Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 156 of 283 FirstFirst ... 56 106 146 154 155 156 157 158 166 206 256 ... LastLast
Results 3,101 to 3,120 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3101 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Probabil au avut numar limitat de bucati din fiecare si s-a atins pentru precomenzi.

  2. #3102 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Salutare. Nu, nu s-a atins vreo limitare anume. Nici macar la Ultimate Edition ca idee, doar ca dupa cum spuneam mai sus, inca mai sunt ceva bug-uri cu noua platforma si afecteaza vizibilitatea unor produse.



    Din ce vad, acum merge:

    https://mediagalaxy.ro/cauta/?q=red%...demption%25202


    Also, cu privire la disponibilitatea produsului in magazine in ziua lansarii, este posibil sa nu fie, deoarece vor veni 2 transe de transport. Unul pentru precomenzi un pic mai devreme si altul pentru magazine.

  3. #3103 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe Altex nu gaseste nimic.

    Vad ca iar ati schimbat pretul pentru Ultimate, in 480 lei. Ramane asa? Sau il mariti iar?

    Cred si eu ca nu s-a epuizat stocul, cu diferenta asta de pret. D-aia s-a epuizat la eMag

  4. #3104 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Also, cu privire la disponibilitatea produsului in magazine in ziua lansarii, este posibil sa nu fie, deoarece vor veni 2 transe de transport. Unul pentru precomenzi un pic mai devreme si altul pentru magazine.
    In cazul asta cred ca dau precomanda la emag cu ridicare din showroom. Daca lansarea jocului ar fi fost la mijlocul saptamanii, as fi mers pe livrare la domiciliu, dar cum e vineri, risc sa nu vina curierul.

  5. #3105 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    In cazul asta cred ca dau precomanda la emag cu ridicare din showroom. Daca lansarea jocului ar fi fost la mijlocul saptamanii, as fi mers pe livrare la domiciliu, dar cum e vineri, risc sa nu vina curierul.
    In limbaj Altex "este posibil sa nu fie" inseamna "sigur nu va fi" SAU.... cum mi-au facut-o mie la Diablo 3 "il avem dar nu il putem vinde ca inca nu e trecut in inventar, vino maine" Eu pe aceeasi idee ca tine am facut precomanda la emag cu ridicare din showroom insa nu sunt 100% convins nici de emag ca il vor avea vineri.

  6. #3106 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Tare sper sa vina RDR2 vineri si nu luni! Daca se intampla cumva sa nu vina vineri, nu stiu daca mai fac precomenzi de la Altex. Totusi am precomanda facuta de 2 ani.

  7. #3107 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Aia sunt si eu curios trebuie sa vina un mail de confirmare nu...cu Gta 5 nu am avut treaba a venit in dimineata de 17 dar... nu stiu ce sa zic ar fi bine sa vina pe 26 sa avem ceva timp in weekend de gameplay

  8. #3108 SP
    Junior Member Lotta's Avatar
    Quote Originally Posted by coxanovici View Post
    Aia sunt si eu curios trebuie sa vina un mail de confirmare nu...cu Gta 5 nu am avut treaba a venit in dimineata de 17 dar... nu stiu ce sa zic ar fi bine sa vina pe 26 sa avem ceva timp in weekend de gameplay
    GTA V a aparut acum 5 ani. Avand in vedere cati ani au trecut, ei ar fi trebuit sa evolueze! Mi se pare ca e invers!

    Si eu am avut precomanda pt RDR2 la Altex, dar am renuntat. Intr-un magazin din Bucuresti mi s-a spus clar ca sunt sanse extrem de mici ca precomanda mea sa ajunga pe 26 oct. Si nu am primit vestea de la angajatul de la casa de marcat sau cel care aranjeaza pe raft.
    Asa ca, speram la profesionalismul competitorilor. Se prea poate sa nu fie totusi situatia atat de nasoala.

  9. #3109 SP
    Member Johnny's Avatar
    Exista sanse ca cei care mai fac precomanda acum ( ultimate edition ps4 ) sa primeasca jocul vineri sau sambata ( provincie ) ?

  10. #3110 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Lotta View Post
    GTA V a aparut acum 5 ani. Avand in vedere cati ani au trecut, ei ar fi trebuit sa evolueze! Mi se pare ca e invers!

    Si eu am avut precomanda pt RDR2 la Altex, dar am renuntat. Intr-un magazin din Bucuresti mi s-a spus clar ca sunt sanse extrem de mici ca precomanda mea sa ajunga pe 26 oct. Si nu am primit vestea de la angajatul de la casa de marcat sau cel care aranjeaza pe raft.
    Asa ca, speram la profesionalismul competitorilor. Se prea poate sa nu fie totusi situatia atat de nasoala.

    Dupa cum spuneam mai sus, sunt sanse ca jocul sa nu fie disponibil day one in magazine si de acolo cred ca si angajatul si-a bazat angajatul respectiv afirmatia cu privire la precomenzi, nestiind ca avem comanda separata pe depozitul central fix pentru asta.



    Oricum, chiar si cei de la Rockstar Games tin de marfa pana in ultima clipa sa nu care cumva vreun retailer sa incalce street date-ul in magazine. Poate va amintiti ca GTA V s-a lansat mai tarziu in Romania si alte tari din cauza asta.

  11. #3111 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Sa va spun eu o alta faza nasoala simtita pe pielea mea. Nu mai stiu ce comanda era, stiu doar ca era vineri. Ma suna curierul pe la 15-16:00 daca sunt acasa. Am mers sa preiau coletul, ghici? Mi-a zis ca nu poate sa mi-o dea, ca nu au efectuat ei ceva in sistem :/ asa ca numai luni am reusit sa preiau coletul.

    Chiar daca Altex/MG trimit la timp, Nemo Express uneori reuseste sa f*ta weekendul/ziua libera unora.
    P.S. Sa nu mai zic de jocuri venite cu carcase sparte, puse doar in plase de curier.

  12. #3112 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Acum Altex trimite cu cancerul al mai mare, Cargus. Am un curier nesimțit care nu suna deloc și apoi când il sun eu, spune că a fost la adresa de pe colet și nu era nimeni... Azi încearcă să vina a treia oară, dar nu-l mai vreau eu.

  13. #3113 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu mai dati cu GTA V ca a venit la timp. Poate pe generatia trecuta. Cand s-a lansat pe PS4 eu l-am primit de la Altex dupa o saptamana. Si asta in Bucuresti.
    Din fericire, cred ca a fost singura precomanda care nu a venit in ziua lansarii de la Altex/MG si am destule la activ. Asta si poate pentru ca livreaza cu curieri proprii in Buc, iar dependenta de curieri externi tinde spre zero.

  14. #3114 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Am o precomanda la Fallout 76 pentru Xbox One si as dori sa stiu cand se trimit codurile pentru beta?

  15. #3115 SP
    Junior Member Crixus's Avatar
    Sekiro Collector's nu s-a listat inca, sau e vorba tot de o problema cu bug-urile la noua platforma?

  16. #3116 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Am o precomanda la Fallout 76 pentru Xbox One si as dori sa stiu cand se trimit codurile pentru beta?
    Te rog trimite-mi un PM cu numarul comenzii si iti trimit codul. Sunt ceva probleme cu soft-ul pentru bonusul de precomanda (tine de noua platforma).


    Cine a mai facut precomanda la Fallout 76 sa imi dati PM sa va ajut.


    Quote Originally Posted by Crixus View Post
    Sekiro Collector's nu s-a listat inca, sau e vorba tot de o problema cu bug-urile la noua platforma?

    Nu a fost listata inca acea editie.

  17. #3117 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Ceva noutati legat de precomenzile de RDR2? Cu ce curier lucrati oentru provincii (jud. Mures)? Sa am sperante ca ajunge vineri?

  18. #3118 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Ceva noutati legat de precomenzile de RDR2? Cu ce curier lucrati oentru provincii (jud. Mures)? Sa am sperante ca ajunge vineri?
    Salut! Se livreaza cu Urgent Cargus in afara Bucurestiului.

  19. #3119 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Salut! Se livreaza cu Urgent Cargus in afara Bucurestiului.
    Atunci nu imi fac griji. Multumesc ca ati schimbat firma neserioasa anterioara (Nemmo Express). La mine in oras Urgent Cargus sunt de treaba.

  20. #3120 SP
    Member mladin86's Avatar
    @Media Galaxy am facut precomanda astazi la Red Dead Redemption 2 Ultimate Edition in provincie.
    are rost sa l astept vineri 26?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts