Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 283 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 120 ... LastLast
Results 381 to 400 of 5656

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #381 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Ca si TheArsonist: daca aveti vreo rezervare pt DedSec si/ sau Kyrat si nu o mai doriti, va pot ajuta

  2. #382 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    La ce ora ai facut comanda? Te-au sunat sa te anunte? Si eu recomand tuturor care primesc astfel de mesaje sa faca reclamatie.
    La 7:48, email-ul de confirmare a intrat la 7:53.
    Am comandat Watch Dogs - DEDSEC si Far Cry 4 Kyrat Edition.
    Nu am platit online.

    Doar azi m-au sunat sa-mi spuna ca nu au niciun produs pe stoc, aseara doar mail-uri am primit.
    S-au cam speriat cand am mentionat ANPC si mi-au spus ca nu am motiv sa fac reclamatie...

  3. #383 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Sunt curios daca au ce sa le faca.

  4. #384 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu e prima data cand patesc sa comand ceva de la Altex si apoi sa mi se spuna ca nu mai e pe stoc ...
    Dar e prima data cand depun plangere. Poate daca depunem mai multi nu o sa mai aiba curaj sa faca lucruri din astea.
    Ce ma deranjeaza mai mult e timpul pierdut si bataile de cap decat ca nu o sa primesc ce am comandat.

  5. #385 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Am reusit sa descopar una/alta in sistemul lor de comenzi.
    Cum nu suna nimeni ca sa confirme. Am la statut Confirmat partial, dar nu scrie ce jocuri vor fi trimise.
    Am dat la printeaza factura si s-a downloadat un .pdf in care apar 2 facturi (una de la Altex Unirii cu 2 produse si alta de la Media Galaxy Feeria cu 1 produs).
    Poate va ajuta si pe voi.

    Ciudat ca de data asta a mers Rezerva in Magazin si din cate se pare optiunea asta a avut prioritate fata de comenzile plasate online.
    Daca stiam dadeam o tura prin magazine inca de aseara, dar am zis sa nu merg sa ii inghesui, am preferat sa astept si se pare ca ... nu am ales cartea castigatoare.

  6. #386 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Da, asa am zis si eu si se pare ca nu a functionat. Nu prea inteleg cum rezervarea in magazin are prioritate fata de o comanda online, dar nu are mare importanta acum. Sunt curios daca undeva pe site scrie cum de una are prioritate fata de alta sau cum de o comanda facuta online nu este considerata automat o rezervare a unui produs.
    Si eu am patit acelasi lucru: comanda facuta pe mai multe produse, sosite doar o parte din ele, sunat, facut galagie, sesizare online, etc.
    Fara folos.
    Concluzia: uneori au produse la preturi excelente, dar parte din servicii lasa mult de dorit.

    Acum as vrea sa vad daca plangerea lui sexbobomb91 la ANPC va avea vreun rezultat.

  7. #387 SP
    Member eastbason's Avatar
    Eu inca am acelasi status - " de procesat "....

  8. #388 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Mie imi apare AWB-ul in cont. Am comandat un joc PS4, un joc PS3 si un joc PS VITA aseara pe la ora 21 cu plata ramburs.

  9. #389 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    Da, asa am zis si eu si se pare ca nu a functionat. Nu prea inteleg cum rezervarea in magazin are prioritate fata de o comanda online, dar nu are mare importanta acum. Sunt curios daca undeva pe site scrie cum de una are prioritate fata de alta sau cum de o comanda facuta online nu este considerata automat o rezervare a unui produs.
    Si eu am patit acelasi lucru: comanda facuta pe mai multe produse, sosite doar o parte din ele, sunat, facut galagie, sesizare online, etc.
    Fara folos.
    Concluzia: uneori au produse la preturi excelente, dar parte din servicii lasa mult de dorit.

    Acum as vrea sa vad daca plangerea lui sexbobomb91 la ANPC va avea vreun rezultat.
    Zice ca in termen de maxim 45 de zile voi fi contactat .
    Realistic nu ma astept sa se intample mare lucru, sper cel putin sa trimita un mesaj celor de la Altex despre cum ar trebui sa functioneze un magazin online.
    Stiu ca nu este prea potrivita comparatia dar cu Amazon nu cred ca s-ar putea intampla asa ceva. Tot timpul cand au gresit cu ceva s-au revansat mai bine decat ma asteptam.

  10. #390 SP
    Member eastbason's Avatar
    Stau si ma intreb...oare de ce dureaza atat de mult sa proceseze o comanda...

  11. #391 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Nici eu nu stiu. Emag a procesat si trimis comanda (catre curier) in mai putin de 30 de minute...
    Si Emag-ul a tot schimbat diversi directorasi din pricina plangerilor multiple la ANPC samd.
    Poate astfel de plangeri vor schimba atitudinea si la Altex (caci la preturi speciale - chit si pentru o seara - sunt peste Emag).

  12. #392 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Eu am dat comanda pe la 8:45 pentru The Walking Dead Season 2 Xbox One,Dynasty Warriors 8 Empires Xbox One si The Evil Within Xbox One . Apare comanda procesata integral,probabil maine le primesc

  13. #393 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Acum apare Order Received, in loc de comanda inregistrata lol

  14. #394 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    poate vreun angajat a oprit jocul

  15. #395 SP
    Member eastbason's Avatar
    Uite exact chestia asta nu o inteleg eu. Ei in momentul in care proceseaza comenzile nu au un mod de a le sorta?

  16. #396 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Vin și Eu cu o întrebare: în statusul comenzii îmi arata awb-ul, insa nu e înregistrat în sistem. Nu asta ar fi problema, ci din cele doua produse comandate, la unu scrie comandat 1,livrat 1,iar la celalalt produse scrie doar comandat 1. Asta înseamnă că o să vină doar cel la care scrie livrat 1? Ce știți?

  17. #397 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Eu am făcut rezervare în magazin pentru Watchdogs DEDSEC PS4. La ora 20:00 am primit mail de confirmare și azi l-am ridicat din Vîtan.

  18. #398 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Valentin, exact asa e si la mine. Iti vor livra doar produsul care e trecut la livrat. Pentru celalalt nu te vor suna si nu te vor anunta. Cine te crezi atat de important sa isi piarda timpul cu tine informandu-te despre un produs comandat de la ei? Fugi de-aici

  19. #399 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Ati incercat sa sunati la ei ? Eu am sunat si mi-ai zis ca maine imi trimit comanda cel mai tarziu. Nu am mai stat dupa status.

  20. #400 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Am sunat și eu. De 2 ori, mi-au zis sa aștept sa se schimbe statusul comenzii. Când am sunat nu era afișată chestia cu comandat/livrat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 283 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 120 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts