Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 153 of 283 FirstFirst ... 53 103 143 151 152 153 154 155 163 203 253 ... LastLast
Results 3,041 to 3,060 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3041 SP
    Member Devergo's Avatar
    Pretul pentru RDR 2 Ultimate Edition a crescut din nou, pe Media Galaxy, la 499 RON. In timp ce Emag il vinde la 399.


    Intrebarea mea este de ce Ultimate Edition costa cat Collector's Edition, pe MG?

  2. #3042 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Devergo View Post
    Pretul pentru RDR 2 Ultimate Edition a crescut din nou, pe Media Galaxy, la 499 RON. In timp ce Emag il vinde la 399.


    Intrebarea mea este de ce Ultimate Edition costa cat Collector's Edition, pe MG?

    Salut! Pretul nu a crescut. Asa a fost listat produsul acum cateva zile, mai ales ca stocul vine de la un furnizor secundar.

  3. #3043 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e adevarat. A fost la 479 (cu fix 80 le mai mult decat eMag)... iar de azi a mai crescut cu 20 lei.

  4. #3044 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu e adevarat. A fost la 479 (cu fix 80 le mai mult decat eMag)... iar de azi a mai crescut cu 20 lei.
    Salut. Am verificat ce s-a intamplat. Ai dreptate, a fost o scumpire de 20 de lei deoarece varianta Ultimate Edition nu a fost listata pe site la pretul din fisierul de listare implementat in sistem. Cei care au facut deja precomanda la pretul de 479,9 lei le vor fi onorate precomenzile.

  5. #3045 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  6. #3046 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu o prefer pe:


  7. #3047 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Si cum de convine magazinului sa vanda cu 100 de lei mai scump decat la emag cand trebuie sa returneze de 2 ori diferenta tuturor clientilor?


  8. #3048 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Păi nu returnează...eu nu am reușit să rezolv problema asta.

  9. #3049 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ba returneaza daca le prezinti dovada achizitiei de la ei, iar concurenta pastreaza pretul mai mic pt x zile de la achizitie (nu cred ca e cazul la precomenzi).

    Eu am beneficiat odata de asa ceva si diferenta era destul de mare (2 x 180 lei) si s-au miscat foarte repede (3-4 zile).

  10. #3050 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Păi la precomenzi de ce nu e cazul? Daca e plătită?

  11. #3051 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sincer nu stiu. Faza la precomenzi e ca se pot schimba multe pana la lansare. Verifica regulamentul referitor la precomenzi, daca sunt incluse.

  12. #3052 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ba returneaza daca le prezinti dovada achizitiei de la ei, iar concurenta pastreaza pretul mai mic pt x zile de la achizitie (nu cred ca e cazul la precomenzi).

    Eu am beneficiat odata de asa ceva si diferenta era destul de mare (2 x 180 lei) si s-au miscat foarte repede (3-4 zile).
    Nu toata lumea e la fel de norocoasa ca tine

  13. #3053 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In niciun caz nu este de noroc, cat timp respecti regulamentul si le arati dovezile. Daca nu-ti raspund la sesizare, poti face plangere la ANPC. E foarte simplu. Daca ei nu mai restituie diferenta, inseamna ca este reclama mincinoasa.

  14. #3054 SP
    Member geo971986's Avatar
    Citisem in prealabil regulamentul de mai multe ori cu tot cu articole. Cererea era insotita cu snapshoturi si poze iar raspunsul nu a venit deloc...EVER chiar daca trimisesem mai multe email-uri. Ma gandesc ca daca incalcam regulamentul primeam macar un reply sa imi zica asta...Nu m-am mai stresat pt ca era o suma mica, iar ca sa fac reclamatie anpc deja era mai mare efortul. La o cautare pe google gasisem si altii in situatii similare dar... recunosc, gasisem si vreo 2 sau 3 ca tine care ziceau ca totul a fost perfect. Ma bucur pt unii ca totul le-a mers ok insa din pacate nu ii cunosc personal ca sa imi pot schimba scepticismul legat de astfel de campanii "mitologice". Inafara de compania asta, am patit ca la returnari de bani pt comenzi anulate sa le trebuiasca saptamani dar tie ti-au trimis in 3-4 zile bani care teoretic sunt si din "buzunarul" lor. De asta ma gandeam ca esti norocos.

  15. #3055 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Imi zice un angajat de la MG, pe cand voiam sa iau ceva electrocasnice, ca diferenta asta ar fi doar in reteaua lor de magazine - Altex, MG si care/daca mai sunt pe felia asta. Adica, sa fie un S9+ intr-un Altex la 35 de boabe, iar intr-un MG sa il gasesti la 34. Atunci primesti 2x diferena.

    Nici nu are rost sa iti bati capul Praf in ochi, povesti de adormit kinderii.

  16. #3056 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu este adevarat. Altex si Media Galaxy sunt acelasi magazin. Nu trebuie sa fie diferente de preturi.

    Oricum daca-mi aduc bine aminte, am primit diferenta respectiva sub forma de voucher, dar nu mai stiu sigur (a fost in urma cu 4-5 ani).

    Ideea este ca trebuie sa cumperi un produs de la ei, sa pastrezi bonul (sau daca e online, se vede acolo tranzactia) si sa faci sesizarea pe site, in sectiunea respectiva, urmand ca ei sa urmareasca produsul respectiv in locul indicat, timp de x zile (parca erau 7 zile si nu trebuia sa fie o promotie pe site-ul respectiv) si daca totul era ok, primeai pe mail voucher sau cum se procedeaza.

  17. #3057 SP
    Member geo971986's Avatar
    Angajatul ala vorbea la descurajare pt ca asta e politica lor. Trebuia sa ii spui sa intre pe site-ul lor sa citeasca aici:

    "3.4. Magazine cu acelasi obiect de activitate – magazinele din acelasi oras care comercializeaza produse electronice, electrocasnice, IT, comunicatii si divertisment, cum ar fi:

    Flanco, F64, Carrefour, Auchan, Kaufland, Cora, Metro, Selgros, Dedeman, Leroy Merlin, Praktiker, BricoDepot, Mr Bricolaj, BauMax, Hornbach, Ambient, Germanos*

    *precum si alte magazine offline specializate in vanzarea de produse electronice, electrocasnice, IT, comunicatii si divertisment, cu sediul social in Romania, care nu se afla in procedura generala de insolventa sau in faliment."

  18. #3058 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Asta zic. Ca e acelasi magazin. Cum si Kaufland e acelasi magazin peste tot in Romania, dar eu daca merg la Timisoara in 2 Kauflande diferite, gasesc acelasi produs la pret diferit, desi in mod normal nu ar trebui, nu?

    Sansele sa vezi diferente de preturi intre Altex-uri si MG sunt mai mici decat la Kaufland, dar totusi... eu iti zic ce am auzit direct de la angajat. Si cum ai scris si tu, sa urmareasca 7 zile, sa nu fie promotie etc etc tot felul de clauze si conditii ca pana la urma primesti doar praful de pe toba

    ---------- Post added 13-10-2018 at 13:22 ----------

    Se poate si asta. Descurajare. Nu ies iei pe minus oricum.

  19. #3059 SP
    Member geo971986's Avatar
    Angajatii din magazine... lol. Am fost pe 1 septembrie sa cumpar Divinity 2 PS4 din Media Galaxy Mall Vitan si am pierdut 10 minute sa ma contrazic cu angajatul de acolo ca jocul se lansase cu o zi inainte. El sustinea ca se lanseaza de abia peste o saptm (7 sept). M-am dus in aceeasi zi si l-am cumparat de la emag pt ca omul o tinea pe a lui...

  20. #3060 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sau sa vezi când se duce o mama cu un copilaș care vrea sa joace ultimul GoW pe PlayStation 4 și un nesimțit din magazin încearcă să-i vândă PS3...Norocul doamnei cu un coleg de-al nostru care i-a atras atenția că nu se poate juca așa ceva pe un PS3. Specimenul ăla ori e hoț ori e prost...Vreau sa cred că e totuși un mare prost.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts