Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 283 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #61 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by dumibalamuc View Post
    ma scuzi.. m am exprimat eu gresit

    ma refer acum doar la magazinul altex
    precomenzile mele erau facute acum cateva luni la gta 5 (300 lei ) si far cry 4 (300 lei )

    acum pe site la altex vad ca scazut pretul lor . 259 gta 5 si 249 farcry 4

    sunt curios ce pret as fi platit ....600 lei pt ambele sau 510
    eu stiu ca cel mai mic pret pana in momentul in care se lanseaza, 510 in cazul tau, dar altex mai greseste, mi s a intamplat si mie sa vina cu pretul vechi si sa am optiune doar sa platesc pretul mare sau sa nu ridic coletul. plateam pretul mare dar le lua 15-20 de zile sa mi puna inapoii restul pe card.

    @razvan decat daca meseria ta e sa te joci, mi e greu sa cred ca o zi in plus ar fi o atat de mare problema. dupa cum ziceam mai devreme, eu cumpar de pe gamerland doar editii de colectie care am pretentia sa arate impecabil, daca e sa ti iei editie standard nu vad de ce ti ai cumpara din afara bucurestiului

  2. #62 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Pai intre timp s-a mai schimbat pretul...si ai fi platit pretul ala cu care ai dat comanda. Asa am avut si eu si le-am anulat, apoi am asteptat o oferta buna. GTA V-ul il iau la 250 ron si Far Cry 4 la 240 La preturi nu stau deloc rau, numai la seriozitate lasa de dorit. As fi dat la gamerland, dar am prins preturi prea bune...poate data viitoare.

    Oricum, o sa-i sun eu sa confirm, chiar nu vreau sa am surprize.

  3. #63 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are treaba meseria cu joaca, dar in momentul in care dau peste 200 de ron pe un joc, chiar ma astept sa-l am in ziua lansarii, ca d-aia e lansare. Daca s-ar anunta ca un joc apare in jurul datei cutare, nu cred ca s-ar supara nimeni daca le vine un joc cu 1-2 zile mai tarziu.

    Si oricum, de cele mai multe ori, timpul meu liber e limitat si cum a fost si cazul Shadow of Mordor, daca nu-mi venea de vineri si venea luni, nu ma puteam juca decat 1-2h la 2-3 zile, seara. Asa, weekendu ala am avut liber cateva ore sambata + 2h vineri seara si m-am putut bucura de el. Ca la urma urmei, la astase rezuma totul. La a ne bucura de un produs pe care-l platim (si sa fim seriosi, preturile nu sunt mici, unele sunt cat salariu minim pe economie).

    Sa nu se inteleaga gresit, nu iau apararea Altex, ba chiar ii blamez pentru ca-si bat joc de clienti cu mizeriile astea, dar cat timp pot sa plasez o precomanda si cu o zi inainte de lansare (se se pare ca merge, asa am facut la Shadow of Mordor) sau sa-i stresez cu telefoane si mail-uri cu 3-5 zile inaintea datei de lansare, eu cred ca sunt alegerea potrivita si sunt sanse mult mai mari sa le ai in ziua lansari (daca locuiesti in Bucuresti).

  4. #64 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razu View Post
    stai linistit

    cand iti faci precomanda, la sfarsit ai o casuta de text unde poti sa scrii "va rog inpachetati jocurile intr o cutie suplimentara de carton. multumesc."

    spre deosebire de altex, oamenii astia chiar tin cont de ce i rogi.

    pana acum singurele jocuri care n am reusit sa le iau de la gamerland sunt AC rogue CE si the order CE dar maine urmeaza sa dau un telefon sa vad daca n am noroc poate urmeaza sa l adauge.

    daca nu, tot n am scapat de Altex
    Inteleg limba romana sau ar trebui sa le dau mail in limba maghiara? Merci anticipat

  5. #65 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Inteleg limba romana sau ar trebui sa le dau mail in limba maghiara? Merci anticipat
    in lb romana, si mail si telefon

  6. #66 SP
    Member Ramon's Avatar
    Maine apare evil within. Trebuia sa fim sunati azi de Altex. Dar fail again.

    Probabil pe vineri in cel mai bun caz. Ca iar nu inteleg cum a aparut pe stoc si a disparut la o ora dupa...

  7. #67 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    eu nu inteleg de ce nu au Alien Isolation?

  8. #68 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Maine apare evil within. Trebuia sa fim sunati azi de Altex. Dar fail again.
    Ce scrie la statusul comenzii tale? La mine scrie:
    Comanda finalizata

  9. #69 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    so? a luat cineva isolation de la altex?

  10. #70 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe PS4 este in stoc, pt. PS3 nu au in magazinul fizic, doar online

  11. #71 SP
    Member Ramon's Avatar
    Eu am luat de la ei. Comanda online noua. Precomanda mea de acum cateva luni nu a fost bagata in seama.

  12. #72 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Bineinteles ca precomanda la Evil Whitin nu a fost bagata in seama. Oricum, mai bine ca tot nu aveam bani si nu ma mai complic. Dar asa, ca idee....
    Sper ca precomanda la Bayonetta 2 sa ajunga ca altfel chiar sunt nesimtiti

  13. #73 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Inca o lansare, inca o comanda ignorata... Deja imi bag picioarele si le zic pass la precomenzi.
    Poate doar daca mai au vreo oferta fizica buna, ca deja m-am saturat de magazinul lor online si cum trateaza clientii.

  14. #74 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am sunat si eu (pt. the evil within) sa-i intreb cum sta treaba cu precomanda si nimic. Ce fraieri amatori.

    O sa mai sun azi, dupa ce SCAP de la servici, sa vedem...poate-l au in magazine.

  15. #75 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Asa se întâmplă când nu ai concurenta...

  16. #76 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    sau cand concurenta esti tot tu (vezi MediaGalaxy) sau cand concurenta e Emag.

  17. #77 SP
    Member razu's Avatar

    Ce se intampla cu Altex?

    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Am sunat si eu (pt. the evil within) sa-i intreb cum sta treaba cu precomanda si nimic. Ce fraieri amatori.

    O sa mai sun azi, dupa ce SCAP de la servici, sa vedem...poate-l au in magazine.
    pe mine m a sunat Altex acum, chiar daca saptamana trecuta am anulat la telefon toate precomenzile cu un reprezentant servicii clienti.

    asta i solutia, se pare. intre timp, maine ajungea evil within de la altex, asa vine tot maine de la unguri. stim care i calea de urmat pentru oricine in afara bucurestiului.

  18. #78 SP
    Member Ramon's Avatar
    Ok, deci la Evil Within am avut doua precomenzi. Ordinea in care Altex le-a preluat a fost invers cronologic. Adica prioritate a avut precomanda facuta mai recent, acum cateva zile.

    Concluzia 1: ei iau in mai in serios precomenzile mai recente, pt ca probabil sansa e mai mare sa doresti acel joc decat o precomanda facuta acum cateva luni si care probabil nu mai e de actualitate pt tine personal.

    Concluzia 2: e total opus cu ce sustin ei la telefon referitor la precomenzi si e inacceptabil sa se procedeze asa...

    Se poate face o petitie?

  19. #79 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Concluzia 3: Ii suni tu ca sa confirme comanda si le spui ca vrei sa ai jocul la maxim o zi dupa lansare

  20. #80 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am fost sunat si eu acum ~ 50 de minute si pe joi ajunge jocul la mine - asa mai stam de vorba

    Pana atunci termin si cu Demon's Souls

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 283 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts