Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 121 of 283 FirstFirst ... 21 71 111 119 120 121 122 123 131 171 221 ... LastLast
Results 2,401 to 2,420 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2401 SP
    Member adin33's Avatar
    Si la mine este a doua precomanda unde o trimit fara mail de confirmare, tot Project Cars 2. Am sa o refuz, pentru ca trebuia sa avem jocul pe 22.

  2. #2402 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    Si la mine este a doua precomanda unde o trimit fara mail de confirmare, tot Project Cars 2. Am sa o refuz, pentru ca trebuia sa avem jocul pe 22.
    +1, si am sa cumpar jocul de la emag.

  3. #2403 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mi-au trimis mail ca a intrat produsul in stoc si il trimit catre mine
    La emag sunt mai scumpe de expl fifa era 370

  4. #2404 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Am primit și eu mailul de confirmare azi dimineața, nicio șansa sa ajungă in provincie. Puteau totuși sa se gândească la faptul ca va pica data de lansare fix după weekend. Cu siguranța ar fi existat soluția transportului jocurilor in magazinele lor, din fiecare oraș in parte și apoi mai departe la clienți.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2405 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Si eu am facut precomanda la Project Cars 2. In 21 le-am trimis un email la Media Galaxy, sa-i rog sa-mi trimita jocul (in Timisoara) ca sa-l primesc cel tarziu sambata, in 23. Media Galaxy nu mi-a ascultat rugamintea si doar in 22 pe la 13,30, am primit mesaj de la olx ca jocul e la ei, in depozitul din Chiajna - Bucuresti si il voi primi cu awb-ul..x.
    Ieri, luni 25, jocul meu era tot in Chiajna si abia seara pe la ora 20 si ceva, a plecat spre Timisoara.
    Concluziile sunt urmatoarele:
    1. Media Galaxy - Altex, trateaza precomenzile ca si comenzile. Nu au interesul sa-si multumeasca clientii si sa trimita o precomanda in teritoriu, cu o zi inainte de lansarea jocului, pentru ca cel care l-a precomandat sa se bucure de el. Oricum, jocul nu ajunge la destinatar decat dupa 24-48 de ore de la expedierea in teritoriul tarii si nu in Bucuresti.
    2. Eu as renunta rapid la comenzi si precomenzi online, daca as gasi jocul pe raftul magazinelor din Timisoara (de unde sunt eu), in ziua lansarii. Se pare insa ca pentru Altex - Media Galaxy este imposibil de atins un asemenea deziderat.
    3. Firma de curierat Nemo Express, cu care lucreaza actualmente Media Galaxy - Altex, nu este cea mai expeditiva din Romania. Eu am avut nenumarate nemultumiri legate de ei, in lunga mea istorie de comenzi online, pe care ei le distribuie. Altex - Media Galaxy, ar trebui sa-si revizuiasca probabil termenii contractuali cu aceasta firma de curierat.
    Solutia pe care o vad eu la aceasta problema?
    Pentru cei din teritoriu care fac precomenzi la un joc si deci se stie ca jocul acela a fost deja solicitat la vanzare, acesta sa fie expediat cu o zi inainte de lansare spre cumparator, pentru ca Altex- Media Galaxy il au deja in stoc si nu exista riscul sa-l primeasca cineva in aceeasi zi si sa-l joace inaintea lansarii. Sau, jocurile sa apara pe rafturi, in ziua lansarii, la majoritatea magazinelor lor din tara.
    Nu cred ca Altex - Media Galaxy ar avea ceva de pierdut daca ar proceda in acest fel, ba din contra, clientii lor nu se vor ma orienta catre concurenta, pentru a intra mai rapid in posesia produselor. Dar.....de ce sa fie bine, cand se poate sa fie rau?!

    Mesaj pentru Altex - Media Galaxy:
    Ar trebui sa intelegeti si voi intr-un tarziu, ca pentru un gamer pasionat, ziua lansarii unui joc, este termenul limita de intrare in posesie, pentru ca de aceea a si precomandat respectivul joc!

  6. #2406 SP
    Junior Member vladrockstar's Avatar
    Precomanda mea la Fifa 18 Ronaldo Edition a intrat pe ruta curier.

    In livrare pe ruta curier Bucuresti, RO 26.09.2017 09:33:21

  7. #2407 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    Am primit și eu mailul de confirmare azi dimineața, nicio șansa sa ajungă in provincie. Puteau totuși sa se gândească la faptul ca va pica data de lansare fix după weekend. Cu siguranța ar fi existat soluția transportului jocurilor in magazinele lor, din fiecare oraș in parte și apoi mai departe la clienți.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Salut! Nu a fost doar o confirmare automata trimisa de sistem. Ieri s-au procesat toate precomenzile de FIFA 18 Ronaldo Edition astfel incat acestea sa ajunga astazi la clienti. De asemenea, astazi de dimineata, jocul a fost afisat si in rafturile magazinelor, acolo unde a ajuns.

    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Si eu am facut precomanda la Project Cars 2. In 21 le-am trimis un email la Media Galaxy, sa-i rog sa-mi trimita jocul (in Timisoara) ca sa-l primesc cel tarziu sambata, in 23. Media Galaxy nu mi-a ascultat rugamintea si doar in 22 pe la 13,30, am primit mesaj de la olx ca jocul e la ei, in depozitul din Chiajna - Bucuresti si il voi primi cu awb-ul..x.
    Ieri, luni 25, jocul meu era tot in Chiajna si abia seara pe la ora 20 si ceva, a plecat spre Timisoara.
    Concluziile sunt urmatoarele:
    1. Media Galaxy - Altex, trateaza precomenzile ca si comenzile. Nu au interesul sa-si multumeasca clientii si sa trimita o precomanda in teritoriu, cu o zi inainte de lansarea jocului, pentru ca cel care l-a precomandat sa se bucure de el. Oricum, jocul nu ajunge la destinatar decat dupa 24-48 de ore de la expedierea in teritoriul tarii si nu in Bucuresti.
    2. Eu as renunta rapid la comenzi si precomenzi online, daca as gasi jocul pe raftul magazinelor din Timisoara (de unde sunt eu), in ziua lansarii. Se pare insa ca pentru Altex - Media Galaxy este imposibil de atins un asemenea deziderat.
    3. Firma de curierat Nemo Express, cu care lucreaza actualmente Media Galaxy - Altex, nu este cea mai expeditiva din Romania. Eu am avut nenumarate nemultumiri legate de ei, in lunga mea istorie de comenzi online, pe care ei le distribuie. Altex - Media Galaxy, ar trebui sa-si revizuiasca probabil termenii contractuali cu aceasta firma de curierat.
    Solutia pe care o vad eu la aceasta problema?
    Pentru cei din teritoriu care fac precomenzi la un joc si deci se stie ca jocul acela a fost deja solicitat la vanzare, acesta sa fie expediat cu o zi inainte de lansare spre cumparator, pentru ca Altex- Media Galaxy il au deja in stoc si nu exista riscul sa-l primeasca cineva in aceeasi zi si sa-l joace inaintea lansarii. Sau, jocurile sa apara pe rafturi, in ziua lansarii, la majoritatea magazinelor lor din tara.
    Nu cred ca Altex - Media Galaxy ar avea ceva de pierdut daca ar proceda in acest fel, ba din contra, clientii lor nu se vor ma orienta catre concurenta, pentru a intra mai rapid in posesia produselor. Dar.....de ce sa fie bine, cand se poate sa fie rau?!

    Mesaj pentru Altex - Media Galaxy:
    Ar trebui sa intelegeti si voi intr-un tarziu, ca pentru un gamer pasionat, ziua lansarii unui joc, este termenul limita de intrare in posesie, pentru ca de aceea a si precomandat respectivul joc!
    Crede-ma ca nu tratam precomenzile precum simple comenzi. Te inteleg foarte bine ce spui. Si eu sunt gamer si as avea asteptarea sa ajunga in ziua lansarii, dar sunt unii factori care nu tin de noi. La Project Cars 2 ni s-a furnizat mai tarziu marfa si ne-am grabit sa le livram astfel incat sa ajunga macar sambata.

    In unele cazuri, am avut posibilitatea sa livram jocurile mai devreme de ziua lansarii cu acordul producatorului, dar in mod normal, pentru titluri mari, ni se impune sa respectam street date-ul.

  8. #2408 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mie mi-a ajuns fifa azi deci

  9. #2409 SP
    Junior Member vladrockstar's Avatar
    Pe unde stai? Al meu ar trebui sa ajunga in jur de 11

  10. #2410 SP
    Member adin33's Avatar
    Da, dar de vineri cand Nemo a luat comanda si pana astazi, sunt 4 zile. Daca venea curierul pe jos din Bucuresti cred ca ajungea mai repede.

  11. #2411 SP
    Junior Member vladrockstar's Avatar
    La mine au preluat-o ieri, precomanda din August

    In livrare pe ruta curier Bucuresti, RO 26.09.2017 09:33:21
    Intrare Statie Destinatie Bucuresti, RO 25.09.2017 23:13:46
    Preluat Chiajna, RO 25.09.2017 18:46:36
    Manifestat. Nepreluat Chiajna, RO 25.09.2017 17:41:54

    ---------- Post added 26-09-2017 at 11:16 ----------

    A ajuns la 10:45 si a mea

  12. #2412 SP
    Junior Member jvaitzer's Avatar
    sa-nteleg ca precomenzile platite ajung intotdeauna la cateva zile de la lansare la beneficiar?

  13. #2413 SP
    Member G@by's Avatar
    In Romania, a face o precomanda, de cele mai multe ori e doar un serviciu oferit magazinului, ca sa stie ce prim lot sa aduca, cam cate bucati.
    Acum, mai sunt niste chestii rare.
    De ex eu am facut precomanda la Call of Duty WWII si mi-a trimis un email pentru un beta, ce o sa fie lansat cu cateva zile inainte de lansarea jocului. Sau cam asa ceva.
    Am primit un cod, cu care m-am inregistrat pe site-ul jocului si acum astept un anunt de la ei. E prima data cand primesc asa ceva si precomenzi am mai facut destule.
    Ar mai fi varianta ca la jocul cu precomanda, sa ai un bonus si apoi sa nu fie disponibil la cele de dupa lansare, dar tot asa, cazuri extrem de rare la noi.
    La o precomanda pe gamerland, am primit o bratara personalizata, de cauciuc.
    Nimicuri.
    Alta data, am intarziat sa dau o reconfirmare la Altex, acum vad ca nu mai cer si am pierdut prima sarja de jocuri. Am confirmat cu 2 zile inainte de lansare, ca nu am vazut emailul la timp si mi-a adus jocul dupa...2 saptamani, probabil cand le-a venit al doilea transport.
    Dar faza jegoasa e ca mie mi-a venit acasa cu pretul din precomanda, iar ei au bagaj atunci jocul si in magazin,...cu un pret mai mic cu 50 de lei.
    Noaptea mintii. Am vazut dupa ce mi-a ajuns jocul acasa, ca altfel, numai de-al dracu' nu preluam coletul si faceam comanda din nou, mai ales ca jocul era cu acelasi DLC bonus, ca in perioada de precomanda. DECI NICIO DIFERENTA.
    Si parca mai era o faza, dar acum imi scapa.
    Ideea generala e ca nu o sa primesti jocul in ziua lansarii.
    Poate doar daca-l baga in acea zi si in magazin (la magazinul lor "central") si sa te duci sa-l iei tu direct, dar ai vazut ca smecherii, tin jocul o perioada exclusiv cu comanda online. Asta e singurul "avantaj", ca-l primesti la 2, 3 zile dupa lansare. Dar foarte bine poti sa faci comada online in ziua lansarii si tot atunci ajunge.
    Precomanda te mai ajuta prin a nu ma tine minte ziua lansarii. O faci cu o luna inainte si...astepti curierul sa vina, cand o da Dumnezeu.
    Deci ca e precomanda sau comanda, pe undeva, tot un drac e.

  14. #2414 SP
    Junior Member jvaitzer's Avatar
    mda... multam de precizari!

  15. #2415 SP
    Member eastbason's Avatar
    O scurta intrebare! Avem ceva informatii legate de disponibilitatea Playstation VR version 2?

    Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

  16. #2416 SP
    Member geo971986's Avatar
    Am facut si eu precomanda la ELEX de ceva timp cu data de lansare 17.10 si Altex a amanat-o pana pe 20.10 in timp ce restul magazinelor si site-ul oficial au pastrat data initiala.

    Email-ul lor: "Data lansarii pentru JOCPS4ELEX din precomanda ta #xxxxxxx a fost decalata pentru 2017-10-20 " atat!

    Nici macar un "ne cerem scuze" sau o explicatie pertinenta. Astia trateaza clientii ca bancile cand ai rate la ei

  17. #2417 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Eu sunt singurul care abia azi am observat ca acum livrarea este gratuită abia la peste 200 lei? Ce ați făcut ma nene? De la 89.90 anul trecut, la 159.90 la mijlocul anului, iar acum 200? La cât va opriți? Mi se pare extrem de penibila creșterea, in condițiile in care ei nu oferă posibilitatea ridicării din magazin/show-room/posta, cum face concurenta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #2418 SP
    Member Hider141's Avatar
    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    ...in condițiile in care ei nu oferă posibilitatea ridicării din magazin/show-room/posta, cum face concurenta...
    Si atunci rezervarea in magazin ce anume face? Oua ochiuri?
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  19. #2419 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Este evident. Nu poti rezerva in magazin produsele care nu se afla deja in magazin. Emag iti aduce gratuit la showroom orice produs de pe site-ul lor, insa Altex nu iti aduce in magazin orice produs de pe site-ul lor. Ba mai mult, unele sunt intitulate "exclusiv online".

    Din pacate compania asta nu stie sa profite de avantajul enorm pe care il are peste emag: magazine in multe locatii. De multe ori cumpar de la emag tocmai pentru ca il pot ridica din showroom, sa nu ma complic cu firme de curierat care livreaza numai cand sunt la munca, in rest avand liber.

    Ultima data cand am comandat ceva de la Media Galaxy m-am lovit de o anomalie si mai mare. I-am spus omului de la curierat (Bucuresti, deci chiar masina Media Galaxy) ca nu pot ridica acum produsul, dar sa il lase la magazinul MG din apropierea blocului meu si il ridic eu diseara. Mi-a raspuns ca nu se poate, deoarece e plata ramburs. Nu l-am mai intrebat prin ce inductie a ajuns la legatura dintre plata ramburs si ridicarea de la sediul lor, era clar ca nu are rost.

  20. #2420 SP
    Member swenkyk9's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    Nu ai înțeles deloc ideea, ăștia jumătate din produse le vând exclusiv online, așa ca ia încerca tu sa faci o rezervare la un produs exclusiv online și vorbim după.

    PS: Și da, rezervarea online cam oua ochiuri face, e cea mai useless chestie a lor. In cele mai multe cazuri, nici nu țin cont de ele și nici nu le procesează nimeni.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 121 of 283 FirstFirst ... 21 71 111 119 120 121 122 123 131 171 221 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts