Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 283 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 140 ... LastLast
Results 781 to 800 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #781 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu zic sa incerci fara sa le atragi atentia Du-te la magazin cu factura si certificatul de garantie!

  2. #782 SP
    Junior Member cristi1910's Avatar
    Altex ofera garantie cutiei dar nu si produsului?

  3. #783 SP
    Member theusher's Avatar
    Dupa reclamatia la ANPC a venit azi si raspunsul de la Altex:

    Buna ziua ,



    Regretam aceasta situatie si va asiguram ca acesta nu este un caz reprezentativ pentru compania Altex.
    Dorim sa va informam ca in urma eforturilor noastre, furnizorul a trimis o noua transa de produse in depozitul nostru si ca urmare, astazi va fi expediat catre adresa dumneavoastra, jocul comandat.
    In speranta ca acest incident nu va afecta colaborarea noastra viitoare, va ramanem la dispozitie pentru alte informatii.



    Raman la dispozitia dumneavoastra pentru orice alte nelamuriri sau intrebari suplimentare. Nu ezitati sa reveniti, puteti intra in contact din nou cu noi folosind formularul de contact din site.

    Speram ca informatiile furnizate va vor fi de folos si va dorim o zi buna.


    Cu respect,
    Adriana Mirea
    Btw, era vorba de AC:Unity Notre Dame Edition pentru PS4. Daca mai sunt persoane in aceeasi situatie (comanda confirmata, facturata si neonorata), luati legatura cu ei.

  4. #784 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    "Regretam aceasta situatie si va asiguram ca acesta nu este un caz reprezentativ pentru compania Altex."
    cred ca se refera la cazul in care onoreaza pana la urma nu?

  5. #785 SP
    Member theusher's Avatar
    Probabil.

  6. #786 SP
    Junior Member EuGeniu's Avatar
    2 Dant3 am fost la magazin Altex, am si trimis consola la service (factura mi-a trimis-o Altex prin mail, iar certificatul de garantie a fost emis de catre magazin - pe cele originale le-am pierdut). Pe certificatul de garantie angajatul Altex nu a trecut nici o serie, pe motiv ca pe consola stickerul era dezlipit). Dupa 3 saptamani mi-au intors consola inapoi, pe motiv ca nu au putut identifica produsul. Eu daca sincer credeam ca consola are vre-un cod unic in interior, sau in meniu, dupa care ar putea fi identificata, dar se vede ca nu, doar stickerul ala, care se dezlipeste destul de usor (

  7. #787 SP
    Banned Templier's Avatar
    ai incercat sa formatezi consola?

  8. #788 SP
    Junior Member EuGeniu's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    ai incercat sa formatezi consola?
    da, consola se formateaza ok, insa cand incerc sa formatez memory-cardul , de fiecare data imi da eroarea "Could not format.(C4-10278-8)".
    Presupun ca problema e in card-ul defect

  9. #789 SP
    Banned Templier's Avatar
    citeste asta

    https://support.us.playstation.com/a...ctioning-error

    cardul e problema si trebuie schimbat

  10. #790 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Diseara e iar noaptea norocului la Altex. Sa vedem ce vine la promo...

  11. #791 SP
    Member eastbason's Avatar
    Din toata experienta noastra cu altex, nu avem decat doua posibilitati :
    1. Promotii de toata jena si nimeni nu cumara nimic...deci de aici nu iese nimeni nemultumit iar ei se pot lauda ca au facut iar reduceri...
    2. Promotii cu reduceri semnificative...unde nimeni nu primeste nimic din ce a comandat, sau daca reusesti totusi sa comanzi ceva mai sunt baietii din magazin care se mai gandesc daca predau sau nu coletul curierului ( asta este cazul meu )...iar noi iar aprindem torte si scoate furcile

  12. #792 SP
    Member Twiztid's Avatar
    sau 3. Comandam produse scumpe si voluminoase iar apoi refuzam preluarea cand se prezinta curierul cu ele la usa

  13. #793 SP
    Member eastbason's Avatar
    Aici intervine doar o mica problema. Baiatul care livreaza coletele nu are absolut nicio vina. Mai mult i-as maltrata pe cei care lucreaza in departamentul vanzari...cu care nu putem lua legatura telefonica...dar ei sunt la " butoane "...

  14. #794 SP
    Member Twiztid's Avatar
    crede-ma ca pe baiatul care livreaza colete nu-l deranjeaza deloc pentru ca s-a obisnuit demult cu asta (oricum te suna inainte si ii poti spune telefonic ca nu vrei coletul) iar in acest moment nu ma intereseaza sincer pe cine "maltratez" de la altex...cause frankly I don't give a rats ass...la cate zeci de milioane am bagat in produsele lor ar fi trebuit sa adopte o cu totul alta conduita...dar in fine...divaghez...cumparati fratilor de la altex (daca sunteti masochisti...)

  15. #795 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Am impresia ca a astepta si incerca sa beneficiezi de promotii la Altex e cam ca mersul la pacanele.

  16. #796 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Am o frica in mine ca nu imi vine precomanda de la the Witcher Wild Hunt de la Altex incat pe 16 o sa ii sun sa vad daca reusesc sa confirm ceva cu ei, sa stie sigur ca eu vreau sa le dau bani si ei sa imi livreze jocul

  17. #797 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Degeaba suni, ca nu are treaba persoana din CS cu cine este in sediu si cu cine este in depozit.

    Iti recomand sa faci cum am facut eu cu GTA V-ul. Comanda si la Altex si la eMag si care-ti livreaza primu (bag mana-n foc ca e vorba de eMag) castiga banii tai si anulezi cealalta comanda (sau o refuzi cand ajunge de la Altex )

  18. #798 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Asa o sa fac, poate o sa fiu norocos si o sa fiu in primii 200

  19. #799 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Da, foarte penibil. Zilele trecute am primit un raspuns de la ANPC pentru plangerea mea care spunea ca au fost sanctionati pentru comenzile neonorate.
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Am primit astazi scrisoare recomandata de la ANPC prin Posta Romana. Pentru ca au anulat comanda si nu au tinut cont de stocuri, Altex a primit amenda

    Poate asa se invata minte...

    Nu fiti asa de siguri ca au si platit amenda, o amenda se poate contesta in instanta in 15 zile sau in 30 zile. Mai bine intrebati la ANPC peste 30 zile ce si cum.

  20. #800 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au inceput deja ofertele, dar nu au nimic cu adevarat interesant, inafara de PS4 ala alb, la 1500 ron.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 283 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 140 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts