Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 127 of 283 FirstFirst ... 27 77 117 125 126 127 128 129 137 177 227 ... LastLast
Results 2,521 to 2,540 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2521 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Shymano View Post
    Cred ca n-ai inteles situatia ... aici nu-i vorba ca n-am intrat eu pe net sa vad ce preturi au.
    Tocmai, ca am intrat ...
    Ideea e ca pe site avea un preț, 898.90 lei.
    In magazin omul era la calculator ... ii zic ce vreau, cauta in calculator, zice "ok, este in stoc, sa-l aduc din spate" ... apoi cand vine cu consola, intra iar pe calculator si-mi zice "stiti, pretul e, de fapt, 1150 (sau 1200, nu mai stiu cat a zis)".
    "Pai ...??", il intreb.
    Ridica din umeri ... se uita la mine si-mi zice ca el a renuntat demult sa mai inteleaga sistemul ala al lor idiot.
    Intr-un final, consola am luat-o la acel pret de 898.90 lei, dar cu comanda pe site, fara sa o pot ridica din magazin, unde era 1200.
    Asta era supararea mea, ca acelasi magazin are preturi diferite la acelasi produs.
    Daca nu sunt in stare sa acordeze preturile on-line cu magazinul fizic, sa-si schimbe numele la unul din ele.
    Sau sa precizeze exact ca preturile on-line nu sunt aceleasi cu cele din magazinul fizic.
    Altex are practic 2 magazine, unul online si unul fizic (format din mai multe puncte de lucru). Probabil este legal sa aiba preturi diferite in magazine diferite pentru acelasi produs.

  2. #2522 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Altex are practic 2 magazine, unul online si unul fizic (format din mai multe puncte de lucru). Probabil este legal sa aiba preturi diferite in magazine diferite pentru acelasi produs.
    Nu e asta , ei practica doar un singur produs la pretul de promotie iar restul pret normal.
    O spun din experienta mea ca am cumparat ps 4 pro cu jocul tekken si mai avea un ps 4 pro dar era pus la pretul normal fiindca jocul era pus la raft.
    Sau daca chiar le cauti scuze poti gandi ca ei fac un fel de sell-out(practica care o face magazine sa scape de produse expirate) cu console care au seri mai vechi daca tot vrei sa le iei partea.

  3. #2523 SP
    Member kpy_here's Avatar
    @Media Galaxy

    O sa aduceți varianta cu figurina pentru Shadow of The Colossus?

    https://www.game.co.uk/en/shadow-of-...SOFCCOLL-_-PDP

  4. #2524 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Hello. Sunt unele cazuri in care anumite produse au promotie exclusiv online, exemplu fiind acea consola Xbox One. Intr-adevar, au mai fost situatii in care o promotie era disponibila offline si online si nu era actualizat pretul la raft. Asa cum au zis alti colegi, poti verifica pretul final la casa sau prin intermediul unui asistent de vanzari sau raion manager.

    Quote Originally Posted by kpy_here View Post
    @Media Galaxy

    O sa aduceți varianta cu figurina pentru Shadow of The Colossus?

    https://www.game.co.uk/en/shadow-of-...SOFCCOLL-_-PDP
    Link-ul nu mai este valabil. Nu am primit inca de la furnizor o informare cu privire la disponibilitatea unei editii suplimentare.

  5. #2525 SP
    Member Johnny's Avatar
    @Media Galaxy

    Dragon Ball FighterZ PS4 are inca data de lansare 26.01.2018 pe site. Il mai trimiteti pe data asta sau are o amanare ? ( nu am primit nici un mail de confirmare comanda )

    Multumec

  6. #2526 SP
    Junior Member mariusart78's Avatar
    @Media Galaxy

    Skyrim pentru Nintendo Switch mai aduceti? A fost in oferta, acum nu mai apare vad.

    Multumesc!

  7. #2527 SP
    Member Aliosa's Avatar
    @Media Galaxy

    Ceva vesti pentru God of War 4 CE?

  8. #2528 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by mariusart78 View Post
    @Media Galaxy

    Skyrim pentru Nintendo Switch mai aduceti? A fost in oferta, acum nu mai apare vad.

    Hello. S-a terminat stocul momentan si nici furnizorul nu mai are unitati disponibile.

    Multumesc!
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    @Media Galaxy

    Ceva vesti pentru God of War 4 CE?
    Salutare. Nu inca. Tocmai ce au anuntat varianta pentru EU cei de la SONY Va dau de veste aici in topic imediat ce primim un raspuns pozitiv.

  9. #2529 SP
    Member geo971986's Avatar
    Functioneaza sistemul de dezabonare newslettere sau e doar de "entertainment"? E a 3-a oara pe anul asta cand dau dezabonare si degeaba.

  10. #2530 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Foloseste butonul de report spam de la gmail, nu vei mai primi mesaje dupa.

  11. #2531 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Functioneaza sistemul de dezabonare newslettere sau e doar de "entertainment"? E a 3-a oara pe anul asta cand dau dezabonare si degeaba.
    Salut. Sistemul pentru dezabonare functioneaza din ce au verificat si colegii mei. Daca te deranjeaza vreun aspect al newsletterelor poti sa imi dai un PM cu detaliile si le voi trimite si eu mai departe.

  12. #2532 SP
    Member geo971986's Avatar
    Am rezolvat cu filtru de spam in thunderbird, e mai sigur asa tinand cont ca nu folosesc webmail.

    @mediagalaxy: aspectul care ma deranjeaza e ca se autoactiveaza singure chiar daca dau dezabonare

  13. #2533 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Am rezolvat cu filtru de spam in thunderbird, e mai sigur asa tinand cont ca nu folosesc webmail.

    @mediagalaxy: aspectul care ma deranjeaza e ca se autoactiveaza singure chiar daca dau dezabonare
    Imi cer scuze pentru neplacere. Transmit si eu mai departe problema pentru a fi remediata.

    Cu privire la God of War, am primit confirmare ca vom avea si Collector's Edition plus Limited Edition.

  14. #2534 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    De ce a disparut optiunea de "rezervare in magazin"? Era foarte utila.

  15. #2535 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am luat o pereche de casti Logitech g231 prodigy dintr-un magazin Media Galaxy. Dupa nici 3 săptămâni deja au probleme. E întrerupt firul, sau e un contact imperfect la mufa pentru ca in anumite poziții nu mai aud tot pana nu misc de fir. Am si alte casti de multi ani si e prima data când pățesc asta, deci nu cred sa fie din cauza exploatării necorespunzătoare.
    Cum trebuie sa procedez pt a beneficia de garanție?

  16. #2536 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nu e nimic esoteric; mergi cu castile si bonul in magazin.

  17. #2537 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Alta varianta n-am? Nu stiu, sa le trimit prin curier cum e la eMag? Stau departe de magazin (100km).

  18. #2538 SP
    Member Buyk's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Am luat o pereche de casti Logitech g231 prodigy dintr-un magazin Media Galaxy. Dupa nici 3 săptămâni deja au probleme. E întrerupt firul, sau e un contact imperfect la mufa pentru ca in anumite poziții nu mai aud tot pana nu misc de fir. Am si alte casti de multi ani si e prima data când pățesc asta, deci nu cred sa fie din cauza exploatării necorespunzătoare.
    Cum trebuie sa procedez pt a beneficia de garanție?
    Asa am pățit eu cu niște căști Kingston HyperX cloud 2 luate de la Media Galaxy Cluj, exact aceiași problema si mi-au anulat garanția pe motiv de exploatare necorespunzătore, deși firul nu prezenta nici un defect, era pur si simplu întrerupt in interior. Dar deh tipic romanesc sa nu iti repare nimic.
    Apoi am făcut mail la Kingston UK unde le-am explicat frumos ca magazinul nostru retail mi-a anulat garanția si ca sa vezi mi-au trimis placa de sunet cu fir cu tot noua, cu un tricou Kingston si o scrisoare in care imi mulțumeau ca sunt client Kingston si isi cer scuze pentru inconvenient.
    Trageți voi concluziile .
    Pe mine unu ma lăsat urât de tot cu un gust amar ce se întâmplă la noi, tiganeala pentru un cablu, sa nu mai zic ca constatarea a durat vreo 10 zile si o luna OPCul... Iar in 2 zile am primit in posta firul si placa de sunet de înlocuit tocmai din UK )
    In fine, doar o experienta neplăcută cu MG dar o voi împărtăși de fiecare data cand am ocazia. Si jos pălăria Kingston ca știu cum sa trateze clienții si pentru un cablu de 5 ron

  19. #2539 SP
    Member mixedbi's Avatar
    Salut, am comandat saptaman trecuta un Ps4 si un gamepad Marvo GT-016. Gamepadul nu functioneaza, l-am testat pe 2 calculatoare si nimic. Am fost cu el intr-un magazin fizic pentru a-l schimba/returna dar mi-au zis ca returul se face doar online. Intrebarea mea, eu voi suporta taxa de retur? E cumva o regula conform careia problema trebuie semnala in 48h (au trecut)?
    Multumesc!

  20. #2540 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Cand o sa fie stoc suficient la consola Xbox One X?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 127 of 283 FirstFirst ... 27 77 117 125 126 127 128 129 137 177 227 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts