Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 150 of 283 FirstFirst ... 50 100 140 148 149 150 151 152 160 200 250 ... LastLast
Results 2,981 to 3,000 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2981 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Imi poate spune cineva care e polita de returnare a unui produs cumparat din magazin? Se poate/nu se poate se aplica doar legea cu contractu la distanta. Cu cat mai detaliat cu atat mai bine. Mersi in avans

  2. #2982 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Din cate stiu nu ai drept de retur, DAR eu am fost sa returnez ceva si desi initial m-a refuzat managerul, am insistat si i-am zis ca pe site-ul lor scrie ca poti returna fara sa mentioneze ca doar cumparat online. M-a crezut.

  3. #2983 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu e de crezut sau nu. Legal ai voie sa returnezi in 14 zile, fara nicio justificare (desigur cu exceptii).

  4. #2984 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Stiu ca legal ai voie sa returnezi. Dar sunt anumite magazine care nu accepta retur daca ai cumparat din magazin pe motiv ca deja se considera ca ai probat si ai fost de accord cu produsu si se aplica doar la contractul de distanta (online).

  5. #2985 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Daca este cumparat direct din magazin, il poti returna doar daca are vreun defect. Insa in termen de 24 ore unele magazine accepta schimbarea produselor. Stiu asta pentru ca am schimbat la Altex si Flanco. Cei de la Altex au comentat putin dar tot am schimbat.

  6. #2986 SP
    Member geo971986's Avatar
    Poti returna in 14 zile doar la cumparaturile facute online (fara obligatia de a motiva) iar cumparaturile din magazin in 24 de ore (cu motiv). Explicatia este ca la cumparaturile din magazin le-ai vazut si putut testa acolo pe cand la cele online nu. Dar... sunt magazine care extind cele 14 zile si la 30 (online), altele accepta returnari mai tarzii de 24 de ore (magazin) insa legea nu ii obliga sa faca asta.

  7. #2987 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Am o intrebare adresata catre Media Galaxy. Am precomanda la Red Dead Redemption 2 pentru PS4 facuta in 2016 la 239 de lei. O sa imi fie onorata comanda la acelasi pret?

  8. #2988 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ar fi culmea sa nu, eu am precomanda cu voucher pe 219.90 lei.

  9. #2989 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ar fi culmea sa nu, eu am precomanda cu voucher pe 219.90 lei.
    Nice. Acum sper doar ca o sa vina pe data de 26 octombrie. Unele precomenzi au venit luni sau marti, cand trebuiau sa vina vineri...

    Am dat de base.com care ofera reduceri si la precomenzi si nu numai. Au o groaza de jocuri la preturi bune. Daca la Altex nu se schimba treaba atunci ma migrez la ei

    Si ca sa explic de ce, Horizon a venit luni cu carcasa sparta, ce am reusit sa o schimb la magazin cu ajutorul lui Bica Marian, ca altfel ramanea asa, Burnout Paradise pentru PS4 a venit marti din cauza curierului lenes si asa mai departe.

  10. #2990 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sunt sigur că NU o să-mi ajungă jocul in ziua lansării

  11. #2991 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ar fi culmea sa nu, eu am precomanda cu voucher pe 219.90 lei.
    E bine ca tu ai inca precomanda, pe a mea au sters-o din cont, same voucher, etc.

  12. #2992 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mi-am făcut print screen acum, că devin deja paranoic

  13. #2993 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Precomanda pentru AC: Odyssey va fi onorata in ziua lansarii sau, la fel ca la GoW, ma suna curierul luni?

  14. #2994 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Precomanda pentru AC: Odyssey va fi onorata in ziua lansarii sau, la fel ca la GoW, ma suna curierul luni?
    GOW l-am primit în ziua lansării... Shadow of the tomb raider nu.
    Deci e un fel de Gamble cu ăștia

    Trimis de pe al meu Huawei P20 folosind Tapatalk

  15. #2995 SP
    Member flamer's Avatar
    @Media Galaxy

    Salut. La AC Odyssey Omega Edition se va trimite Medalia lui Alexios la fiecare precomanda? Cam am precomandat eu jocul nu era medalia ca bonus.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  16. #2996 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Poti returna in 14 zile doar la cumparaturile facute online (fara obligatia de a motiva) iar cumparaturile din magazin in 24 de ore (cu motiv). Explicatia este ca la cumparaturile din magazin le-ai vazut si putut testa acolo pe cand la cele online nu. Dar... sunt magazine care extind cele 14 zile si la 30 (online), altele accepta returnari mai tarzii de 24 de ore (magazin) insa legea nu ii obliga sa faca asta.

    Salut! Sa imi spui despre ce produs este vorba mai exact.


    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Am o intrebare adresata catre Media Galaxy. Am precomanda la Red Dead Redemption 2 pentru PS4 facuta in 2016 la 239 de lei. O sa imi fie onorata comanda la acelasi pret?

    Salut! Da, se va onora la acel pret. Sunt cazuri in care ieftinim pretul produsului aflat la precomanda si refacem precomenzile clientilor la noul pret.


    Quote Originally Posted by iry View Post
    E bine ca tu ai inca precomanda, pe a mea au sters-o din cont, same voucher, etc.

    Salut! Mai ai cumva confirmarea pe email sa fac o verificare sau orice alta informatie care m-ar ajuta sa iti identific comanda.


    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Precomanda pentru AC: Odyssey va fi onorata in ziua lansarii sau, la fel ca la GoW, ma suna curierul luni?

    Salut! Medusa si Gold Edition se vor livra pe 2 octombrie, iar Standard + Omega pe 5 octombrie.


    Quote Originally Posted by flamer View Post
    @Media Galaxy

    Salut. La AC Odyssey Omega Edition se va trimite Medalia lui Alexios la fiecare precomanda? Cam am precomandat eu jocul nu era medalia ca bonus.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

    Salut! Da, se va trimite acel bonus.

  17. #2997 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    @Media Galaxy, ai pm

  18. #2998 SP
    Junior Member maspax's Avatar
    @Media Galaxy
    mai aduceti PSN cards 100/250 lei? si este posibil sa mai aveti stoc pentru aceste jocuri: Bound By Flame, Risen 3 Titan Lords Enhanced, Tales of Zestiria, Tales of Berseria, Persona 5 Dancing, Yakuza Kiwami, Full Metal Panic Fight Who Dares Wins, Naruto Shippudent Trilogy/Legacy?

  19. #2999 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    @Media Galaxy
    Am si eu o precomanda pentru Assassin's Creed Odyssey Omega Edition. Am luat legatura cu reprezentanti ai Media Galaxy, atat prin formularul de contact cat si telefonic si i-am rugat sa faca tot posibilul sa pot primi si eu jocul in ziua lansarii, tinand cont ca sunt din Timisoara. Am primit si in scris si verbal acelasi raspuns: comanda se onoreaza in una sau doua zile de la lansare. In aceste conditii, e clar ca voi primi jocul doar luni, sau mai sigur marti.
    Nu se poate totusi, confirma si expedia jocul inca de astazi, spre Timisoara? Cu siguranta el este deja in stoc si Media Galaxy stie deja de mai mult de doua saptamani, de cand am facut precomanda, ca eu doresc respectivul produs.

    Pun si un PM pentru Media Galaxy.

  20. #3000 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Miramas să vină mâine AC Odyssey.

    Trimis de pe al meu Huawei P20 folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts