice plic fara bule s-ar invata minte.

  10. #2350 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Salut. Stiti daca aduceti Nacon Pro Controller V2 la lansare? Am vazut ca se lanseaza luna asta.

  11. #2351 SP
    Member Johnny's Avatar
    Salut

    Se face vreun efort suplimentar la Destiny 2 ca sa fie primit de toata lumea indiferent de locatie sau curierul folosit ( Nemo sau Altex ) in ziua lansarii ( 6 septembrie ) ?
    Nu mi se pare ok ca o precomanda (chiar daca este vorba de un joc amarat ) in Bucuresti sa fie primita a 2 a zi doar pt ca este folosit curierul personal de la Altex.
    De asemenea ar fi frumos sa se trimita un sms in ziua in care produsul este livrat, sa stiu ca trebuie sa astept curierul cum fac si alte magazine.

    Multumesc

  12. #2352 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    ^nice joke..


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  13. #2353 SP
    Junior Member mariusart78's Avatar
    Da, zicem mersi ca avem unde sa facem precomanda la jocuri si la un pret rezonabil, daca le si primim e deja super, efort suplimentar...prea mult. Eu sper sa imi ajunga si atat, chiar si dupa doua zile.

  14. #2354 SP
    Junior Member godlik30's Avatar
    Vezi post-ul meu de mai sus. Daca vine la o zi dupa esti norocos, este posibil sa vina in marja de 3 zile lucratoare.

    Acum serios vorbind nu este deloc normal, dar spre "norocul" lor, in aceasta tara nu exista alternativa.

  15. #2355 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    "Buna ziua! Jocurile ar trebui sa ajunga la cei care au efectuat precomenzi incepand cu data de 6 septembrie" zice Activision Blizzard Romania PR.
    Deci sa speram ca va fi 6 si nu 7,8 etc.

  16. #2356 SP
    Member bdevil's Avatar
    Eu am primit sms azi ca jocul Destiny 2 a ajuns la Nemo Express si va fi livrat.

  17. #2357 SP
    Junior Member godlik30's Avatar
    Eu am primit azi mail de confirmare comanda. Sper pana la capat ...

  18. #2358 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si eu l-am primit ieri. Doamne-ajuta!

  19. #2359 SP
    Senior Member eclipsa's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Trebuie sa suni la ANPC, asa le place baietilor de la Altex
    Mai trimite-l o data fara scandal, ca daca de 3 ori se intoarce cu aceeasi problema sunt obligati prin lege sa iti dea banii inapoi, si suni atunci la ANPC.
    Imi spui te rog despre ce lege e vorba? Am fost si a 3-a oara si cica laptopul n-are nimic si "prezenta interventie nu este considerata ca fiind o interventie in garantie", cica se poate sa fie incompatibilitati intre joc si platforma AMD, se pare ca numai eu joc world of tanks de pe amd

  20. #2360 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Nu mai stiu cum se cheama, dar uite:

    Consumatorul poate solicita o reducere corespunzătoare a preţului sau rezoluţiunea contractului în oricare dintre următoarele cazuri:

    - dacă nu beneficiază nici de repararea, nici de înlocuirea produsului;
    - dacă vânzătorul nu a luat măsura reparatorie într-o perioadă de timp rezonabilă;
    - dacă vânzătorul nu a luat măsura reparatorie, conform art. 11 alin. 4 din Legea nr. 449/2003, fără inconveniente semnificative pentru consumator

    Perioada de timp stabilită nu poate depăşi 15 zile calendaristice de la data la care cumpărătorul a adus la cunoştinţă vânzătorului lipsa de conformitate a produsului (art. 11 alin. 4 din Legea nr. 449/2003 ).
    In cazul tau e mai complicat, ca dobitocii refuza sa recunoasca defectul. Cel mai bine e sa apelezi la ANPC, ei se pricep mai bine. Eu de obicei cand trimit in garantie un produs care are probleme periodice, dar nu continue, filmez si atasez si clipul, asa nu mai comenteaza nimeni si stiu de la inceput ca au dat de client problematic.

    Dar daca ti se inchide doar cand te joci WoT, clar ca e de la joc problema, nu de la laptop.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 118 of 283 FirstFirst ... 18 68 108 116 117 118 119 120 128 168 218 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts