Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 158 of 283 FirstFirst ... 58 108 148 156 157 158 159 160 168 208 258 ... LastLast
Results 3,141 to 3,160 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3141 SP
    Member Hazer's Avatar
    Salut,

    Iti multumim ca ai cumparat de la Altex!
    Produsul din comanda ta Altex cu nr. 1100241964-1 a fost pregatit pentru livrare si urmeaza sa fie ridicat de catre curier.
    @Media Galaxy: Asta inseamna ca il primesc azi? Nu ar fi trebuit ca ieri sa-l fi preluat curierul si astazi sa ajunga la mine?

  2. #3142 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @Media Galaxy - am precomanda din 01Dec2017 cu o reducere si am primit azi mail cum ca a fost pregatit coletul de livrare, dar apare pretul fara reducere (pretul intreg) desi pe site inca este pretul redus. Ce se intampla?

    Vad ca si factura generata pe site e tot pt pret full...
    Attached Images Attached Images screenshot-2018-10-26-10.02.39.png

  3. #3143 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deocamdată îmi.arata prețul de 219.90 sper că nu faceți vreo tâmpenie. Daca scoateți reducerea sunteți nașpa, noaptea ca hoții

  4. #3144 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mda, urât din partea voastră. Am sa refuz politicos coletul și cumpăr din alta parte. Comandat cu voucher, factura finala pe 270. Degeaba se face precomanda la voi, 1 decembrie 2017. Sa vina jocul mâine, la o zi după lansare. Bine că mai există și alții, pe mine m-ați pierdut, definitiv. Dar ce contează, sunt alții.
    screenshot_2018-10-26-10-27-28-808.jpegscreenshot_2018-08-14-15-28-08-529.jpeg

  5. #3145 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Mda, urât din partea voastră. Am sa refuz politicos coletul și cumpăr din alta parte. Comandat cu voucher, factura finala pe.270
    Attachment 284084Attachment 284085
    Hello. Cred ca are legatura tot cu noua platforma cand s-au importat precomenzile. Daca intr-adevar nu vi se livreaza la pretul precomandat puteti sa refuzati comanda sau imi dati punctual PM si discut astfel incat sa vi se ofere un voucher de compensare.

  6. #3146 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai sa fim seriosi. Ce sa fac cu voucher? Alta comanda la care sa se modifice pretul ulterior? Daca nu se livreaza cu pretul corect (220 lei) se face o mica plangere la ANPC si dupa aia poate ne jucam putin altfel.

  7. #3147 SP
    Junior Member Valerio's Avatar
    Am anulat comanda la Altex, din pacate acum cu Red Dead Redemption 2 au mers comenzile foarte greu nici macar nu era confirmata. Am ales Emag cu ridicare din showroom maine.

  8. #3148 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Hai sa fim seriosi. Ce sa fac cu voucher? Alta comanda la care sa se modifice pretul ulterior? Daca nu se livreaza cu pretul corect (220 lei) se face o mica plangere la ANPC si dupa aia poate ne jucam putin altfel.
    Am reusit sa discut la dev. Intr-adevar, a fost o problema cu importul precomenzilor din vechea platforma in cea noua, dar am inteles ca s-ar fi rezolvat. Totusi, daca chiar iti primesti comanda alt pret decat cel din precomanda, atunci voucher-ul este solutia pe care ti-o pot oferi pe moment, pe care poti sa il folosesti la urmatoarea comanda.

    Nici mie nu mi-ar placea sa se intample asta, dar te asigur ca nu s-ar modifica/mari preturile cu rea intentie, cazul de fata fiind ceva rar din considerente nefericite.

  9. #3149 SP
    Member Hazer's Avatar
    Nu ne-ai spus daca cei care au primit mail-ul asta acum primesc tot azi coletul.

  10. #3150 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am inteles si pot sa inteleg chestia asta, dar nu prea e problema mea, ca si consumator. Voucher-ul se poate folosi si in magazin, la casa?
    Il aveti fizic in magazine azi, daca e sa merg sa-l iau?

    Oricum dezamagitor este si faptul ca abea azi se preda curierului, deci maine ajunge la noi, in conditia in care eMag a livrat inca de ieri. Ce competitie e asta, daca voi iesiti mereu pe locul 2?

  11. #3151 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ok, eu vreau voucher sa dau comanda nouă. Pe mine nu mă interesează alt produs, vreau jocul la acel preț. Sau un voucher sa pot sa mă duc azi în magazin să ridic jocul.

  12. #3152 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Am primit email, vezi doamne azi e pregatit de livrare si urmeaza sa fie preluat de catre curier. Adica il primesc doar luni? Nu merci, il ridic maine de la Emag si ma joc in weekend. Luni refuz coletul de la Altex. Ciao.

  13. #3153 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Am inteles si pot sa inteleg chestia asta, dar nu prea e problema mea, ca si consumator. Voucher-ul se poate folosi si in magazin, la casa?
    Il aveti fizic in magazine azi, daca e sa merg sa-l iau?

    Oricum dezamagitor este si faptul ca abea azi se preda curierului, deci maine ajunge la noi, in conditia in care eMag a livrat inca de ieri. Ce competitie e asta, daca voi iesiti mereu pe locul 2?

    Am inteles de la logistica ca vor ajunge jocurile si in cateva magazine astazi, dar nu in toate. Daca imi spui ce magazin te-ar interesa mai exact voi incearca sa aflu.


    Cu privire la livrari, noi avem un acord semnat cu furnizorul oficial in care ne obligam sa nu comercializam produsul mai devreme de data lansarii. Numai in cazurile in care furnizorul/producatorul este de acord sa livram mai devreme atunci putem face acest lucru.

  14. #3154 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, dar data lansarii este azi, iar daca coletele azi pleaca de la voi...

    Oricum, ma intereseaza in Park Lake din Bucuresti, in cazul in care se poate folosi voucher-ul in magazin.

  15. #3155 SP
    Member westy9009's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Am inteles de la logistica ca vor ajunge jocurile si in cateva magazine astazi, dar nu in toate. Daca imi spui ce magazin te-ar interesa mai exact voi incearca sa aflu.


    Cu privire la livrari, noi avem un acord semnat cu furnizorul oficial in care ne obligam sa nu comercializam produsul mai devreme de data lansarii. Numai in cazurile in care furnizorul/producatorul este de acord sa livram mai devreme atunci putem face acest lucru.
    Altex Promenada ?

  16. #3156 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ok, eu vreau voucher sa dau comanda nouă. Pe mine nu mă interesează alt produs, vreau jocul la acel preț. Sau un voucher sa pot sa mă duc azi în magazin să ridic jocul.
    In Râmnicu Vâlcea e vreun RDR in magazinele voastre? Pot sa folosesc voucher? Generați vouchere azi? Sau trebuie sa aștept până luni?

  17. #3157 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    In Râmnicu Vâlcea e vreun RDR in magazinele voastre? Pot sa folosesc voucher? Generați vouchere azi? Sau trebuie sa aștept până luni?
    Verific si pentru Ramnicu Valcea. Voucher-ul pot sa il genereze astfel incat sa mearga si in magazine, dar problema e ca nu stiu daca ti se va livra la pretul care trebuia sau nu.

  18. #3158 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deci trebuie sa aștept până luni...Cum crezi, eu am factura pe 270, cred că așa vine...

  19. #3159 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu astept sa vad ce se livreaza si-ti dau PM dupa aia. Desi 100% daca factura este pe pret full, asta-mi va cere si curierul si parca n-as pierde asa mult timp, pentru ca tare-mi e ca ma suna dupa 5, as usual...

  20. #3160 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Chiar imi pare rau daca s-ar intampla asta. Imediat ce primiti informatia va rog sa imi dati PM cu detaliile precomenzii, de preferat chiar si o imagine cu totalul care trebuia onorat, iar eu voi cere generarea voucher-ului pentru voi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts