Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 129 of 283 FirstFirst ... 29 79 119 127 128 129 130 131 139 179 229 ... LastLast
Results 2,561 to 2,580 of 5657

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2561 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu cred că se face confuzie, chiar dacă fac parte din aceași companie, sunt afaceri diferite. Cred că sunt stocuri diferite și sunt ceva complicații contabile la mijloc.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  2. #2562 SP
    Member swenkyk9's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Sincer, nu cred ca exista utilizator pe acest forum care sa fi avut mai multe meciuri cu MG ca si magazin decat mine, insa userul in sine care va raspunde aici da dovada de mult bun simt si nu cred ca merita astfel de apelative.

    La ei problema cu stocul provine de la un singur lucru dezastruos si cancerigen care se intampla la ei, ca si structura. Stocurile de online sunt diferite fata de cele fizice, din magazin.
    O sa explic.
    Am comandat un joc in iarna lui 2016 spre 2017, online la ei pe site platit frumos. Nu are importanta titlul. Printr-un concurs de imprejurari coletul s-a pierdut, s-a dus la ceruri.
    M-am dus personal in cel mai mare magazin MG din orasul meu, de marimea unei sali polivalente, cu emailul printat de comanda finalizata ca sa ridic jocul din magazin, de pe raft, unde erau expuse 500 de copii ale acestui joc.

    "Nu se poate". Infart, tulburare emotionala, frisoane, atacuri de panica.
    Aveau 3 rafturi cu acel joc expus si nu se putea... stocul din magazin este diferit de cel online.
    Ma uitam la doamna care il luase pe "nu se poate" in brate si imi aminteam de cum a bagat Greuceanu zmeul in pamant pana la gat cu un singur pumn.
    Venisera sarbatorile aveam 1 saptamana de vacanta si aveam timp sa ma joc si nu se putea... daca nu se putea...
    Imi aminteam apoi ca nu vreau cazier ca am o familie de intretinut... si din acea zi doamna respectiva a devenit pentru mine "Doamna cea cu nu se poate".

    Si uite asa a platit baiatu un joc de 2 ori, ca am cedat si mi l-am cumparat digital nu puteam sa pierd o saptamana propice pt gaming din cauza doamnei.

    Despre ce vorbim? Nu sunt nesimtiti, e pur si simplu vorba de o structura gandita prost, iar angajatii din front end nu au nici un fel de vina saracii, ei iau ciomegele iar cei vinovati pentru asta stau linistiti.
    Și ce treabă are asta cu faptul că mi-au anulat o comanda cu un produs aflat pe stoc in momentul plasării comenzii?

    Dacă tu crezi că nouă, clienților, ne pasă de cum își gestionează firmele stocurile și ce se întâmpla in “spate”, te înșeli, nu așa funcționează relația client - firmă.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #2563 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Se referea la faptul ca tu i te adresezi nasol unui dude care raspunde pe aici la diverse reclamatii ca doar nu crezi ca posteaza aici direct Ostahie .

  4. #2564 SP
    Member swenkyk9's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    Poți sa citești din nou postările și ai sa vezi că nu m-am adresat nimănui, m-am adresat firmei dacă e sa o luăm așa.Că a apărut un tip care lucrează pentru MG/Altex aici pe forum și mi-a răspuns la postare, e altceva, in nici un caz nu m-am adresat lui. Makes sense?

    EDIT : Si in nici un caz nu m-am adresat nasol, am zis o realitate. Dacă tu ești ok cu faptul ca se anulează comenzi când pe site apare ca sunt pe stoc produsele, bravo tie, eu fac parte dintr-o alte lume.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2565 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    Am inteles asta dar Xander zicea ca nu se merita sa jignim un dude care incearca sa ajute pe aici cat de cat chiar daca firma isi merita apelativele tale .

    Edit : Sigur ca nu-s ok si evident ai dreptate pe fond dar e bine pana la urma ca vine un nene in intampinarea problemelor noastre tocmai aici pe forum si nu cred ca se merita sa-l luam la "bumbacit" tocmai pe el .

  6. #2566 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Sincer, nu cred ca exista utilizator pe acest forum care sa fi avut mai multe meciuri cu MG ca si magazin decat mine, insa userul in sine care va raspunde aici da dovada de mult bun simt si nu cred ca merita astfel de apelative.

    La ei problema cu stocul provine de la un singur lucru dezastruos si cancerigen care se intampla la ei, ca si structura. Stocurile de online sunt diferite fata de cele fizice, din magazin.
    O sa explic.
    Am comandat un joc in iarna lui 2016 spre 2017, online la ei pe site platit frumos. Nu are importanta titlul. Printr-un concurs de imprejurari coletul s-a pierdut, s-a dus la ceruri.
    M-am dus personal in cel mai mare magazin MG din orasul meu, de marimea unei sali polivalente, cu emailul printat de comanda finalizata ca sa ridic jocul din magazin, de pe raft, unde erau expuse 500 de copii ale acestui joc.

    "Nu se poate". Infart, tulburare emotionala, frisoane, atacuri de panica.
    Aveau 3 rafturi cu acel joc expus si nu se putea... stocul din magazin este diferit de cel online.
    Ma uitam la doamna care il luase pe "nu se poate" in brate si imi aminteam de cum a bagat Greuceanu zmeul in pamant pana la gat cu un singur pumn.
    Venisera sarbatorile aveam 1 saptamana de vacanta si aveam timp sa ma joc si nu se putea... daca nu se putea...
    Imi aminteam apoi ca nu vreau cazier ca am o familie de intretinut... si din acea zi doamna respectiva a devenit pentru mine "Doamna cea cu nu se poate".

    Si uite asa a platit baiatu un joc de 2 ori, ca am cedat si mi l-am cumparat digital nu puteam sa pierd o saptamana propice pt gaming din cauza doamnei.

    Despre ce vorbim? Nu sunt nesimtiti, e pur si simplu vorba de o structura gandita prost, iar angajatii din front end nu au nici un fel de vina saracii, ei iau ciomegele iar cei vinovati pentru asta stau linistiti.
    Pai tu ai platit o bucata de joc si vroiai ca magazinul sa scoata din stoc doua bucati de joc?

  7. #2567 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Pai tu ai platit o bucata de joc si vroiai ca magazinul sa scoata din stoc doua bucati de joc?
    Bea o cafea si trezeste-te ! Citeste atent ce a scris si pe urma emite o parere despre comentariu !

  8. #2568 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Pai tu ai platit o bucata de joc si vroiai ca magazinul sa scoata din stoc doua bucati de joc?

    Nu, eu vroiam 3 bucati nu 2. Si am platit una singura intr-adevar dar am platit-o din tot sufletul nu asa casual cum se plateste normal, asa ca meritam 4.
    Iar daca primeam 5 si returnam una ca sa raman cu 4, ca apoi prin anularea comenzii + inca 3 bucati din magazin sa am 6, dar frumoase.


    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    Și ce treabă are asta cu faptul că mi-au anulat o comanda cu un produs aflat pe stoc in momentul plasării comenzii?

    Dacă tu crezi că nouă, clienților, ne pasă de cum își gestionează firmele stocurile și ce se întâmpla in “spate”, te înșeli, nu așa funcționează relația client - firmă.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Nu, eu ti-am explicat doar ca exista acolo un sistem defectuos, iar tu ii faceai pe toti la gramada "nesimtiti", cand o mare parte din ei nu sunt.
    Eu foarte rar ma insel si chiar si atunci am dreptate din bulan, e un defect pe care mi-l asum.
    Sa stii ca daca scrii cu sh si tu tz nu esti nici mai fioros nici mai interesant, take it easy sa nu obosesti.

  9. #2569 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Nu știu pe ce ești acum, dar eu nu am scris niciodată cu sh și cu tz și după cum vorbești, ești cam prea plin de tine domnule Xander .

    Ideea mea de bază rămâne, dacă nu ai un produs în stoc, nu îl pune în stoc pe site, lucrez în domeniu, iar acest lucru se poate evita destul de ușor, că programatorii ăstora de la MG/Altex au altceva de făcut, e altă problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #2570 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu zic sa ne calmam un pic, suntem cu toii gameri si/sau clienti (ne)multumiti, si bine ar fi sa pastram o discutie civilizata. Mai ales pe un thread de genul, a carui scop ma gandesc ca este altul.
    In alta ordine de idei, @MediaGalaxy, avem vreun ETA pentru cand se va putea (din nou) plasa o comanda si ridica produsul din magazin? Mersi.

  11. #2571 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Sau daca mai aduceti Persona 5...?

  12. #2572 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Eu zic sa ne calmam un pic, suntem cu toii gameri si/sau clienti (ne)multumiti, si bine ar fi sa pastram o discutie civilizata. Mai ales pe un thread de genul, a carui scop ma gandesc ca este altul.
    In alta ordine de idei, @MediaGalaxy, avem vreun ETA pentru cand se va putea (din nou) plasa o comanda si ridica produsul din magazin? Mersi.
    E posibil ca saptamana viitoare sa fie implementata optiunea de "Verificare disponibilitate stoc magazin". Va fi mentiune inclusiv daca produsul este resigilat sau aflat la display.

    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Sau daca mai aduceti Persona 5...?
    O sa intreb sa aflu, ca nu am aceasta informatie momentan.

    In alta ordine de idei, stiu ca multi le asteptau. O sa mai revin si cu alte surprize.

    God of War Limited Edition:
    https://mediagalaxy.ro/god-of-war-limited-edition-ps4/

    God of War Collector's Edition:
    https://mediagalaxy.ro/god-of-war-co...s-edition-ps4/

    PS4 Pro 1TB God of War Limited Edition -
    https://altex.ro/consola-sony-playst...joc-god-of-war

  13. #2573 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Sa inteleg ca reintroduceti sectiunea de resigilate...?

  14. #2574 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Nope. La verificarea disponibilitatii unui produs in magazin o sa fie mentionat acel detaliu. Nu se reintroduce sectiunea respectiva.

  15. #2575 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Salut,
    Am facut si eu retur la o placa de baza si procesor, cumparate online. Nu mi-e clar daca se primeste intreaga valoare inapoi, sau se scade ceva, ca probabil vor urma sa fie vandute ca resigilate. Ambele produse sunt impecabile, la fel si cutiile/accesoriile. Stii cumva?
    Mersi

  16. #2576 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Salut! Vei primi intreaga valoare inapoi.

  17. #2577 SP
    Member kostyn26's Avatar
    Am intrat azi in contul meu Altex si ce sa vezi, surpriza, comanda mea pentru God of War Limited Edition - anulata, fara a fi anuntat, telefonic, mail, nimic.....foarte frumos Altex, ar fi bine sa verificati si voi care mai aveti precomanda, sa nu aveti surprize. Eu astept o explicatie....
    Attached Images Attached Images 2018-03-18.gif

  18. #2578 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by kostyn26 View Post
    Am intrat azi in contul meu Altex si ce sa vezi, surpriza, comanda mea pentru God of War Limited Edition - anulata, fara a fi anuntat, telefonic, mail, nimic.....foarte frumos Altex, ar fi bine sa verificati si voi care mai aveti precomanda, sa nu aveti surprize. Eu astept o explicatie....
    Mai bine o faci la emag nu știu de ce complici cu ei. Nu e prima problema de genul asta.

  19. #2579 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by kostyn26 View Post
    Am intrat azi in contul meu Altex si ce sa vezi, surpriza, comanda mea pentru God of War Limited Edition - anulata, fara a fi anuntat, telefonic, mail, nimic.....foarte frumos Altex, ar fi bine sa verificati si voi care mai aveti precomanda, sa nu aveti surprize. Eu astept o explicatie....
    Mai bine o faci la emag nu știu de ce complici cu ei. Nu e prima problema de genul asta.

  20. #2580 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    La mine inca este valabila pre-comanda...bine, e virba de editia normala.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 129 of 283 FirstFirst ... 29 79 119 127 128 129 130 131 139 179 229 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts